PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Subwofer do ST220



Telewizor1980
06-11-2009, 21:14
Witam
Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ST220 z 2004 roku. Posiada fabryczne naglosnienie Sony i jest spoko tylko-jak to bywa w przypadku audiofili- chciałbym coś jeszcze dorzucić. Z poprzedniego auta został mi subwofer, kondensator i wzmacniacz i chciałbym to zamontowac....i tu moje pytanie. Czy to radio posiada wyjście na wzmacniacz bądz czy jest mozliwosc jakos inaczej zamontowac dodatkowy sprzet? Niestety w warszawskich salonach Forda nie bardzo umieli mi na to pytanie odpowiedzieć.

Dzieki i pozdrawiam

maniek_
06-11-2009, 21:16
Będziesz musiał oddać radio do jakiegoś elektronika który zrobi wyprowadzenia niskopoziomowe.

digital123
06-11-2009, 21:17
Witam
Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ST220 z 2004 roku. Posiada fabryczne naglosnienie Sony i jest spoko tylko-jak to bywa w przypadku audiofili- chciałbym coś jeszcze dorzucić. Z poprzedniego auta został mi subwofer, kondensator i wzmacniacz i chciałbym to zamontowac....i tu moje pytanie. Czy to radio posiada wyjście na wzmacniacz bądz czy jest mozliwosc jakos inaczej zamontowac dodatkowy sprzet? Niestety w warszawskich salonach Forda nie bardzo umieli mi na to pytanie odpowiedzieć.

Dzieki i pozdrawiam

Temat podobny do kolegi poniżej, czyli czy oryginalne radio ma wyjście RCA, odpowiadam że niestety nie, bynajmniej ja się z nim nie spotkałem.

Tak jak pisałem koledze niżej radio trza by było wziąć do dobrego elektronika który będzie w stanie wyciągnąć wyjście RCA, innych kombinacji nie polecam ze względu na jakość dźwięku.

O maniek mnie wyprzedził :satan:

Telewizor1980
06-11-2009, 21:22
Czy zna ktoś dobrego elektronika który będzie potrafił mi przygotować w ten sposób radio w warszawie albo w okolicach? Nie chce dac go pierwszemu lepszemu bo boje sie ze spartaczy.

Telewizor1980
07-11-2009, 17:53
Rozmawiałem ze znajomym i wpomniał, że można obejść to jakoś podłączając wzmacniacz pod któryś z głośników. Próbował ktoś kiedys czegoś takiego?Czy nie uszkodzę instalacji i czy jakośc dzwieku nie ulegnie pogorszeniu?

maniek_
07-11-2009, 18:05
Chyba coś głupoty ten znajomy opowiadał. Może chodziło mu o adapter z wyjścia głośnikowego (wysokopoziomowego) na niskopoziomowe RCA. Można zastosować coś takiego ale jakość sygnału nie jest rewelacyjna.

Telewizor1980
07-11-2009, 18:09
Czyli pozostaje mi przeróbka radia. Trochę boję się ingerencji w fabryczny sprzet....swoją drogą dziwi mnie trochę fakt że audio które w salonie było dość drogie nie posiada wyjścia na wzmacniacz...Pioneer z Media Marktu za 300zł posiada coś takiego:(

maniek_
07-11-2009, 18:29
Ale niestety producentów aut nie obchodzi czy będziesz chciał dokładać wzmacniacz czy starczy Ci seria...

Telewizor1980
07-11-2009, 18:49
No tak ale takie auta z reguły dedykowane sa do młodych...a wiadomo że młodzi lubią zaszaleć.

digital123
07-11-2009, 21:28
No tak ale takie auta z reguły dedykowane sa do młodych...a wiadomo że młodzi lubią zaszaleć.

Wiesz, jeśli wzmacniacz byłby dostępny w opcji wyposażenia, to przypuszczam że nie było by problemu z wyjściem RCA.

A tak niestety to się męcz :wall: jeśli chcesz używać oryginalnego sprzętu.

Poczytaj podobny wątek masz tam szerzej opisane przeze mnie i kolegów, jak do tego podejść.

qran
09-11-2009, 00:43
Witam!
Jestem elektronikiem z Warszawy... Jak mocno Ci zależy, napisz PW. Przepraszam, że piszę mocno, ale na ogół mam duuużo pracy.

Telewizor1980
09-11-2009, 16:37
Witaj Qran. Rozumiem, że nie bedzie dla Ciebie problemu żeby przerobić moje radio zebym mógł podczepić pod nie wzmacniacz. Powiedz mi tylko jaki to jest koszt i jakie ryzyko z tym związane. Czy znalazlbys czas zeby przerobic mi radio, poprowadzic kable i podlaczyc to wszystko? mi sie generalnie nie spieszy zbytnio. W zasadzie jakbys kiedys mial chwilke czasu to moglibysmy sie jakos umowic nawet na weekend. Prosze o jakas orietacyjna wycene. ja mam caly sprzet (wzmacniacz, subwofer i kondensator). Musialbym sobie dokupic tylko kable i koncowki.

dzieki.

qran
10-11-2009, 01:03
Hej!

^ to nie jest PW (prywatna wiadomość). Kliknij na przycisk pw na moim poście lub:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Private_Messages&file=index&mode=post&u=14137

albo na gadulcu - 6739048

Pozdrawiam!