PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 1,8 16v jaka zakladac i co ma do inst. LPG "pokry



filip9
02-12-2009, 20:31
Powitac, Szanownych Kolegow ;)
mam mondeo z silnikiem 1,8 16v kombi 98r. czytam opinie na emat LPG bo nosze sie z zamiarem (wymuszonym znacznym zwiekszeniem pokonywnych kilometrow co spraiwa ze trace na wadze i czuje lek przed wizyta na stacji benzynowej :wall: ) i szczerze to mam skrajne uczucia....
nie jestem specjalistom w tej dziedzinie i dlatego zwracam sie z prosba do Was o porade jaka instalacja wybrac do tego silnika zeby pochodzila i nie zawodzila mnie zbyt czesto,
Mam jeszcze jedno pytanie kiedys uslyszalem, ze w tym silniku ktory mam nie mozna instalowac LPG bo jakas pokrywa jest nie taka i nie bedzie to smigac wiec pytanie czy mozna ja wymienic i jaki to bedzie koszt?
nie bede ukrywal ze nakrcilem sie na LPG bo znam wiele sposobow przyjemniejszych na wydawanie :ass: ilosci kasy na stacjach b.
np :beer:


pozdrawiam.

GrekuPL
02-12-2009, 20:39
Mam jeszcze jedno pytanie kiedys uslyszalem, ze w tym silniku ktory mam nie mozna instalowac LPG bo jakas pokrywa jest nie taka i nie bedzie to smigac wiec pytanie czy mozna ja wymienic i jaki to bedzie koszt?
jaką masz pokrywę silnika
jak czarną dochodzi Ci kolego regulacja luzów zaworowych
jak srebrna to masz hydraulikę i same się regulują i odpada dodatkowy koszt serwisowania auta :bigok:

co do instalki, jak chcesz mieć mało kłopotów to instaluj sekwencję (np. stag-a, brc) poczekaj chwilkę a bardziej w temacie odpowiedzą Ci koledzy na temat instalki :bigok:

filip9
02-12-2009, 20:43
moze wyjde na kretyna :glupi: ale kto pyta nie bladzi...
chodzi o kolor pokrywy na silniku tej co jest na gorze ten plastik? czy jak? bo nie rozumiem :niewiem:

a od czego zalezy czy jest czarna ta pokrywa od rocznika ? czy moze kazdy 1,8 ma taka?

Krzychu32
02-12-2009, 20:51
Czarna pokrywa http://photos04.allegroimg.pl/photos/oryginal/777/61/92/777619248
srebrna pokrywa http://img.gratka.pl/upload/auto/6171/ogl/27/23/109_A_M.jpg bliżej :) http://www.eurohand.neostrada.pl/1111/silniki/mondeo20zetec.jpg
rozumiesz już o co chodzi ? ;)

systematic
02-12-2009, 20:54
moze wyjde na kretyna :glupi: ale kto pyta nie bladzi...
chodzi o kolor pokrywy na silniku tej co jest na gorze ten plastik? czy jak? bo nie rozumiem :niewiem:

a od czego zalezy czy jest czarna ta pokrywa od rocznika ? czy moze kazdy 1,8 ma taka?

A zerknij sobie tutaj:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=68932&highlight=
Po prostu ford jakoś w maju 1998 r. zmodyfikował trochę silniki pojemność i moc taka sama a jednak różnic trochę jest min. pokrywa.

filip9
02-12-2009, 21:13
:ass: dawno pod mache nie zagladalem ale z tego co pamietam to czarna :wall: :wall: :wall:
powiedzcie co w zwiazku z tym mnie czeka, jakie koszty i co mam kupic zeby cos wymienic czy jak ? no i czy nie narbie sobie problemow zakladajac LPG jesli cos tam nie bedzie wspolgrac...
jak mozecie to prosze o jakis zarys cenowy co bymstanu przedzawalowego nie mial u magika ;) bede bardzo wdzieczny

Dodano po 9 min.:

a mondek ma juz nalatane 187 000 czy to ma znaczenie?

systematic
02-12-2009, 21:15
powiedzcie co w zwiazku z tym mnie czeka, jakie koszty i co mam kupic zeby cos wymienic czy jak
Co Cię czeka??? No nic niezwykłego przy czarnej pokrywie dochodzi sprawdzenie i ewentualna regulacja zaworów, ale już ktoś powyżej o tym napisał, a instalacja ..... cóż dobrego gazownika znjdz w okolicy to podstawa. Ja u siebie mam nadzieję zamontować coś takiego:
http://upload.allegro.pl/item825055988_stag_300_4_plus_sekwencja_magic_jet_ scorpion_240km.html
myślę, że w 2300 się zamknę lub BRC, ale to już ok.3000. Na razie jestem na etapie szukania gazownika i zbierania kasy.
zerknij sobie jeszcze tu:
www.lpg-forum.pl
Pozdrawiam

filip9
02-12-2009, 21:19
czyli nic nie trzeba wymieniac a ile taka regulacja moze pochlonac kasy?
nie bedzie mi sie to czesto rozregulowywac? :niewiem:

maniek_
02-12-2009, 21:29
czyli nic nie trzeba wymieniac a ile taka regulacja moze pochlonac kasy?
nie bedzie mi sie to czesto rozregulowywac? :niewiem:
Zależy ile podkładek będzie do wymiany. Tu nie chodzi o rozregulowanie tylko grubość podkładek, gdy luzy zaworowe są poza normą dopiero wtedy się to robi. Częstotliwość taka jak przy normalnej jeździe na benzynie, tyle że trzeba bardziej uważać bo jeśli nie będziesz tego sprawdzał to gaz szybciej wypali gniazda zaworowe w przypadku nieprawidłowych luzów

filip9
03-12-2009, 16:47
dzisiaj rozmawialem z kolega on srednio sie zna na motoryzacji ale gdzies slyszal ze w mondeo silnik 1,8 jest cos w silniku zeliwne czy aluminiowe i trzeba to wymienic bo jak bedzie LPG to, "to" sie zniszczy i bedzie :wall: ja juz nie wiem o co chodzi :( co to za silnik 8O ???
ma ktos 1,8 16v 98r. z LPG i cos wymienial w silniku przed zalozeniem instalacji?


p.s. chyba ze on sie tak zan jak i ja i gdzies cos uslyszal... :))
pzdr.

maniek_
03-12-2009, 17:13
Nie słuchaj żadnych głupich opowieści, dobrze założona instalacja nie wyrządza krzywdy dla silnika

filip9
03-12-2009, 17:20
czyli nic nie wymieniam jade do pozadnej firmy LPG i zakladam instalacje jade na sprawdzenie luzow na zaworach i smigam (tylko co ile trzeba sprawdzac te luzy na zaworach?) jakie radzicie czy do jakiegos silnika jest jedna lepsza a inna gorsza czy to bez ruznicy mysle o sekwencji
pzdr.

maniek_
03-12-2009, 17:28
Lepiej zacznij od sprawdzenia luzów, dopiero potem montaż gazu. Co ile dokonuje się sprawdzania luzów akurat nie wiem. Co do instalacji to zależy ile chcesz na to wydać

filip9
03-12-2009, 17:57
najpierw luzy sprawdze dzieki za uswiadomienie :glupi: faktycznie ta kolejnosc wydaje sie rozsadniejsza ;)
ile zamierzam wydac... no mysle zeby ze wszystkim zmiescic sie w granicach miedzy 2 - 2,5 tys. moze jakies sugestie co do firmy instalacji LPG???
moze ktos ma taki silnik jak moj i jakas konkretna instalacja zalozona chetnie sie dowiem jaka to jest i jak dziala
i prosba o namiary do znajacego sie narzeczy gazownika z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

filip9
28-12-2009, 08:59
znowu mi namieszali w glowie :zly: bylem (na wymianie gum stabilizatora) zagadalem z fachurami no i jak zawsze cos nowego.
powiedzcie mi o co chodzi z tym plastikowym kolektorem dolotowym??? :wall:
podobno w polaczeniu z gazem nie tworzy idealnego polaczenia :(
moze jesli to mozliwe lepiej wymienic
bardzo prosze o podpowiedz zebym nie wytwarzal zbednych kosztow.

pzdr. ;)

Netoper
28-12-2009, 12:11
zagadalem z fachurami no i jak zawsze cos nowego.
Czy może z naciągaczami? :)
Przy sekwencji nie ma żadnego problemu z tym plastikiem
Natomiast przy IIgen jak miałeś problem z układem WN, to mogły powstawać strzały, i jakiś mocniejszy mógł rozwalić kolektor, ale po to są montowane zabezpieczenia p/wybuchowe, żeby tego uniknąć.
Więc te fachury to coś nie za bardzo...

filip9
28-12-2009, 21:04
czyli wystarczy jak kolega wczesniej napisal sprawdzic luzy na zaworach i sekwencje mozna zakladac :) moge prosic o podpowiedz co do firmy instalki :bigok: tak jak wczesniej pisalem chce wydac w granicach 2-2,5 tys. bedzie co za to? :)

p.s. to nie byli fachowcy od gazu tylko zwykli mechanicy...
Netoper, dzieki za wyjasnienie bo juz sie balem ze nastepne koszta beda :wall:

pzdr. ;)

Netoper
28-12-2009, 23:21
moge prosic o podpowiedz co do firmy instalki
A np. zobacz tutaj Exodos bardo dobry zestaw poleca.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=73976

systematic
29-12-2009, 13:45
Hej
Ja właśnie m-c temu założyłem stag300plus, reduktor scorpion st i wtryski magic jety, cena 2400 póki co, najmniejszych problemów, a jakież zdziwienie było na stacji kiedy po przejechaniu 300km weszło niecałe 30l. gazu do baku. Nasze silniki co prawda różnią się pojemnością, ale generalnie są podobne. Odwiedź i zarejestruj się koniecznie na www.lpg-forum.pl tam łatwo znajdziesz dobrego fachowca od gazu w swojej okolicy. Jest taki dział „zlecę montaż”.

filip9
30-12-2009, 00:13
Wielkie dzieki za pomoc,
2400 pln rozumiem za calosc czyli osprzet i montaz?
no wlasnie nad tym stagiem 300 myslalem ale i sprawdze zaraz "Exodos-a"
no i szukam speca ;) mam juz jednego na oku kilka osob mi polecalo ale chyba faktycznie zajrze na to forum i pomyszkuje tam troche :)

pzdr. ;)

systematic
30-12-2009, 07:05
Wielkie dzieki za pomoc,
2400 pln rozumiem za calosc czyli osprzet i montaz?
Się rozumie, że za całość no i oczywiście kawa gratis, a montowałem tu:
http://www.auto-flesz.pl/
Pzdr. S.

filip9
30-12-2009, 21:27
kawa gratis???? 8O
to w ile (czasu) tam zakladaja??
nie mow, ze od reki

pzdr. :beer:

P.S. przy okazji, dla wszystkich Kolegow mondeomaniakow bezawaryjnosci w Nowym Roku, szerokichi i gladkich drog.... :)

filip9
20-01-2010, 03:39
mam jeszcze jedno pytanie może głupie...
jak sprawdza sie luzy na zaworach? na kompa trzeba podjechac czy co...?
:bigok:

Netoper
20-01-2010, 10:20
Praca czysto mechaniczna, trzeba zwalić pokrywę zaworów i szczelinomierzem sprawdzać, w dziale "zetec....."
Paolo opisywał i podawał parametry luzów.

filip9
29-01-2010, 21:20
a tam nie ma samoregulujacych sie zaworow? :niewiem:

Netoper
29-01-2010, 21:26
Przy czarnej pokrywie zaworów ręcznie, przy srebrnej hydraulika bezobsługowa

filip9
14-03-2010, 17:09
w piatek bylem dogadac u mechaniora wymiane rozrzadu i zagadalem o regulacje zaworow powiedzial,ze to nie takie proste bo trzeba jezdzic z tym gdzies i szlifowac te podkladki :wall: to prawda? nie ma gotowych podkladek o kilku rozmiarach :niewiem:

moze moje nastepne pytanie bedzie glupie, ale czy jesli silnik nie stwarza problemow i zostawie te zawory to, odpukac :glupi: w puste, jak cos sie stanie to bedzie od razu :pop: czy bedzie to jakos sie najpierw objawiac, kto pyta nie bladzi :) ?


pozdr. ;)

malkolm64
17-03-2010, 23:55
Kolego podkładki kupuje się w sklepach motoryzacyjnych tylko trzeba znać wymiary a jeśli nie będziesz miał dobrze ustawionych luzów zaworowych to powypalają ci się gniazda zaworowe i dopiero będziesz miał problem będziesz musiał całą głowicę ściągać i dawać do naprawy

filip9
23-03-2010, 12:15
w czwartek umowilem mechanika (wymiana rozrzad:pasek,rolki,napinacze..., regulacja zaworow) i w piatek montaz instalacji,
gazownik w okolicy jest, jak wynika z sondy jaka przeprowadzilem, najlepszy powidzial, ze poleca instalacje SEC mozecie wypowidziec sie na jej temat :bigok:
nie ukrywam, ze bardzo licze na opinie uzytkownikow tej wlasnie instalacji

pozdrawiam :)

arnixx
23-03-2010, 13:02
w czwartek umowilem mechanika (wymiana rozrzad:pasek,rolki,napinacze..., regulacja zaworow) i w piatek montaz instalacji,
gazownik w okolicy jest, jak wynika z sondy jaka przeprowadzilem, najlepszy powidzial, ze poleca instalacje SEC mozecie wypowidziec sie na jej temat :bigok:
nie ukrywam, ze bardzo licze na opinie uzytkownikow tej wlasnie instalacji

pozdrawiam :)

hmm...co to SEC'A jest to dość dobra instalacja.
Osobiście z doświadczenie polecam ci instalację STAG 300 PLUS 4 cyl. Dość duzą sieć zakładów w PL która ją serwisuje.

Cena odrobine mniejsza.

Polecam wtryskiwacze MEGIC JET i reduktor MEGIC III

Pozdrawiam

filip9
27-03-2010, 14:44
zawory mam juz wyregulowane, tylko mechanik nie byl w stanie okreslic mi kiedy mam znowu to zrobic a ktos pisal ze to sie robi co jakis czas :niewiem:
po regulacji i wymianie rozrzadu reset kompa jest na miejscu prawda :)

Netoper
27-03-2010, 22:18
mechanik nie byl w stanie okreslic mi kiedy mam znowu to zrobic a ktos pisal ze to sie robi co jakis czas
Za 50tyś kontrola, zakładając że teraz są prawidłowo wyregulowane.

filip9
28-03-2010, 23:29
no mechanik podobno ok, takiem mam info z kilku zrodel :bigok: a jesli cos by bylo nie tak to jakie beda objawy?

Netoper
30-03-2010, 13:42
a jesli cos by bylo nie tak to jakie beda objawy?
Stukanie, klekotanie, spadek osiągów wzrost spalania,
W skrajnych przypadkach jak zawory źle wyregulowane, to i uszkodzić się mogą.

filip9
31-03-2010, 20:26
to narzie na moje oko wszystko ok, za 1 h odbieram auto od gazownika z zamontowana instalacja zobaczymy jak to bedzie latac
jak bede po jezdzie probnej podziele sie wrazeniami
pozdrawiam :beer:

Dodano po 1 godz. 43 min.:

wlasnie wrocilem od gazownika auto chodzi jak na pb tylko wkrecanie go na wieksze obroty mniej boli kieszen :)) :)) :)) pierwszy przeglad bezplatny :) za 1000 km pozniej co 10 000 km z wymiana filtra wtryskow a co 30 000 km tego 2 filtra nie pamietam od czego...
no i troche sie oszczedzi na :beer:
mam jeszcze pytanie czy i jesli tak to co jaki czas dolac do baku srodek czyszczacy wtryskiwacze pb bo szlyszalem rozne opinie :niewiem:
pozdrawiam i oby to byl moj pierwszy i ostatni watek zalozony w tym dziale :happy:

Netoper
31-03-2010, 20:28
mam jeszcze pytanie czy i jesli tak to co jaki czas dolac do baku srodek czyszczacy wtryskiwacze pb bo szlyszalem rozne opinie
Nie zaszkodzi a czasami pomaga :))
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=80005

filip9
31-03-2010, 21:58
dzieki, pozdrawiam :)