PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Falujące obroty/gaśnie



kornik21
15-12-2009, 20:03
Witam

Mam taki problem:
W moim mondku często się dzieje tak, że gdy wyluzuję to mam problem z obrotami. Obroty spadają do ok 400 a później falująco się stabilizują. Czasami zgaśnie. Dzieje się to tylko na LPG. Pb jest ok.Jakość gazu sprawdzana na różnych stacjach. Przebieg na instalacji ok 50 tys.
Parametry po odczycie u gazownika wzorowe. Błędów zero.

Zrobione:
1. Nowe świece motorcraft + kable
2. Nowy silnik krokowy
3. Wszystkie nowe filtry
4. Nowy czujnik ciśnienia wspomagania
5. Podciśnienie szczelne
6. Przepływomierz i przepustnica czyste

Co jeszcze może być?

Pozdrawiam

Dodano po 3 min.:

Instalacja Elpigaz. Wtryskiwacze Stella. Reduktor Vega

danielWr
15-12-2009, 20:21
Falowanie pojawiło się z dnia na dzień ? Filtry gazu sprawdzałeś ? Co masz na myśli mówiąc parametry ? Może mapa LPG się rozjechała ?

kornik21
15-12-2009, 20:29
Jak go kupiłem to juz falował. Filtry gazu nowe. Te przed wtryskiwaczami. Chyba że jeszcze gdzieś inny jest.
Byłem u gazownika co ma najlepsza opinię w mojej okolicy i stwierdził że z instalacją, ciśnieniem, mieszanka itd jest ok. Ogólnie do instalacji i odczytów nie można sie doczepić. A z tego co wiem LPG w tym przypadku korzysta z mapy Pb.

Czy jest inaczej?
Dodam że to falowanie nie jest non stop ale dość często ma miejsce.

co mogę zrobić?

dahrek
15-12-2009, 23:08
Wiesz, we wcześniejszym aucie mojej młodej (Clio) była identyczna sytuacja.
Powymieniałem świeczki, kable, wyczyściłem co było do wyczyszczenia - pomogło ale tylko połowicznie.
I kolega podsunął mi takie coś:http://holtsauto.com/products/group/additives/petrol#redex-petrol-treatment wlewa się połowę butelczyny tego wynalazku na 50l paliwa i... jeździ. Po dwóch zbiornikach silnik pracował jak zegarek pomimo przebiegu ponad 180 tys km. Silnik 1.2 8V.
Być może w Polsce znajdziesz jakiś odpowiednik tego wynalazku?

Pozdrawiam

Exodos
15-12-2009, 23:13
Zadam jedno jedyne pytanie, jakie wtryskiwacze tam masz ?

Dodano po 50 sek.:


Wiesz, we wcześniejszym aucie mojej młodej (Clio) była identyczna sytuacja.
Powymieniałem świeczki, kable, wyczyściłem co było do wyczyszczenia - pomogło ale tylko połowicznie.
I kolega podsunął mi takie coś:http://holtsauto.com/products/group/additives/petrol#redex-petrol-treatment wlewa się połowę butelczyny tego wynalazku na 50l paliwa i... jeździ. Po dwóch zbiornikach silnik pracował jak zegarek pomimo przebiegu ponad 180 tys km. Silnik 1.2 8V.
Być może w Polsce znajdziesz jakiś odpowiednik tego wynalazku?

Pozdrawiam

Czytaj dokładnie:


Dzieje się to tylko na LPG

Dodano po 55 sek.:


Byłem u gazownika co ma najlepsza opinię w mojej okolicy i stwierdził że z instalacją, ciśnieniem, mieszanka itd jest ok.

O kant z takim gazownikiem, jakby było wszystko ok, to by się nic dzienwgo nie działo.

Dodano po 47 sek.:


A z tego co wiem LPG w tym przypadku korzysta z mapy Pb.

Tak, ale tylko podczas kalibracji i zbierania map, później leci wg. swoich zaprogramowanych punktów.

kornik21
16-12-2009, 10:09
to co proponujesz abym zrobił? znasz jakiegoś super gazownika w promieniu 150 km od szczawnicy? ewentualnie gdzirkolwiek, byle bym to naprawił

Exodos
16-12-2009, 10:56
odpowiedz wpierw na moje pierwsze pytanie z poprzedniego postu, a później będziemy myśleć.

Netoper
16-12-2009, 13:39
W poście ma podane i pod avatarem. :)

Instalacja Elpigaz. Wtryskiwacze Stella. Reduktor Vega


co mogę zrobić?
Zmienić gazownika, nawet jak reduktor przelatany to przy sekwencji można tak skorygować żeby nie falowało.
Chyba że coś z podciśnieniami, jakaś nieszczelność, albo bocznikowy do wyczyszczenia, bo na PB może jeszcze dawać radę ale przy LPG nie nadąża.
Warto jeszcze wyczyścić przepustnicę, bo jak ma zakitowane kanały to też potrafią dziwne rzeczy się dziać z LPG, mimo że na PB jest OK.
Przed reduktorem musi być jeszcze filtr fazy ciekłej.
Podał Ci gazownik jakie ciśnienie jest na reduktorze, czy tylko stwierdził że wszystko jest OK bez podawania jakichś szczegółów?
Auto ile pali?

Exodos
16-12-2009, 13:59
Teraz widze dopiero, wtryski IG-1 ?

kornik21
16-12-2009, 19:19
wtryski IG-1 (na 99% - akurat nie mam możliwości w tym momencie sprawdzić, pracuje.)


z podciśnieniami jest raczej ok. żadnego syczenia itp nie ma. Było pęknięte kolanko przy trójniku - zrobione.

bocznikowy nówka, wszystko wyczyszczone( przepustnica )

gazownik stwierdził że dobre jest ciśnienie - nie podał mi szczegółów.
stwierdził po odczytach z diagnoskopu że lambdy i przepływka pracują dobrze

auto pali 12.5- max14.4l gazu - więc chyba w normie.

może ten filtr fazy ciekłej jest zawalony. rozumiem, że jest gdzieś w okolicy reduktora i że nie mając kanału go wymienię sam?
tak na marginesie to ja chyba żadnego filtra tam nie widziałem (w okolicy reduktora) albo jest on gdzieś indziej.

Przypominam że takie wahnięcia obrotami nie są non stop, ale dość często występują. najczęściej przy dojazdu do skrzyżowania. podczas postoju wszystko wzorowo.

Netoper
16-12-2009, 20:24
Jak dla mnie to kwestia korekty dołu mapy LPG.
Gazownik powinien z lapkiem do auta wskoczyć i w czasie jazdy zobaczyć co się tam dzieje.

Ja już swoje boje opisywałem, 2 miechy sam regulowałem kuchenkę bo gazownicy nie umieli, robili autokalibrację i finito.
Jak już ustawiłem żadnych problemów, przy wymianie filtra zanim zdążyłem zareagować, zrobił adaptację i znowu cyrki do tego stopnia że gasł czasami po zatrzymaniu, a falujące obroty to standard.
Na szybko ustabilizowałem obroty, ale jeszcze trochę walki przede mną.

kornik21
18-12-2009, 16:59
ponawiam temat-nadal problem jest;/

Netoper
18-12-2009, 17:26
-nadal problem jest;/
A co wykorzystałeś z tych porad co już zapodane? dotarłeś do tego filtra przed parownikiem?
Nikt Ci na odległość auta nie naprawi jak po kolei nie będziesz eliminował.

kornik21
18-12-2009, 18:12
...właśnie nie mam takowego filtra

Dodano po 6 min.:

...a w którym miejscu jest ten filtr?gdzieś powinien być zamontowany na lini przed reduktorem(tak jak fazy lotnej przed wtryskiwaczami), czy gdzieś w samym reduktorze?
Posiadam reduktor vega.
sorki ale nie jestm biegły w tych sprawach

mad
19-12-2009, 18:33
kornik21 zerknij tu może znajdziesz odpowiedz lub gazownika z Twojej okolicy.
www.lpg-forum.pl

Netoper
19-12-2009, 18:40
...właśnie nie mam takowego filtra
Kurde balans, musi coś być przed reduktorem bo w trymiga uwali się reduktor i pozapychają wtryski fazy lotnej.
Weź niech Ci gazownik sprawdzi czy na 100% nie ma, jak nie ma to niech galopkiem zakłada,
bo niewykluczone że (jeśli nie ma tego filtra) parownik w środku zamulony i stąd ten problem

kornik21
21-12-2009, 10:45
wita. wymieniłem filtr fazy ciekłej i nadal to samo;/

Netoper
21-12-2009, 14:59
To pozostaje, regulacja, koniec reduktora, albo może wtrysk któryś szwankuje. A na odległość tego się nie zdiagnozuje, trzeba jakiegoś kumatego gazownika trafić.

kornik21
21-12-2009, 15:36
tylko gdzie ja takiego znajde? u mnie raczej takiego nie ma. mógłbym max do krakowa podjechać do jakiegoś kumatego. Może ktoś takiego zna w tamtych okolicach?

Netoper
21-12-2009, 19:09
Może ktoś takiego zna w tamtych okolicach?
W regionalnych też zapytaj, bo może ktoś zna ale tu nie zagląda.
Spróbuj się skontaktować z kolegą"maup", on na FCP urzęduje, z Tarnowa jest.
Swego czasu sporo z nim gadałem ma bardzo dużą wiedzę, i diablo pomocny jest, przy jakiejś tam rozmowie wspominał że zna dobrych gazowników.

Speedo
22-12-2009, 00:37
taa i dal se zenita zalozyc na wlasne zyczenie i tera pewnie na pb jezdzi :P

szymek744
20-09-2010, 17:30
Witam.
Dołączam się do tematu, ponieważ mi też gaśnie jak dojeżdzam do skrzyżowania, ale nie zawsze powiedzmy 1 na 10 na rozgrzanym silniku.A na zimnym to chyba 9 na 10.
Dwa razy miałem już ustawianą mieszanke i jest poprawa, ale to jeszcze nie to..Gazownik poardził żeby sprawdzić luzy( sprawdza się je co 100k km) na zaworach bo to podobno częsta przypadłość dla fordów i renault.
Na dniach będę sprawdzał luzy to dam znać..