PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jaką instalacje LPG założyć?



lukasz83
10-11-2009, 15:32
Witam.

Jestem tu świeżutki i już odrazu z interesem. Mianowicie niedawno kupiłem kolejnego Mondasa 2.5 V6 (poprzedni taki sam z lpg ale II gen. i niestety masa była problemó) teraz chciałbym tego uniknąć i założyć porządną instalke. Bardzo prosiłbym o Wasze opinie gdzie i za jaką kwotę mógłbym założyć sekwencje w okolicach Dębicy bądź Tarnowa. Kwota na instalkę to jakieś 3-4 tyś. Byłem dziś w Czakramie w Tarnowie i kolesie powiedzieli mi za Sequenta 56 4300. Całkiem niezła cena i patrząc na Wasze opinie to całkim dobra instalka. Z góry dzięki za wszelkie informację. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Łukasz.:)

Exodos
10-11-2009, 17:24
Broń boże Czakrama.

lukasz83
11-11-2009, 10:52
Witam.

A można zapytać dlaczego? Prawie zawsze słyszałem pochlebne opinie na temat tego zakładku. Pozdrawiam

Exodos
11-11-2009, 15:05
Poszukaj na www.lpg-forum.pl opinii na temat czakrama, są nawet fotki instalacji.

szrek
06-12-2009, 11:17
Witam.Ja w mondeo mk II instalacje lpg wlasnie czakrama.Zalozylem ja ponad 3 lata temu.Do maja tego roku dopuki nie mialem wypadku nie mialem zbyt duzych problemow z ta instalacja.Zrobilem 150 tys km.Przez ten okres wymieniony byl zawor do tankowania oraz plywak.Znajomy w tym roku na wiosne montowal do laguny 99r wlasnie tego czakrama zrobil juz ponad 30 tys km i jak narazie odpukac.Pozdrawiam

Netoper
06-12-2009, 20:32
Witam.Ja w mondeo mk II instalacje lpg wlasnie czakrama

Znajomy w tym roku na wiosne montowal do laguny 99r wlasnie tego czakrama
Czakram nie produkuje kuchenek, jedynie montuje do aut, a jakość ich usług przysiadła mniej więcej od dwóch lat. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy czy się poprawili.

Zrobilem 150 tys km.Przez ten okres wymieniony byl zawor do tankowania oraz plywak
A reduktor jakiej firmy że tyle wytrzymał?

szrek
07-12-2009, 22:49
Nie pamietam dokladnie jaki mialem reduktor.Gaziarz tez byl tym zaskoczony ze tyle czasu wytrzyl nie tyle reduktor ale i wtryskiwacze gazowe.Kolega w escorcie zrobil 250 tys km bez wymiany reduktora.trzeba miec szczescie zeby dobrze trafic/

komandir
13-12-2009, 23:29
Do vałki najlepsza by była sekwencja ale na II-gen. też pójdzie (niektórzy jeżdżą). Najważniejszy jest wybór instalacji i fachowca. Bo nic nie da najlepsza instalka jak gaziarz kiepski :) :metal:

bialy
20-12-2009, 00:47
jak chcesz tyle kasy wydać na instalacje to załóż albo brc plug&drive, albo eco drive (kit mtm
0. to te same instalacje tylko różne firmy montujące no i różnią się wtryskami, brc ma brc a ecodrive ma keihiny.

lukasz83
10-01-2010, 21:03
Faktycznie masz rację że brc ma brc a eco drive keihiny, niestety często spotkałem się z głosami że keihiny padają równie często co inne wtryskiwacze (mam na myśli brc) a ich cena jest olbrzymia bo kosztuje o wiele więcej niż brc. Ostatnio wpadłem na instalkę STAG300 Plus którą bardzo wiele osób chwali. Może to jest słuszna alternatywa i co najważniejsze wiele tańsza. Pozatym BRC można założyć w czakramie a pozostałłe instalację najczęściej w jakieś chałupniczej firmie które często gęsto odcinają się od klientów i ciężko od nich wymusić ewentualne poprawki. Chyba że możecie z czystym sumieniem polecić jakiś zakład z małopolskiego bądź podkarpackiego który poradziłby sobie z v-ką naszych mondziaków?

Netoper
10-01-2010, 21:08
Ostatnio wpadłem na instalkę STAG300 Plus
Stag300plus to nazwa sterownika i jest on OK
Natomiast oddzielna sprawa to reduktor i wtryski.

lukasz83
11-01-2010, 20:41
A czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś zakład z małopolski bądź podkarpacia do zamontowania staga na odpowiednich pwtryskach i reduktorze? Boje się gaziarzy niesprawdzonych. Z góry dzięki za wszelkie info.

Netoper
11-01-2010, 21:06
A czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś zakład z małopolski bądź podkarpacia
W regionalnych jeszcze zapytaj.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=37