PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Ford ogłasza 10-letni program gwarancyjny "Gwaranc



andykn
03-12-2009, 21:01
Ciekawa informacja z www.dziennik.pl:
"Ford podkręca śrubę konkurencji! Producent z Kolonii właśnie ogłosił, że działa już nowy specjalny, 10-letni program gwarancyjny nazwany "Gwarancja 12". Za 89zł/rok mamy gwarancję na 10 lat. Ciekawe jak to będzie działać w praktyce.
http://www.dziennik.pl/auto/article497207/Auto_sie_psuje_Masz_10_lat_napraw_za_darmo.html
Konkurencja w szoku. :))

maniek_
03-12-2009, 21:20
Za 89zł/rok
Pod warunkiem że auto przejdzie ich badania techniczne. Temat już jakiś miesiąc temu się pojawił na forum, ciekawe co z tego wyjdzie.

Malar
03-12-2009, 21:34
A jak znam życie serwisy bedą robiły wszystko żeby nie dać gwarancji, chodż może i są porządne serwisy w Polsce

buko
03-12-2009, 22:28
A jak znam życie serwisy bedą robiły wszystko żeby nie dać gwarancji
Pewnie w jakich 60% tak będzie , przesadzić też nie mogą bo fala krytyki poleci

daniellomasa
03-12-2009, 22:42
widział koś grabie które grabią od siebie

tomsfactory
09-12-2009, 14:53
Właśnie dzwoniłem do Ford Nova Lublin i czar prysł.
Na początku nie byli zorientowani - poprosili o numer oddzwonili za godzinę i.....:
Pan chciał opowiadac mi ogolne warunki - powiedziałem ze przeczytałem i chciałbym sie umówić, on na to że to w zasadzie rusza od nowego roku.
Powiedział , że aby przystąpić do programu muszę: 1. zrobic przegląd za 600 (wymiany olejów etc), potem zrobic przeglad za 150 - sprawdzenie wszystkiego, naprawic u nich wszystko co wykryją i dopiero podpisać umowę na rok.
Powiedziałem, że nie podoba mi sie że auto musi przejśc dwa przeglądy, że ten pierwszy jest niepotzrbny na to Pan, że taki maja wytyczne od Forda.
Ja mówie, że raczej w to nie wierze i że odezwe sie po nowym roku a on na to , że tak tak po nowym roku bo na razie to żadnych konkretow nie maja jeszcze, nie wiedza ale moga juz umawiać - HAHAHAHA

tompiorko
09-12-2009, 18:02
Na początku nie byli zorientowani
To coś podobnie jak przy okazji "Akcji Wiosna" i "Akcji Zima" :)

comtv
09-12-2009, 20:13
Wczoraj w Auto-Boss w Chorzowie przystąpiłem do programu Gwarancja 12. Moje auto zostało sprowadzone z Niemiec i nie miałem do niego żadnej książki serwisowej. Dlatego samochód musiał przejść tzw. przegląd dopuszczający. To jest dość długa lista elementów które serwis musiał sprawdzić. Ta lista jest o wiele dłuższa niż lista do sprawdzenia przy zwykłym przeglądzie okresowym.
Więc faktycznie za jednym razem zrobili mi dwa przeglądy:
1. Okresowy, bo akurat stuknęło mi 100 tys. km. ( w tym olej, filtry itd)
2. Dopuszczający do Gwarancji 12

Wszystko razem trwało jakieś trzy godziny. Auto bez problemu zaliczyło wszystkie testy.

Przed wizyta w serwisie liczyłem, że zapłacę:
600 zł za mały przegląd po 100 tys km
150 zł za przeglad dopuszczający
89 zł za Gwarancję 12
czyli razem niecałe 850 zł.

Tymczasem pomimo, że byłem nowym klientem Auto-Bossa dostałem od razu jakiś rabat i zapłaciłem za wszystko 714 zł.

Na koniec przykleili mi na słupku pod drzwiami nalepkę Gwarancja 12 z datą następnego przegladu. Komplet dokumentów poświadczających udział w programie mam za parę dni dostać pocztą, bo coś tam muszą teraz zgłosić w Fordzie, nadać jakies numery i podbic pieczątki.

Jeszcze jedno - Gwarancja 12 zaczyna działać po upływie 7 dni lub przejechaniu 1000 km od przeglądu dopuszczajacego.

Mam nadzieje, że to był dobry ruch z mojej strony... Za takie pieniadze grzech w to nie wejść. Chyba, że jest gdzieś haczyk ale ne razie nic mi nie przychodzi do głowy.

Domin85
09-12-2009, 20:54
też sie wybiore do Auto Bossa w Chorzowie, lubie ten sewis, do przeglądu mam jeszcze 4,5tys km dlatego chyba po nowym roku i przy okazji przystąpie do programu Gwarancja 12

daniellomasa
09-12-2009, 21:46
a ja nie
nie jestem pesymistą
a 850zł przeznaczę na inne rzeczy

daj mi człowieka a ja na niego zawsze wymyśle paragraf


wydaje mi się że chwyt marketingowy jest dobry
wyskoczyć z taką promocją
a potem czarować że wszystko co jest nie tak to wina złej eksploatacji

dziekuję :))

comtv
09-12-2009, 22:12
a ja nie
nie jestem pesymistą
a 850zł przeznaczę na inne rzeczy

Ale ja napisałem, że zapłaciłem 714 zł za wszystko razem. Od tego muszę odliczyć koszt wymiany oleju i wszystkich filtrów (i tak miałem w planie)- to poza ASO ok. 350 zł zakładając, że wkładamy oryginalne filtry a nie zamienniki. Zatem dodatkowe koszty w pierwszym roku Gwarancji to 350 zł. Przy nastepnych przegladach odpadnie też koszt przeglądu dopuszczającego czyli 150 zł.
Ja oczywiście nie namawiam i szanuję Twoją decyzję, bo sam nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce ale chcę tylko zwrócic uwagę, że cena przystąpienia do programu wydaje się naprawdę niewielka.

daniellomasa
09-12-2009, 22:25
życzę ci aby tak było


nie jednokrotnie byłem w serwisie
jestem na nich uczulony
stawiasz auto stoi istoi nikt przy nim nic nie robi
ale jak podchodzi mechanik to wtedy słyszysz takie opowieści z czarnego lasu teorie godne podziwu no i ceny z kąt oni to biorą

tak na marginesie ja również szanuję twoją decyzję

tylko i wyłącznie wyrażam opinię co do swojej osoby
i swojej decyzji

kreeecik
11-12-2009, 01:03
nie zapominajcie, iż wszystkie elementy eksploatacyjne trzeba wymieniać u nich, tarcze przednie + klocki ok 2 tysie :panna: to mi się rzuciło z cennika w oczy

daniellomasa
11-12-2009, 23:22
nie zapominajcie, iż wszystkie elementy eksploatacyjne trzeba wymieniać u nich, tarcze przednie + klocki ok 2 tysie

tak jak podejrzewałem
nikt nic nie daje za darmo
coś za coś niestety a szkoda

andykn
12-12-2009, 10:21
"nikt nic nie daje za darmo " - A spodziewaliście się charytatywnej działalności Forda, a zwłaszcza ASO, nie wierzę? ...

Kombinując.... przecież można autko przygotować do przeglądu w solidnym warsztacie (pewnie raczej nie w ASO), potem na przeglądzik przed "Gwarancją 12" i nie musisz wymieniać klocków i tarcz za 2 000.

kreeecik
12-12-2009, 12:13
Tak ale serwis nie wymienia klocków jak się zużyją tylko po konkretnym przebiegu, więc na oko klocek dobry a serwis kasuje za wymianę

andykn
12-12-2009, 20:00
Hmm, na pewno? może jednak nie, klocki to eksploatacja, wymieniasz kiedy potrzebujesz a jak są dobre to wara im od nich, ja wyprzedziłem ostatnio ASO wymieniając klocki przed przeglądem po 60 tys.

CzarekJ
13-12-2009, 11:43
Taaak...714zł na "dobry początek"...hmmm.Kupiłem auto z przebiegiem 225k km.W ciągu trzech lat eksploatacji przejechałem ok 60tys (duzo-mało? - zależy od punktu widzenia).
Na naprawy wydałem ok 1000zł (może 1200)a w tym awarią był właściwie tylko wysprzęglik,który wymieniłem na używany za ok 80 zł.
Reszta to jakieś gumki,łaczniki,elementy układu hamulcowego,żaróweczki,kable WN i świece...filtry i płyny ustrojowe z olejem włącznie,które to elementy musiałbym powymieniać przed przystapieniem do przeglądu dopuszczeniowego do takiej gwarancji.........czy byłby sens??
Z moich obserwacji i doświadczeń wynika że auta produkowane od połowy lat 80-tych zaczynają "się sypać" po przebiegach rzadu 150-60 k km.
Więc nie problem udzielić gwarancji na rok czasu na auto o przebiegu 100k km.....nawet jak ktoś trzaśnie te 60k km -nie powinno nic paść ale po tem zameldują że trzeba wymienić "pół samochodu" (najlepiej jak zrobią to sami) i wtedy po przejściu kolejnego przeglądu..za kolejne 714zł i po wyłożeniu pewnie z 3 tysiaków w naprawę - udzielą gwarancji na kolejne 12m-cy.......

Czy to takie "super-truper ultra fajne"?

berater
20-01-2010, 19:19
http://moto.pl/MotoPL/1,88571,7471499,Slona_cena_gwarancji_Forda.html

gorilla666
20-01-2010, 20:33
temat bardzo ciekawy,tylko zeby podejscie serwisu bylo uczciwe...

wlasciciela TDekow polecam bo naprawy grogie....pompa,turbo,wtrychy

w benzyniakach nie sie co psuc :satan:

daniellomasa
21-01-2010, 14:10
może gdyby faktycznie
wiedza w ASO była by taka jak powinna być to człek by się skusił
i co najważniejsze żeby ceny usług i części były by bardziej konkurencyjne
to czemu nie
mam niestety nie miłe wspomnienia i jakoś to do mnie nie przemawia
możliwe że żle trafiłem
ale jest to decyzja indywidualna
jeżeli ktoś już jest po wymianie wtrysków
dwu masy itp

Easy_rider
01-02-2010, 11:24
JA tez to trenowałem. Kupiełm 1,5 tygodnia temu swojego pierwszego forda. 105000km '04r. Dealer który importował samochod zrobił w nim przegląd jak po 100000km. Mimo ,że samochód od przeglądu zrobił 3km (nie zarejestrowany) żeby dostać gwarancję, musiałbym zrobić jeszcze raz przegląd za 1100zł (wymieniać świeże płyny i filtry!!!), zrobić przegląd kwalifikacyjny za 150 zł i zapłacić 89zł za rok. Do tego doszły takie mankamenty jak początek obowiązywania gwarancji po 1000km i wyłączenia gwarancyjne. W sumie stwierdziłem ,że jakby był jakiś problem ,to za 1300zł to kupę rzeczy w tym aucie mozna wymienić (oczywiście nie mówie o nowych rzeczach).... i sobie odpuściłem. DOstałem natomiast od dealera inną formę "gwarancji umownej" na pól roku lub 15000km. I tu muszę pochwalić Auto Plazę w WW-ie. Samochód miał uszkodzony termostat, co wyszło delikatnie po kilku jazdach. Gwarancja umowna tego nie obejmuje,a mimo to bez żadnego problemu wymienili na nowy za free.

pawpor
03-02-2010, 21:03
Ja własnie też się zastanawiam, kupiłem MKIII 2.0 TDCI 2006 rok prod. 181kkm nalotu. Tak sobie myśle czy na ten jeden rok się nie skusić, w sumie to 350 zł więcej niż normalne wymiany a jest też assistance na europe, co musiałbym wykupić (kolejna stówa). Jutro się przejade do ren-caru w Rybniku i jak nie zabija mnie ceną 1100zł + 150 + 89, a wycenią tak jak koledze z chorzowa na 750-850 zł to chyba się skuszę ;)

Dodano po 13 min.:

własnie doczytałem że gwarancja działa tylko na terenie Polski...

oszawa
05-02-2010, 13:29
Nie ma co dyskutować kiedy się opłaca a kiedy nie .
Wiadomo że trzeba sobie gdzie indziej wymienić podstawowe części typu klocki, tarcze oraz zawieszenie oraz wszystko inne co trzeba.
A przegląd z wymianą płynów wcale nie jest taki drogi u nich.
Dowiadywałem się o tym i w tym tyg będę wchodził w ten program gwarancyjny.
Niestety wtryski nie są objęte gwarancją !!!!!! ale z uwagi że od zakupu fordzika w lipcu zrobiłem 25000 km to mi się to opłaci, jeśli się jeździ dużo to świadomość że ma się sprawne auto i w razie czego pomoc serwisu w zasięgu ręki jest bardzo ważne.

Domin85
07-02-2010, 19:26
jestem po przegladzie rozszeżonym w Auto Bossie w Chorzowie, wprowadzony do programu gwarancja 12, obsługa i podejście super,

Kucher
06-04-2010, 23:04
Czy ktoś miał już okazję skorzystać z Gwarancji 12, tzn. czy już coś się posypało co zrobili w ramach Gwarancji 12 lub czego nie chcieli?

gunter
07-04-2010, 21:36
Właśnie jestem umówiony w serwisie i chca mi zaproponować jakiś promocyjny przegląd , to pewnie taki jak tutaj piszecie.
Myślę, że jak to bywa w życiu najwięcej zarobi ten kto taka akcje wprowadza ;)
Nie liczyłbym na wymianę w ramach gwarancji droższej cześci z kilkuletnią historią. Pierwsi rozczarowani na pewno dadzą nam znać na tym forum ;)