PDA

Zobacz pełną wersję : Hałas z tyłu usunięty



jack
28-09-2005, 08:56
Walczyłem dość długo, z hałasem z tyłu: półka, taśma klejąca na zamlu klapy, elementy plastikowe obicia itp. Na koniec okazało się że to ... ramka tablicy rejestracyjnej 8O :banan: Załatwiłem bestię pianką którą się daje pod panele podłogowe.

Coś mi jeszcze czasem piszczy lub skrzypi z przodu (ciężko to nazwać), coś jakby sprężyna w fotelu, chociaż to wyższy dźwięk. Ciężko mi to zlokalizować na słuch. Macie jakieś typy?

m3hoo
28-09-2005, 09:23
Mi też przy foteliku już poskrzypuje. Trzeba wziąć smar i troszkę z tym powalczyć, ale chwilowo mi się nie chce.

Kafar
28-09-2005, 09:26
Ja z to jak miałem hałas z tyłu to zacząłem od rejestracji. A powiem ci że z przodu w ciagu ostatnich kilku lat :)) jak wjechałem z dużą szybkością we wgłębienie w drodze (takie jakby fala) to też słyszałem takie skrzypnięcie dziwne. Jakby widelcem po tależu przejechać. Kompletnie nie wiem skąd pochodzi bo trwa ułamek sekundy i zdaża się raz na rok, a może żadziej :banan:

tokocz
28-09-2005, 09:42
Mi też przy foteliku już poskrzypuje. Trzeba wziąć smar i troszkę z tym powalczyć, ale chwilowo mi się nie chce.

Jakiś konkretny rodzaj smaru?

jack
28-09-2005, 09:46
Jakiś konkretny rodzaj smaru?
No i w którym miejscu go nałożyć, jeżeli oczywiście to, ale próbowałem podskakiwać na fotelu :satan: i jakoś ciężko ten efekt powtórzyć :)

jack
01-10-2005, 19:13
Trochę słuchałem i to skrzypienie dochodzi gdzieś od kokpitu. Może z kanałów wentylacyjnych, jakby jakaś spężynka czy łączenie blach. Wentylację podejrzewam dlatego że słychać trochę jak w pudle rezonansowym. A samo skrzypienie to może podobne do widelca na talerzu lub zardzewiałej sprężyny.

Pietrow
02-10-2005, 18:38
Walczyłem dość długo, z hałasem z tyłu: półka, taśma klejąca na zamlu klapy, elementy plastikowe obicia itp. Na koniec okazało się że to ... ramka tablicy rejestracyjnej 8O :banan: Załatwiłem bestię pianką którą się daje pod panele podłogowe.

Coś mi jeszcze czasem piszczy lub skrzypi z przodu (ciężko to nazwać), coś jakby sprężyna w fotelu, chociaż to wyższy dźwięk. Ciężko mi to zlokalizować na słuch. Macie jakieś typy?
Czyli na stałe przykleiłeś ramkę tą pianką?

WBmondeo
02-10-2005, 18:51
Walczyłem dość długo, z hałasem z tyłu: półka, taśma klejąca na zamlu klapy, elementy plastikowe obicia itp. Na koniec okazało się że to ... ramka tablicy rejestracyjnej 8O :banan: Załatwiłem bestię pianką którą się daje pod panele podłogowe.

Coś mi jeszcze czasem piszczy lub skrzypi z przodu (ciężko to nazwać), coś jakby sprężyna w fotelu, chociaż to wyższy dźwięk. Ciężko mi to zlokalizować na słuch. Macie jakieś typy?
Czyli na stałe przykleiłeś ramkę tą pianką?
wystarczy wyciąć odpowiednia wielkośc i podkleić na jakoś taśme coby przy przykrecaniau nie odpadła i OK :metal

jack
02-10-2005, 23:07
Nic nie podklejałem, ramka przycisnęła ją do blachy, a dwa wkręty zrobiły dziurki w piance przed montażem więc się trzymała i to wszystko, a drugi kawałek między tablicę i ramkę.