PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja] Denso; brak sygnału satelity



slawekz-g
11-12-2009, 01:09
Nawigacja denso kolorowy dotykowy wyświetlacz i cały czas wyświetla się znak braku wystarczającej liczby satelit nie określa akktualnej pozycji samochodu. Co może być tego powodem z góry dziękuję za pomoc


W tytule tematu proszę na przyszłość z grubsza wpisywać czego problem dotyczy
Netoper

WojtasS
11-12-2009, 01:39
antena GPS... prawdopodobnie wymiana... poszukaj wątku na forum FCP Na pewno było opisane jak wymienić antenę...

slawekz-g
12-12-2009, 13:58
Dzięki kolego za radę, na forun FCP nie znalazłem informacji na ten temat. Czy przyczyną tej usterki może być coś jeszcze innego niż antena? Szukałem na allegro takiej antenki niestety takich nie ma, czy ktoś się orientuje jakimoże być jej koszt

WojtasS
12-12-2009, 15:08
no jakbyś poszukał to byś znalazł tam... hmm a w menu serwisowym też nie pokazuje sygnału?

Romel
13-12-2009, 21:59
Halo ja przed tygodniem mialem ten sam problem i okazalo sie ze w stupce anteny od radia na dachu jest GPS i on poprzes gumowa uszczelke ktora stwardniala dostala sie woda i uszkadza GPS wymiana kosztuje ok. 300 zl.

Pozdrawiam :joint:

Oktan
14-12-2009, 01:43
Halo ja przed tygodniem mialem ten sam problem i okazalo sie ze w stupce anteny od radia na dachu jest GPS i on poprzes gumowa uszczelke ktora stwardniala dostala sie woda i uszkadza GPS wymiana kosztuje ok. 300 zl.

Pozdrawiam :joint:


czyli standard !!

u mnie koszta wrosły o sam bat anteny - niestety tego starego nie dało się odkręcić od uszkodzonej stopki

slawekz-g
15-12-2009, 00:20
Koledzy a gdzie nabyliście te anteny w tej cenie bo te 300+koszt bata mogę dać proszę o wskazanie sprzedawcy. W salonie forda mnie wystraszyli koszt to ok 900zł SZOK!!!

Oktan
15-12-2009, 00:53
Koledzy a gdzie nabyliście te anteny w tej cenie bo te 300+koszt bata mogę dać proszę o wskazanie sprzedawcy. W salonie forda mnie wystraszyli koszt to ok 900zł SZOK!!!

podpytam tu i ówdzie i dam ci znać

jutro (czyli piątek 18.12.2009 ) będę coś wiedział

Oktan
19-12-2009, 23:26
Koledzy a gdzie nabyliście te anteny w tej cenie bo te 300+koszt bata mogę dać proszę o wskazanie sprzedawcy. W salonie forda mnie wystraszyli koszt to ok 900zł SZOK!!!

niestety - mój "informator" zaproponował podobną cenę -? 500 podstawka GPS + 250 zł bat anteny :( :wall:

Oktan
23-12-2009, 23:08
a to widziałeś :

bat anteny (http://ford.sklep.pl/pl,product,319209,antena,dachowa,bat,ford,z,system em,nawigacji.html)

podstawka GPS (http://ford.sklep.pl/pl,product,319211,antena,dachowa,podstawa,ford,z,s ystemem,nawigacji.html)

??

cenowo dużo lepiej niż ASO

Jones
30-06-2010, 18:46
u mnie koszta wrosły o sam bat anteny - niestety tego starego nie dało się odkręcić od uszkodzonej stopki

no wlasnie jak to jest ze ten badziew sie nie odkręca ,nawet jak sie na myjnie jedzie to problem,,bo wyginany i szarpany w rozne strony bat rozszczelnia obudowe gps ,zaczyna cieknąc i co dalej to juz wszyscy wiedzą,,usterka nader często wystepujaca ,,wiec to fabryczny bubel forda.....

ja zamowilem na ford.sklep.pl podstawa 255 ,bat 154

mam nadzieje ze wreszcie zacznie dzialac
pozdro :metal2:

Jones
02-07-2010, 19:09
no i jestem po wymianie ,,zaśniedziałe to dziadostwo było cholernie,,mordowalem sie ponad 45 minut,,ale dałem rade......
...tylko.....
.... dalej nie ma sygnału z satelit.....

trzeba to jakos teraz zresetować,,ustawić itp.. czy powinno odrazu samo zacząć działać.....czy uwalone jest cos innego?

dzieki

Jones
03-07-2010, 23:41
4 stówy psu na bude,poczysciłem styki, sprawdziłem połączenie antenowe z DVD ,,,,teraz pozostało kupic na allegro antene do giepeesa i sprawdzic czy działa......

tak czy siak ford gowno wort w tym przypadku,,zeby po kilku latach uzytkowania taki bubel powtarzał sie w wielu autach...,,,,na kilku forach czytałem i to standartowa usterka,,co lepsze w obecnych modelach anteny sa chyba takie same.....

ehhhh :wall:

Jones
08-07-2010, 12:57
szlag mnie trafi ,po podłączeniu anteny zewnetrznej ,nie ma róznicy ,,znaczek braku sygnału dalej swieci.....
ktos ma jakiś pomysł ,,moze podłączenie antenowe przy wyświetlaczu ,ktos wie jak go wyciagnąć zeby nie uszkodzić ?
pozdro

Jones
09-07-2010, 13:08
a jednak po podlączeniu anteny zewnetrznej,kliku desperackich próbach rozruszania kabelków navi ożyła,,ale slaby sygnal jest gdy antena jest w bagazniku ,niestety musi byc na dachu...

dla zainteresowanych http://allegro.pl/item1102286161_antena_gps_hrs_gt5_mercedes_comand_ fvat_nowa.html