PDA

Zobacz pełną wersję : TDCI z 2002 roku dymi z rury przy przyspieszaniu



LordVader
01-10-2005, 14:47
Czy ktoś coś mi poradzi. Co może się dziać. Auto dymi znacznie jak dodaję gazu. Samochód jeździ super i nic się z nim nie dzieje poza tym.

waldemarz
01-10-2005, 15:23
Jesli dymi na czarno to poprostu za duza dawka paliwa na wtryskach, musialbys podjechac na regulacje wtryskow.

m3hoo
01-10-2005, 16:14
Ale dymi cały czas, czy tylko puszcza dymek przy nagłym przyspieszaniu?
Jeśli tylko podczas nagłego wciśnięcia gazu przy przyspieszaniu, to jest to normalne dla TDCI.
TU (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=15&mode=&order=0&thold=0) masz artykuł na temat "kopcenia".

badger6
01-10-2005, 21:52
To może być wina wtryskiwaczy tak jak napisał Waldemarz albo to może być też zawór EGR, jego nieprawidłowe działanie też powoduje mocne kopcenie, poczytaj tutaj http://forum.fordclubpolska.org/tematy10/dymienie-20tdci-vt5322.htm?highlight=dymi

w377
02-10-2005, 11:53
Nietykaj wtryskiwaczy!!!!!!!!!!Bardzo często gumy o turbiny spadaja co powoduje spadek mocy i kopcenie z rury :metal

Daniel
02-10-2005, 12:01
Czy ktoś coś mi poradzi. Co może się dziać. Auto dymi znacznie jak dodaję gazu. Samochód jeździ super i nic się z nim nie dzieje poza tym.

Nic z tym nie rob. Zamiast poprawic jeszcze mozesz wiecej namieszać. Diesle tak maja ze jak im sie daje "czadu" do dymia. Nie tylko fordy, Laguna 2.2dci ktora jezdze tez puszcza "dymek" jak sie "przygazuje". Taka jest kontrukcja diesli, po czesci tez wina naszego nie za dobrego paliwa (o ile jeszcze mozna to nazwac paliwem) ;>

Pozatym jak chcesz "znacznie" dodawać gazu to polecam beznynke z turbo ;D O wiele lepiej idzie nic turboDiesel :metal

Daniel

w377
02-10-2005, 12:17
Nietykaj wtryskiwaczy!!!!!!!!!!Bardzo często gumy o turbiny spadaja co powoduje spadek mocy i kopcenie z rury :metalPolecam sprawdzenie koszt wymiany gumy to 100zl np w serwisie boscha i w ASO max 150

WBmondeo
02-10-2005, 12:19
Czy ktoś coś mi poradzi. Co może się dziać. Auto dymi znacznie jak dodaję gazu. Samochód jeździ super i nic się z nim nie dzieje poza tym.
sprwać rure od turbosprezraki do interculera, mi tak kopcił tddi gdy poszła ta rura