PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] [MKII]Bat anteny i uszczelki szyb



mar_1981
22-11-2009, 09:25
Nie wiem czy dobry dział wybrałem jak nie to poproszę o przeniesienie. Ale scaliłem dwa pytanie żeby nie nabijać zbędnych postów i nie wiedziałem gdzie go umieścić.

Pierwszy problem może błahy ale...nie wiem więc pytam. Mam w kiepskim stanie antenę od radia i chciałbym ją zmienić. Jak wygląda sprawa mocowania jej. Czy bat jest do wkręcania w podstawę czy do nakręcania (gdzie jest gwint wewnątrz...czy w antenie czy w podstawie-nie wiem jak to wyjaśnić i jaka jest średnica żeby kupić dobrą antenę). W sklepie motoryzacyjnym pytałem to mnie na szrot odsyłają :glupi1: Chce nową część i tyle. Nie mogę odkręcić anteny od podstawy dlatego pytam bo odkręcenie pewnie wiąże się z uszkodzeniem do końca bata a jeżdżę codziennie i radyjko się przydaje.

Drugie pytanie to chcę wymienić uszczelki od szyb zbierające wodę w drzwiach przednich. Czy tylko się je wyjmuje czy trzeba coś rozkręcić itp.?

Mam nadzieje że za mocno nie zakręciłem. Dzięki z góry za odpowiedzi.

Netoper
22-11-2009, 14:30
Drugie pytanie
O tzw parapety zapewne chodzi.
Nic nie trzeba rozbierać, wyciągasz, czyścisz blachę, ewentualnie zaciągasz czymś antykorozyjnym i nową uszczelkę zakładasz.

mar_1981
22-11-2009, 14:56
Masz rację o parapety. OK to muszę zamówić i zmienić bo choć auto w garażu stoi w nocy to jednak cały dzien narazone jest na warunki atmosferyczne, a te uszczelki wygladaja tragicznie.

Netoper
22-11-2009, 15:03
a te uszczelki wygladaja tragicznie.
A jak spuchną od środka to szyby rysują, u nas za późno się za to wzięliśmy i trzeba było szyby wymienić bo paskudne rysy miały.

mar_1981
22-11-2009, 16:22
No wiem że rysują bo mam porysowane, ale już tak Niemiec zaniedbał to więc nie moja wina. Ale to i pęknięte zderzaki to były jedyne w zasadzie wady tego samochodu więc...kupiłem :los2:
Muszę poszukać bo słyszałem że jak są delikatne rysy to idzie je wypolerować, tylko nie wiem co ze strukturą szkła się dzieje jak się w zasadzie zmniejsza jego grubość polerką.
No cóż narazie muszę wymienić parapety. Po wypłacie zamówię :)

Netoper
22-11-2009, 16:37
Samych rys to zapewne nie spolerujesz, bo szkło to raczej w mikronach tylko da radę wypolerować więc tylko zmatowienia i drobniutkie ryski zejdą.
Kiedyś w sierce przednią szybę polerowałem bo kawałek węgla dostał się pod wycieraczkę, ze 3 pociągnięcia piórem i ślad po całości, ale nie rysa a tylko zmatowienie. Osiem godzin polerowałem filcem na wiertarce i proszkiem pod nazwą potia, ale w końcu zlazło

przemek0113
22-11-2009, 16:44
Jeśli chodzi o bat od anteny do radia to po odkręceniu gwint zostaje w mocowaniu a w antenie, którą odkręcisz będzie dziura z gwintem w środku. Mam nadzieję, że o to chodziło i że dobrze wytłumaczyłem :))

mar_1981
22-11-2009, 19:24
No dzięki przemekmondeo o to chodziło. Nie za bardzo chciałem odkręcać antenę by to sprawdzić bo tak jak pisałem pewnie by się rozpadła. Teraz muszę tylko poszukać jakiejś i zmienić.

Netoper też kiedyś duuuużo Sierrą jeździłem...super auto miała ponad 300 tyś i niestety kumpel nią dachował ale ogólnie samochód na medal. :metal:

andrzej1963
22-11-2009, 23:56
super auto miała ponad 300 tyś i niestety kumpel nią dachował ale ogólnie samochód na medal. Metal
oprócz zawieszenia przedniego (moim zdaniem za delikatnego do tego auta)oraz "wiecznego" problemu z hamulcami(wibracje na kierownicy) tarcze były zakładane niezłe,chwilę to pochodziło i od nowa....Poza tym faktycznie niezłe auto było i ten silniczek 2.0 DOHC......