PDA

Zobacz pełn± wersję : Zlacze do komputera?



espe
29-03-2005, 18:04
Witam.

Czy jest jakies zlacze ktorym moglbym polaczyc laptopa i mojego mondka? Jezeli tak to jak takie cudo sie nazywa i ile moze kosztowac? No i jakie oprogramowanie jest do tego potrzebne.

Pozdrawiam.

STraits
30-03-2005, 00:01
Standard OBD II. Możesz zbadać sobie lambde, napiecia, obroty, abs (o ile masz Bosch mecatronic III), poduszki, klime.

Ja bawiłem się BOSCHem OSITronic - niezła zabawka. Ale taka "walizeczka" kosztuje ~10 000 PLN a licencja na soft jakie¶ 3000 rocznie.

pingwin
30-03-2005, 12:38
Ja bawiłem się BOSCHem OSITronic - niezła zabawka. Ale taka "walizeczka" kosztuje ~10 000 PLN a licencja na soft jakie¶ 3000 rocznie.

No tak, ale to profesjonalny sprzet... mnie tez chodzi po glowie zeby sie "wpiac" w mondka, ale raczej tansza metoda - interfejsy na RS232 widzialem w necie za ok. 100 PLN, a soft darmowy tez sie znajdzie (sa maniacy jednak na tym swiecie :) ). Widzialem nawet jakis free soft do OBDII pod LINUX'a. Tylko pytanie czy duzo mozna popsuc przez taka zabawe, ew. blednie dzialajacy (bo darmowy) program?? Czy mozna wlaczyc jakis tryb read-only, zeby bron boze niczego nie zmienial, tylko odczytal?

Moze ktos sie juz bawil kiedys czyms takim?

BTW. A gdzie wlasciwie jest w mondku wtyk do OBDII? :glupi:

Serdecznie pozdrawiam,
pInGwIn

espe
02-04-2005, 17:18
Znalazlem kilka rodzajow interfejsow i zlaczy OBD 2 ale we wszystkich jaet napisane do Volkswagen, Audi, Seat, Skoda. Np. tu http://telwis.ehost.pl/product_info.php?products_id=42.

Ma ktos jakies namiary na konkretny produkt w jakims sklepie tak okolo 100zl?

digital123
02-04-2005, 20:00
Witam

Jesli chcesz tylko odczytac kody z kompa to wystarczy zwykla dioda i kawal druta. A jesli myslisz o powazniejszej diagnostyce to jest taki interfejs, nazywa on sie EUROSCAN i jest dostepny tutaj..

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46240141

Jest on dostepny wraz z oprogramowaniem.

Jest to w tej chili najtanszy interfejs obslugujacy tyle marak i w tym Forda i Opla.

Co do OBDII, to ten interfejs obsuguje tylko samochodzy z grupy VW - czyli skoda, seat, vw, audi

Pozdrawiam Dominik