PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia poziomu klimy...?



PewniakJakub
07-11-2009, 23:21
Witam serdecznie.....
Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia poziomu klimy,,,no ile jej jeszcze jest w ukladzie czy nie zabardzo......! ?
Wiem ze chlodzi,,,,,ale ile jej jest jeszcze,nie wiadomo,,,czy mozna prawdzic i ile ewentualnie zazyczyli sobie by w serwisie za sprawdzenie....
Wiem ze +- za odgrzybienie + napelnienie okolo 200zl....
Prosze o odpowiedz.....
Dziekuje slicznie z gory.... :soczek:

Brudsien
07-11-2009, 23:29
Podlacza sie komputer z klimy pod klimatyzacje w aucie i sprawdza cisnienie lub odsysa i wiadomo ile zostalo ale po odessaniu to juz raczej tego gazu nie dostaniesz z powrotem i trzeba nabijac na nowo klime, no i cena 200zl to nie jest tak zle jak do tego odgrzybianie oczywiscie zalezy czym odgrzybiają bo jak zwyklym psikaczem to mozna samemu to zrobic kupujac go za 20zl, jak odgrzybiają azotem to jest w porzadku

PewniakJakub
07-11-2009, 23:53
Czyli nie oplaca sie sprawdzac czy moze sa jacys fachowcy ktorzy sprawdza to dobrze i tanio...:-) ! ?

Brudsien
08-11-2009, 00:04
Ty chyba nie wiesz jak dziala klima, tam jest gaz i bez podłączenia nie ma jak sprawdzic ile go jest, jedynie auto posiada czujnik ktory blokuje sprężarkę jak by cisnienie bylo za niskie lub nie bylo by go wcale aby sprezarka nie pracowala na sucho, jak masz chlodno to klima ci dziala, gaz w klime zmienia sie co 2 lata

PewniakJakub
08-11-2009, 00:56
Ty chyba nie wiesz jak dziala klima,
Wiem wiem,no co TY......!?
Pytam tylko ,chce sie upewnic poprostu na samym wstepie( dopiero co auto kupione ) i w razie co dopelnic do pelna jak sie da i tyle i miec spokoj....
;;;;;;;;;;;............;;;;;;;;;;;...:-)

Netoper
08-11-2009, 11:50
czy moze sa jacys fachowcy ktorzy sprawdza to dobrze i tanio...:-) ! ?
U naszych klimatologów 100zł to kosztuje.

I nie ma innej możliwości aby sprawdzić ile jest czynnika jak jego odessanie z układu, po tym oczywiście trzeba z powrotem układ napełnić.

PewniakJakub
08-11-2009, 13:10
Chodzi mi oto czy wezma np.mniej kasy, za napelnienie klimy jesli sie okaze ze byla polowa lub wiecej!!???
Pozdrawiam......
Ps....Chyba ze zawsze musza zabrac resztki,odgrzybic i wtedy dopiero napelnic....!?
Proste pytanko a jednak daje do myslenia....:-)

Netoper
08-11-2009, 13:56
Chodzi mi oto czy wezma np.mniej kasy, za napelnienie klimy jesli sie okaze ze byla polowa lub wiecej!!???
Bardzo często jest tak, że czy mniej czynnika tym większa kasa, u nas 100zł płaci się do ubytku ~50% jak cały układ do nabicia to ~120
A i są warsztaty że cena wyjściowa jest 200zł plus jakaś kasa za każdy brakujący gram czynnika

Proste pytanko a jednak daje do myslenia....:-)
Tak jak i odpowiedź:
Popytaj po okolicznych warsztatach jak konkretnie kasują.