PDA

Zobacz pełną wersję : Nawiew na przednią szybę



lis
02-10-2005, 12:04
Cześć wszystkim w niedzielne przedpołudnie :) Od dłuższego czasu zastanawiam się czy wszystkie MKII tak mają, czy tylko mój, a mianowicie jak ustawiam nawiew wyłącznie na przednią szybę, to automatycznie włącza się klima i nie ma możliwości jej ręcznego wyłączenia. Dla jasności sytuacji zaznaczam, że klimę mam ręczną. Na wszystkich innych ustawieniach kierunku nawiewu mogę sobie ręcznie włączyć lub wyłączyć klimę, a na tym jednym klima sama się rządzi, a ja chcę puścić nawiew na szybę, ale niekoniecznie w tym czasie korzystać z klimy (jesień, zima). Czy u Was też tak jest, a jeśli nie to może ktoś wie czy i jak to można zmienić. :pc: pozdrawiam

Lowlander
02-10-2005, 12:10
Człowieku, toż to rano dopiero jest :). Tak, wszystkie mondziaki od chyba 98 roku tak mają. Jest to niby takie usprawnienie Forda, powietrze przepływające przy włączonej klimie się osusza i szyby nie parują. Zostaw tak jak jest.

bary
02-10-2005, 12:11
Kiedy ustawia się nawiew na szybę zawsze włącza się klima. Ja mam klimatronic i też tak jest. Najlepszym rozwiązaniem jest podgrzewana szyba przedna.
Pozdrawiam.

STraits
02-10-2005, 12:13
wcale nie od 98 roku... wczesniej, wczesniej :) MK2 ma na pewno tak. Chodzi o osuszanie powietrza, żeby szyba nie była zaparowana.

Andy
02-10-2005, 12:15
Wydaje mi się że nie jest to wadą, para znika w oka mgnieniu a osuszone powietrze nie dopuszcza do powstania nowej :metal

Lowlander
02-10-2005, 12:16
wcale nie od 98 roku... wczesniej, wczesniej :) MK2 ma na pewno tak. Chodzi o osuszanie powietrza, żeby szyba nie była zaparowana.

Miałem mkII 97 i tam tego nie było. Co do drugiego zdania, to się zgadzam, napisałem to samo.

STraits
02-10-2005, 12:20
A ja mam mk2 '96 i mam ;) Ale mam climatronic.

Lowlander
02-10-2005, 12:25
A ja mam mk2 '96 i mam ;) Ale mam climatronic.

No, że ty masz to mnie akurat nie zdziwiło. Brakuje jeszcze tylko skrzydeł (F-16 Body Kit) i silnika odrzutowego :).

STraits
02-10-2005, 12:40
nonono.. ale fabrycznie taki wyszedł ;P

Diabel
02-10-2005, 12:59
W moim nie ma takiej opcji klima manualna

lis
02-10-2005, 17:35
Wydaje mi się że nie jest to wadą, para znika w oka mgnieniu a osuszone powietrze nie dopuszcza do powstania nowej :metal

Dzięki za wszystkie info :pad: :) Zgadzam się, że nie jest to wadą. Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy przyjdą mrozy i trzeba będzie szybkę odmrozić. Puszczę nawiew na szybę i włączy się klima. Z tego co wiem klimy nie powinno się używać jeśli temp. powietrza jest niższa niż 4 stopnie. Nie wiem dlaczego, ale nie powinno się. W opisanej sytuacji będzie to raczej cokolwiek trudne :)

konio
02-10-2005, 19:51
jak spadnie temp to klima sie nie załonczy.Pozdrawiam