PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana tarcz przy zegarach



waldemarz
29-09-2005, 18:10
Prosze o opinie jak wam sie podoba. :jezyk1: :satan: :satan:
Oczywiscie artykulik montazu w przygotowaniu. :metal :metal

http://img193.imageshack.us/img193/423/tarcze3001gy.jpg

crater
29-09-2005, 18:30
Śliczne! :metal Czekamy na opis (szczególnie, co robić z tymi wskazówkami :( )

rufix1
29-09-2005, 18:30
Ładne cacko :) i to logo no no no :brawo: :brawo: :brawo:

Rozumiem,że się na zielono świeci.

fuel111
29-09-2005, 18:31
A ja już wszystko wiem :terefere: ale zajefajne

Fredee
29-09-2005, 21:17
Fajne..Waldi..rewelka..:) :metal :metal

Miroo
29-09-2005, 21:47
Bardzo ładne :metal :metal Ciekaw jestem jak to Zrobiłeś

Andy
29-09-2005, 22:19
Fajne :metal

Oktan
29-09-2005, 22:44
fiu fiu :)

ale założe się że wskazówki wogóle nie działają :hehe: tzn. cały czas leżą :satan:

Sebi
29-09-2005, 22:58
8O :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :metal :metal :metal

fuel111
29-09-2005, 23:05
fiu fiu :)

ale założe się że wskazówki wogóle nie działają :hehe: tzn. cały czas leżą :satan:
To przegrałeś działają wszystkie i na dodatek nie mają pulsacyjnej pracy. :satan:

Oktan
29-09-2005, 23:12
a co z dokładnością wskazań ?? były testy ?? czy na razie Waldemarz nie jeździ aby klej nie puścił :hehe: ??




tak na poważnie: były testy i porównania dotyczące wskazań ??

fuel111
29-09-2005, 23:29
A chyba dobrze, ale do poprawy tylko wskazania temperatury :)

Oktan
29-09-2005, 23:39
A chyba dobrze, ale do poprawy tylko wskazania temperatury :)

podaje tylko ujemne temperatury ?? - jeszcze jeden taki żart i mi się chyba dostanie od waldemarza :dres: :boks: ale jakoś nie mogę się powstrzymać :terefere:

DIGITAL
29-09-2005, 23:43
A chyba dobrze, ale do poprawy tylko wskazania temperatury :)

podaje tylko ujemne temperatury ?? - jeszcze jeden taki żart i mi się chyba dostanie od waldemarza :dres: :boks: ale jakoś nie mogę się powstrzymać :terefere:

czyżby Ci zazdrość byla o wielki :pad: ... :)

waldemarz
29-09-2005, 23:58
fiu fiu :)

ale założe się że wskazówki wogóle nie działają :hehe: tzn. cały czas leżą :satan: Oj to sie mylisz Oktawiusz wszystko dziala. Co do wskazan to zostalo mi jutro z rana poprawic wskaznik temperatury, a jesli chodzi o paliwo to poprostu musze zatankowac na full i wtedy ustawic wskaznik albo wypalic do zera i tez ustawic wskaznik, jesli chodzi o obroty i predkosc to jest OK. Problem tylko z tymi malymi wskaznikami bo one sie zatrzymuja tam jak miales w danym momencie stan paliwa i temp. silnika. imyslalem ze jak odlacze kalble to spadna na zero ale nie poprostu musze zrobic tak jak wczesniej napisalem chyba ze masz inne wyjscie aby to dobrze ustawic, to moze cos poradzisz na wskaznik temp i paliwa. :pad:

Michal72
30-09-2005, 00:07
No extra, czekamy jak to zrobić i przezde wszystkim skąd takie tarcze z TYM logo wykołować :metal :metal

Oktan
30-09-2005, 00:13
oczywiście że żartowałem

wielkie :brawo: :brawo: :brawo: za robotę i wykonanie

jeśli chodzi o ustawienie tych wskaźników:

temperatura - na nagrzanym silniku ustaw wskazówkę na połowie skali (czyli pionowo) powinno być ok,

paliwo - z tym pustym bakiem to ci nie wypali, ja bym zrobił tak: zatankować do pełna (pistolet niech odbije pwoeidzmy 2 razy) i ustawić wskazówkę jakieś 2 mm w prawo za kreską "F"

obie propozycję podaję na podstawie wskazań tych wskaźników w moim bolidzie

waldemarz
30-09-2005, 00:15
No extra, czekamy jak to zrobić i przezde wszystkim skąd takie tarcze z TYM logo wykołować :metal :metal Jesli ktos bedzie zainteresowany takimi tarczami z podswietleniem do wyboru, albo fiolet, zielen, pomarancz to prosze dawac info bo wtedy moge negocjowac cene z producentem, bo tak to koszt 73 zl z dostawa. Czyli tarcze 65 + koszty wysylki 8zl. A jesli bedzie wiecej chetnych to moge negocjowac cene i logo na tarczy gratis.

Acha zrobilem fotke tez teraz w nocy i tak wyglada podswietlenie, moze nie jest fotka super ale w rzeczywistosci wyglada lepiej. :metal
http://img47.imageshack.us/img47/2510/tarcze303dostronki0ao.jpg

MaciekG
30-09-2005, 00:44
No bardzo pięknie, bardzo !! :brawo: :brawo: :brawo:

Luca
30-09-2005, 01:39
Waldziu, po prostu bomba :brawo: :brawo: .
Czy do MKIII też są przewidziane jakieś tarcze z logosem 8O
Ciekawe jakby wygłądało to fioletowe podświetlenie, chiba byłoby najbardziej zbliżone do oryginalnego koloru loga MKP :satan:

Jeszcze raz gratulacje, dobra robota :metal

Kafar
30-09-2005, 07:31
No extra, czekamy jak to zrobić i przezde wszystkim skąd takie tarcze z TYM logo wykołować :metal :metal Jesli ktos bedzie zainteresowany takimi tarczami z podswietleniem do wyboru, albo fiolet, zielen, pomarancz to prosze dawac info bo wtedy moge negocjowac cene z producentem, bo tak to koszt 73 zl z dostawa. Czyli tarcze 65 + koszty wysylki 8zl. A jesli bedzie wiecej chetnych to moge negocjowac cene i logo na tarczy gratis.

Acha zrobilem fotke tez teraz w nocy i tak wyglada podswietlenie, moze nie jest fotka super ale w rzeczywistosci wyglada lepiej. :metal
http://img47.imageshack.us/img47/2510/tarcze303dostronki0ao.jpg

A do TD się znajdą?

v1tek77
30-09-2005, 07:49
Piekne Waldku :pad:
Nie mam ani rameczek na zegary, ale teraz chyba odwiedze Warszawe i zrobie kompleksowa wymiane :metal :beer:

gozma
30-09-2005, 09:52
Suuuuper :metal


Piekne Waldku :pad:
Nie mam ani rameczek na zegary, ale teraz chyba odwiedze Warszawe i zrobie kompleksowa wymiane :metal :beer:

To chyba pojedziemy tam we dwóch :bigok:

P.S.
Tarcze w MkI i MkII są różne (ale w niektórych MkI z 95-96 były już montowane tarcze takie jak w MkII - ja mam juz od MkII)

marcin_s18
30-09-2005, 12:14
Suuuper :metal full wypas

fazi
30-09-2005, 12:52
no pięknie to wyglada, gratulacje za efekt :beer:

fuel111
30-09-2005, 12:57
Piekne Waldku :pad:
Nie mam ani rameczek na zegary, ale teraz chyba odwiedze Warszawe i zrobie kompleksowa wymiane :metal :beer:
zapraszamy na spocik :)

rafik75
30-09-2005, 14:31
No Waldku gratulacje i słowa podziwu za fachową robotę 8O :metal :beer:

Lonia
30-09-2005, 14:32
też się piszę ale razem z wymianą
chciaż teorię znam to i tak boję się nawet dotykać wskazówek

ugni
30-09-2005, 15:42
No extra, czekamy jak to zrobić i przezde wszystkim skąd takie tarcze z TYM logo wykołować :metal :metal Jesli ktos bedzie zainteresowany takimi tarczami z podswietleniem do wyboru, albo fiolet, zielen, pomarancz to prosze dawac info bo wtedy moge negocjowac cene z producentem, bo tak to koszt 73 zl z dostawa. Czyli tarcze 65 + koszty wysylki 8zl. A jesli bedzie wiecej chetnych to moge negocjowac cene i logo na tarczy gratis.

Acha zrobilem fotke tez teraz w nocy i tak wyglada podswietlenie, moze nie jest fotka super ale w rzeczywistosci wyglada lepiej. :metal
http://img47.imageshack.us/img47/2510/tarcze303dostronki0ao.jpgNo Waldziu bomba dałes popis umiejetności :beer: :metal .Już wiem dlaczego sie mnie pytałes o te tarcze ipodświetlenie na PW.Rozumiem ze same tarcze tylko załozyłeś a z podświetleniem nie kombinowałeś??

Tauros
30-09-2005, 20:24
Wypas :bigok: :metal

gozma
30-09-2005, 21:47
Waldek, jakby co, to ja się piszę na 1 kpl. takich tarcz jak twoje czyli do MkII . Podświetlanie na zielono (chyba, że można samo logo MKP na niebiesko – to ja takie poproszę :pad: ).

jacus40
30-09-2005, 21:57
A wskazówki czym pokolorowałeś?

rufix1
01-10-2005, 11:02
Ja poproszę do MKI na zielono(z logo).
Właśnie,jak to zrobiłeś,że wskazówki masz na czerwono?

waldemarz
01-10-2005, 11:41
Ja poproszę do MKI na zielono(z logo).
Właśnie,jak to zrobiłeś,że wskazówki masz na czerwono? Poprostu wskazowki mam przezroczyste z czerownym paskiem pod spodem i wtedy sie swica na czerwono, ale wskazowki takie juz mialem.

Gozmo jesli chodzi o logo to nie ma mozliwosci zrobienia o kolorze niebieskim, a tarcze o kolorze zielonym, poniewaz wlasnie tak na prawde tarcze sa zrobione z plastiku o danym kolorze jakim maja swieciec, wiec jesli maja byc zielone to wszystko jest zielone, jesli o niebieskim to i swieca na niebiesko. Nie ma mozliwosxi zrobic dwukolorowych tarcz.

Michal72
01-10-2005, 12:05
Ja poproszę do MKI na zielono(z logo).
Właśnie,jak to zrobiłeś,że wskazówki masz na czerwono? Poprostu wskazowki mam przezroczyste z czerownym paskiem pod spodem i wtedy sie swica na czerwono, ale wskazowki takie juz mialem.

Gozmo jesli chodzi o logo to nie ma mozliwosci zrobienia o kolorze niebieskim, a tarcze o kolorze zielonym, poniewaz wlasnie tak na prawde tarcze sa zrobione z plastiku o danym kolorze jakim maja swieciec, wiec jesli maja byc zielone to wszystko jest zielone, jesli o niebieskim to i swieca na niebiesko. Nie ma mozliwosxi zrobic dwukolorowych tarcz.
To ja się piszę na niebieskie do MKI. Tylko podobno w MKI z '96 są zegary takie jak w MKII, a ja mam MKI z '96. Waldek, ty jesteś specjalista to na pewno wiesz jakie mam mieć bo ja :niewiem:

waldemarz
01-10-2005, 12:10
Mam prosbe do wszystkich chetnych na tarcze, aby podawali mi dopisanie sie do listy na PW info o tarczach, a takze info jakie MK oraz jaki obrotomierz i z ktorej strony kasownik dziennego przebiegu.


Roznica jest taka ze albo kasownik do dziennego kasowania km jest po lewej stronie lub po prawej stronie, oraz obrotomierz 6000 lub 8000 obrotow. Ta informacja jest bardzo wazna dla mnie przy skladaniu zamowienia.

gozma
02-10-2005, 14:18
Gozmo jesli chodzi o logo to nie ma mozliwosci zrobienia o kolorze niebieskim, a tarcze o kolorze zielonym, poniewaz wlasnie tak na prawde tarcze sa zrobione z plastiku o danym kolorze jakim maja swieciec, wiec jesli maja byc zielone to wszystko jest zielone, jesli o niebieskim to i swieca na niebiesko. Nie ma mozliwosxi zrobic dwukolorowych tarcz.

Nie to, żebym się czepiał, ale skoro nie można zrobić tarcz dwukolorowych, to w jaki sposób uzyskałeś czerwony kolor na obrotomierzu, wskaźniku temp. itp.? :satan:


Roznica jest taka ze albo kasownik do dziennego kasowania km jest po lewej stronie lub po prawej stronie, oraz obrotomierz 6000 lub 8000 obrotow. Ta informacja jest bardzo wazna dla mnie przy skladaniu zamowienia.

Obroty 6000 to dla diesla, a 8000 dla benzyny. Różnica między MkI i MkII to nie tylko kasowanie z prawej lub lewej strony. Inna jest również odległość wycięć na liczniki kilometrów od środka tarczy.

waldemarz
02-10-2005, 22:24
Nie to, żebym się czepiał, ale skoro nie można zrobić tarcz dwukolorowych, to w jaki sposób uzyskałeś czerwony kolor na obrotomierzu, wskaźniku temp. itp.? :satan:

Obroty 6000 to dla diesla, a 8000 dla benzyny. Różnica między MkI i MkII to nie tylko kasowanie z prawej lub lewej strony. Inna jest również odległość wycięć na liczniki kilometrów od środka tarczy.
Jesli chodzi o kolor loga to dowiem sie jeszcze raz czy jest mozliwosc bo fakt masz racje ze dlaczego nie mozna jak czerwien na wskazniku jest. A co do drugiej sprawy to tez musze sie dowiedziec bo nigdy nie mowili ze taka jest roznica z wycieciami na liczniku km bo w moim poscie sa fotki tarcz licznikow i tam nie ma roznicy. Wiec wszystkiego sie dowiem.

Luca
02-10-2005, 23:55
W moim klekociku obrotomierz wyskalowany jest do 5000, a zerowanie licznika dziennego przebiegi jest po prawej stronie. Jeśli chodzi o kolorek loga, to jeśli będzie można dwukolorowe tarcze oczywiście logo niebieskie :) , a jeśli nie to chyba raczej wszystko w zielonym - będzie wtedy bardziej pasowało do reszty podświetlenia (przełączniki, przyciski szyb i reszta).

:metal :beer: :bigok:

w377
03-10-2005, 01:04
extra :pad: w nagrodę :beer: :beer: :beer:

jacus40
04-10-2005, 13:27
Witam!
Jeżeli chodzi o wskazówki temperatury i paliwa to sprawa jest prosta. Należy przed zdjęciem wskazówek zaznaczyć na oryginalnych tarczach ich położenie np. pisakiem. Po zamontowaniu nowych tarcz przykładamy stare i ustawiamy wskazówkę zgodnie z zaznaczeniem. Proste i skuteczne.

waldemarz
04-10-2005, 14:01
W moim klekociku obrotomierz wyskalowany jest do 5000, a zerowanie licznika dziennego przebiegi jest po prawej stronie. Jeśli chodzi o kolorek loga, to jeśli będzie można dwukolorowe tarcze oczywiście logo niebieskie :) , a jeśli nie to chyba raczej wszystko w zielonym - będzie wtedy bardziej pasowało do reszty podświetlenia (przełączniki, przyciski szyb i reszta).

:metal :beer: :bigok:
Luca ale musze sie dowiedziec poniewaz u nich widzialem tylko takie tarcze i obrotomierz ma 8000 obrotow.

http://img216.imageshack.us/img216/4624/nowy17wv.jpg

Luca
04-10-2005, 14:09
Ooooo właśnie takie :banan: , tylko że to pewnie tarcze do benzynki. Klekot ma na pewno obrotomierz do 5000 (czerwone zaczyna się od 4.500). Reszta się zgadza :)

Dzięki za info :metal

:beer: :bigok:

crater
04-10-2005, 18:35
jacus40 napisał:

Jeżeli chodzi o wskazówki temperatury i paliwa to sprawa jest prosta...
A pozostałe - obrotomierz i prędkościomierz? 8O

jacus40
04-10-2005, 18:51
Jeśli chodzi o obrotomierz i prędkościomierz postępujemy podobnie, z tym że, usuwamy ograniczniki przy wskazówkach, pozwalamy opaść wskazówkom, zaznaczamy ich położenie i montujemy ponownie posługując się zaznaczoną pozycją. Myślę, że teraz nie będzie już problemu ze wskazówkami :) :)

crater
04-10-2005, 19:24
No, teraz szanse są większe, thx :metal

crater
08-10-2005, 15:48
Aha, a jak usunąć te ograniczniki na tarczach. Wyciąga sie je czy wykręca - nie chciałbym czegoś uszkodzić.

waldemarz
08-10-2005, 18:46
Aha, a jak usunąć te ograniczniki na tarczach. Wyciąga sie je czy wykręca - nie chciałbym czegoś uszkodzić.
Poprostu chwytasz je palcami i wyciagasz, bedzie o tym caly artykul.
:metal

Grzechu
09-10-2005, 20:29
No ladne zegarki, podobaja sie mi - a powiedz mi - czy istnieje mozliwosc zaprojektowania samemu wzoru zegarow - no w Corel Draw? jaka technologia oni je robia ? wycinaja wektorowo cos ploterem czy po prostu nadrukowuja na - zalozmy - zielony plastik ?

i jesli istenieje taka mozliwosc to jaki bylby koszt wykonania takich tarcz - no i oczywiscie dochodzi tu przesyla do Dublina aktualnie :)

z gory dzieki za info :)

waldemarz
10-10-2005, 01:43
Oni sie nie zajmuja robieniem tarcz wedlug czyjegos wzoru. Maja swoje wzory i tylko moga najwyzej dolozyc logo do jednej tarczy.

Grzechu
10-10-2005, 22:09
OK dzieki za info...

jutro wiec moze wytargam z mondka ze szrotu bo stoi caly na czesci i sam cos pogrzebie :)

sleep
13-10-2005, 12:58
Waldek, a jest możliwość kupić tylko jedną tarczę, tą od obrotomierza w kolorze czarnym tylko z niebieskim logo MKP? Rozumiesz, chodzi o to aby nie było żadnej różnicy tylko aby pojawiło się na obrotomierzu świecące na niebiesko logo MKP. No i ważne aby ten zegar nie różnił się wtedy niczym od reszty. Bo jak rozumię są wersje zegarów: czarne tło, zielone cyferki, czerwone pole przegięcia z obrotami i niebieskie logo MKP?????