PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] gdzie umieścić grzałkę dogrzewającą?



karbulator
16-11-2009, 17:53
Witam, mam zamiar zainstalować do mojego mk I 1,8 zetec dogrzewacz cieczy chłodzącej, gdyż przy niskich temperaturach lpg załącza sie dopiero po przejechaniu ok. 5 km, a do pracy mam ok 8 km. Dogrzewacz ma pochodzić z silnika diesla np. forda tdci lub renaulta dci (świece żarowe osadzone w aluminiowym cylindrycznym korpusie całosć zainstalowana w przelocie węża cieczy chłodzacej). Moje pytanie to gdzie lepiej to ustroistwo umieścić; w tzw. małym obiegu cieczy czy tuz przed parownikiem. Wydaje mnie sie, ze sterownik lpg info o temperatuze cieczy "bierze" z ecu silnika a ten z koleji z czujnika temp cieczy (najprawdopodobniej umieszczonego w głowicy) stąd rozsadniejsze wydaje się umieszczenie tego ogrzewacza w małym obiegu cieczy? co o tym sądzicie? Może ktoś z Was ma już coś takiego w swoiej furce?

maniek_
16-11-2009, 18:02
Jaka instalacja? Jaką masz ustawioną temp przełączania?

karbulator
16-11-2009, 18:13
temp. przełączania ok. 15 st. C , a instalacja II generacji a co do producenta to w całosci jest to instalacja lovato(reduktor RGE92)

Netoper
16-11-2009, 18:13
Wydaje mnie sie, ze sterownik lpg info o temperatuze cieczy "bierze" z ecu silnika
Kuchenka ma swój czujnik montowany w reduktor.

Krzychu32
16-11-2009, 18:23
instalacja II generacji a co do producenta to w całosci jest to instalacja lovato(reduktor RGE92)
W busie mam dokładnie taki sam parownik w który był wkręcony czujnik (zamiast śruby mocującej jeden z bocznych dekli) ,po wywalenie tego ustrojstwa przełączam na gaz kiedy ja mam ochotę :)

Exodos
17-11-2009, 00:29
temp. przełączania ok. 15 st. C , a instalacja II generacji a co do producenta to w całosci jest to instalacja lovato(reduktor RGE92)

Jak po przejechaniu 5km dopiero Ci sie przełączy na gaz przy 15 stopniach cieczy to masz wywalony termostat.

lutolinski
17-11-2009, 00:45
Dołączam się do pytania jak podpiąć taki podgrzewacz bo mam już przygotowany z golfa4, kryze dorobiłem z rurką, trzy świece ładnie grzeją na czerwono tylko gdzie to podpiąć, jeżeli reduktor i nagrzewnice mam podpiętą równolegle to przed trójnikiem go założyć aby mi w aucie było cieplej, szyby szybciej odparują i w ogóle parownik będzie cieplejszy i resztki ciepłego płynu popłyną na silnik, ale też silnik nie musi tracić ciepłoty na reduktor i na nagrzewnice w aucie, powinien szybciej temp. załapać, niewiem jaką wydajność mają te świece więc tylko tak rozmyślam. Szperałem trochę po innych forach i wyczytałem że przy temp. 0" stopni się załączają trzy świece po osiągnięciu temp. 45" stopni dwie się wyłączają i grzeje jedna aż do osiągnięcia normy temp. silnika.
Taki ogrzewacz jest montowany w silnikach z bezpośrednim wtryskiem gdyż one długo się nagrzewają w porównaniu z wtryskiem pośrednim np: Mondeo TD. Mam przygotowane ale jak znajdę czas to założe, pstryknę fotki i się opisze efekty. Na razie podepnę je przez jeden mocny przekaźnik 70A i zastosuje bezpiecznik 30A na świece podłącze to pod sterownik przedniej szyby gdyż nie mam oryginalnej szyby podgrzewanej, a instalacja jest a po włączeniu sterownika przedniej szyby po jakimś czasie się wyłącza aby akumulatora nie obciążać i żeby szyby nie "spalić" :D nigdy nie sprawdzałem czasu grzania przedniej szyby, świece będą grzały na tym sterowniku wszystkie, jak to będzie fajnie grzało można pomyśleć nad zbudowaniem termostatu.

Exodos
17-11-2009, 00:50
Podepnij wodę tak żeby podgrzewacz ogrzewał wpierw reduktor, lepiej przecież poczekać w aucie które pracuje już na gazie na ogrzanie wnętrza i odparowanie szyb.

Najlepszym rozwiązaniem jest Webasto, które grzeje całą wodę w ukłądzie do 85 stopni, do tego włącza wiatrak z nadmuchu przez co ogrzewa wnętrze.

lutolinski
17-11-2009, 01:23
Wiadomo z webasto wygodniej, ale to tańszy koszt dogrzewania.
Też nad tym myślałem przed reduktorem szeregowo ale reduktor ma o połowę mniejszą średnice przelotu niż nagrzewnica, wtedy nagrzewnica w aucie by nie wydalała przy mrozach. A teraz inaczej jak mam ciepły reduktor to nie przeszkadza jak chodzi na zimnym silniku, odrazu na gazie bo mam taką możliwość przełaczenia, ale wtedy silnik jest na ssaniu i ciągnie dużo gazu, ale to pewnie szybko wyłączy ssanie jeżeli silnik jest dogrzewany, w ogóle czy silnikowi nie szkodzi że jest odpalany na gazie na "sucho" na zimnym? Jak to rozpracować podajcie pomysły.

Exodos
17-11-2009, 01:45
jak reduktor ma mniejszą średnicę ? Z tego co się orientuje to reduktor ma standardowo 16mm a nagrzewnica też ma 16mm.

karbulator
17-11-2009, 18:20
termostat sprawdzałem i jest ok, na "stanowisku pomiarowym" tj garnek z wodą i termometrem otwiera się poprawnie i po wyjeciu zamyka po jakimś czasie. Ale ok. mój dylemat gdzie dogrzewacz umiescić dzięki Waszej pomocy już sie rozwiał, wpakuję go przed parownkiem.