PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zatrzaśnięcie kluczyków POMOCY!!!



myenergy
16-12-2009, 00:21
zostawiłem dzisiaj kluczyki w stacyjce zamknąlem drzwi i nie wiem czemu uruchomił się centralny i wszystko pozamykał. Jak teraz dostać się do srodka? Grzebanie drutm przy klamce coś pomoże? czy mogę wyjąć tą trójkątną szybkę z tyłu? poradzcie coś.

Broonet
16-12-2009, 00:38
Ja otwierałem już i mk2 (na szczęście nie włączyło się ryglowanie) i mk3 z zamkniętymi kluczykami w środku za pomocą dosyć sztywnego długiego druta (np. takie wieszaki na ubrania są) włożonego przez uszczelkę drzwi (drzwi dają się lekko odgiąć przy narożniku i zaklinować np kawałkiem drewna) a wtedy już tylko pozostaje odpowiednio drut powyginać tak aby pociągnąć za klamkę ... wiem wiem dosyć hardkorowe rozwiązanie ale co poradzić jak pod ręką nie ma nic oprócz ciężkiego kamienia ;)

albanzg
16-12-2009, 00:45
A, że tak odważę się spytać... Nie masz w ogóle drugiego kompletu kluczyków? ;|

myenergy
16-12-2009, 00:51
nie mam :niewiem:
a co z tą szybką wyciągnę ją od zewnątrz

artax
16-12-2009, 11:40
moze POL-Motors W-ch cos doradzi(ASO)
Pzdr

GTomek
16-12-2009, 11:49
nie mam Nie wiem
a co z tą szybką wyciągnę ją od zewnątrz


nie da rady jedyne co to możesz próbować zrobić tak jak napisał Broonet

barbarian15
16-12-2009, 12:13
Problem znany chyba wszystkim właścicielom Mondeo.
Spotkało mnie to samo.Do otwarcia użyłem kawałka drutu z siatki ogrodzeniowej oraz
klina drewnianego.Włożenie klina pozwoliło na swobodne regulowanie szczeliny
odchylonych drzwi.Trochę gimnastyki manualnej,zaczepienie drutu o klamkę
wewnętrzną i otwarte.Ale od tej pory nigdy nie zostawiam kluczy w stacyjce.
A tak na marginesie nasze CZ są naprawdę "czarodziejskie"

tompiorko
16-12-2009, 14:44
Włożenie klina pozwoliło na swobodne regulowanie szczeliny
odchylonych drzwi
Tylko z tym klinem ostrożnie żeby nie przesadzić...coby drzwi nie uszkodzić na dobre :metal2:

zielak85
16-12-2009, 14:50
witam nie pomogę ci ale dziwi mnie że cały ci się zamyka u mnie też tak się dzieje ale tylko przednie mi się zamykają a central działa bez zarzutu

barbarian15
16-12-2009, 15:32
Tylko z tym klinem ostrożnie żeby nie przesadzić
Oczywiście, trzeba mieć rękę zegarmistrza i czucie w paluszkach,nic na siłę.
Jest to,sądzę,jedyny i skuteczny sposób otwarcia oczywiście dla amatora.
Słyszałem też o metodzie otwierania przez parapet, przy pomocy taśmy stalowej.

cristoferec
16-12-2009, 15:39
jak sie nie uda dzwoń do jakiejś firmy w stylu awaryjne otwieranie drzwi, przyjadą i w 30s. będziesz miał auto otwarte :)

kobert
16-12-2009, 16:19
a rozumiem ze w ramach assistance w ubezpieczeniu autka nie masz takiej uslugi za free?:)

cosin
17-12-2009, 10:18
moje MKII jak bateria w pilocie juz na wykończeniu była też lubiło się zamknąć samo z siebie. Na szczęście zawsze w trasę biorę drugi komplet kluczy. Od tamtej pory nigdy, w żadnym aucie nie zostawiam kluczyków choćby na chwilę

LaBobas
17-12-2009, 11:37
trzeba jeszcze przy odginaniu drzwi uwazac na szybe,zeby nie zrobily sie naprezenia i nie strzzelila.
Ja po 4 latach uzytkowania mondka tez mialem taki przypadek,auto chyba bylo odpalone,ale nie jestem pewien,kluczyki w stacyjce,zamknalem drzwi ,otworzylem bagaznik,wyjmuje zmiotke,a tu klap zamknelo mondka:).Na szczescie klapa byla otwarta wiec wczolgalem sie i otworzylem tylne drzwi.Od tego czasu nie zostawiam kluczykow nawet w stacyjce.

Shiroitora
17-12-2009, 12:55
Sposób na drucik jest dobry i pomaga ale coś takiego by sie przydało tylko szkoda że ciężko dostać w Polsce :satan: :satan:

http://www.youtube.com/watch?v=dCsnFV5MgGE&feature=PlayList&p=28311AB4E276E53B&playnext=1&playnext_from=PL&index=28

Można mieć nadzieje że zamek jest na tyle wyrobiony i uda się po włożeniu innego kluczyka od forda go otworzyć. Natomiast to sprawdza się w starszych modelach :palacz: ...tu nie ma nigdy pewności.

piniu10
17-12-2009, 13:21
wcisnij bata od cb radia do srodka i nadus otwieranie tylnej klapy od srodka

tompiorko
17-12-2009, 15:38
wcisnij bata od cb radia do srodka i nadus otwieranie tylnej klapy od srodka
Tez o tym myślalem ale...o ile silnik jest odpalony i zamki zaryglowane to klapy guziorem z kokpitu nie otworzysz.
Czy zadziała przy wyłączonym i zaryglowanym :niewiem: ? Aż z ciekawości muszę to sprawdzić u siebie.

Ps. sam koncept słuszny :metal2:

kreeecik
17-12-2009, 16:15
Przy zamkniętych drzwiach zapomnij o tym guziku, silnik możne być odpalony ale jak drzwi zamknięte to guzik nie działa.

danielWr
17-12-2009, 16:28
A próbowałeś zdjąć parapet z drzwi i drutem chwycić za któreś cięgno w zamku ?

esik_az_eso
18-12-2009, 01:11
http://www.youtube.com/watch?v=dZgEI4-tu2s&feature=related

może to?

cristoferec
18-12-2009, 14:12
bardzo dobry pomysł :)
ale chyba nie we szystkich tak da rade ?

Gebar
19-12-2009, 00:01
http://www.automam.net/fordmondeodecoder.htm
i tylko :) 60 USD :d

Dodano po 4 min.:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.automam.net/fordmondeodecoder.htm
tu przetłumaczone :)

tompiorko
21-12-2009, 17:34
piniu10 napisał:
wcisnij bata od cb radia do srodka i nadus otwieranie tylnej klapy od srodka

Tez o tym myślalem ale...o ile silnik jest odpalony i zamki zaryglowane to klapy guziorem z kokpitu nie otworzysz.
Czy zadziała przy wyłączonym i zaryglowanym ? Aż z ciekawości muszę to sprawdzić u siebie
Sprawdziłem.
Nie da się otworzyć guziorem w kokpicie gdy zamek kierownika jest zaryglowany( zarówno na włączonym jak i na wyłączonym silniku).

twardyone
31-01-2010, 12:01
Właśnie wróciłem z "otwierania mojego mondka". Udało mi się to po 2 godzinach myślenia... dosłownie w 30 sekund. Odwiedziłem forum, czytałem i otwarłem auto przy pomocydruta od suszarki (taka składana do suszenia rzeczy w domu) urwałem i heja do kombinowania. Z początku próbowałem opuścić szybę (nie da rady bo drut zbyt miękki). W końcu wcisnąłem zagiętą końcówkę druta ( taki haczyk jakby) w tylne drzwi od róry jest takie miejsce gdzie łatwo wsadzić tan drut. Złapałem za klamkę wewnętrzną i otwarłem;) zajęło mi to 30 sekund... przez 10 sekund się cieszyłem że super udało się a po tych 10 sekundach dotarło do mnie jak łatwo złodziejowi (który zapewne jest doświadczony) wejść do naszego samochodu... osobie, która niegdy takiego czegoś nie robiła zajęła ta akcja 30 sekund...a taki złodziej, który ma doświadczenie? .... miej Panie nasze auta w opiece.... Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż trochę to pomoże.
PS. Tpo teraz gdzie, się udać żeby napirawić ten centralny, żeby znów nie mieć takich "przygód"?
Pozdrawiam

uszatKRS
29-11-2010, 19:53
Witam kolegow.
Dzis mialem ten sam problem,
tzn Zona uruchomila samochod i wziela sie za jego odsniezanie a on "pyk" zamknal sie w niewyjasnionych okolicznosciac, a moze byl juz zamkniety w chwili zatrzaskiwania drzw, tego juz sie nie dowiemy.
W kazdym razie samochod uruchomiony, kluczyki w srodku i torebbka na siedzeniu :).
Zajrzalem na forum co tu robic, pomysl z tylnymi drzwiami wydal sie niezly, ale... zamki tylne poprzelaczane na blokade dziecieca wiec klamki odlaczone od srodka. Poniewaz silnik byl wlaczony wchodzily 2 opcje pod rozwage: zahaczyc drutem klamke (nie wiedzialem czy samochod zamkniety na "raz czy na dwa") a druga opcja drutem jakos trafic na przycisk szyb i ja opusic. Za narzedzie posluzyl rozgiety wieszak do ubran z grubego drutu (okolo 5 mm z powlaka pcv) powleczony fabrycznie wezykiem PCV. Udalo sie calkiem sprawnie. wkladalem go od tylnego gornego rogu przy drzwiach kierowcy i lapalem tez za klamke po stronie kierowcy.

OTTO
29-11-2010, 19:58
Czyli jak auto szczelnie pozamykane i udało się w roku drzwi pomiędzy uszczelkami wsadzic ten drut tak ?

izzyhool
30-11-2010, 22:05
ostatnio w niedziele miałem ten problem tylko ze z Voyagerem ;p ojciec wjechał na podwórek i zamkną drzwi ,a z racji tej ze ma on blokadę dziecięcą włączona[ elektronicznie] po przekroczeniu 20km/h zamyka się i tak ze pozamiatane;p auto zamknięte na amen ale 10min się nad tym męczyłem ,zdjąłem "parapet" i nic;/ no ale w końcu odgiąłem drzwi w rogu i drutem za klamkę i po bólu;] i tez mnie dziwi to w jaki prosty sposób można otworzyć auto;/


Czyli jak auto szczelnie pozamykane i udało się w roku drzwi pomiędzy uszczelkami wsadzic ten drut tak ?
tak dokładnie;p

OTTO
30-11-2010, 23:11
no ale w końcu odgiąłem drzwi w rogu i drutem za klamkę i po bólu
I co ród odgięty trwale ? Czy tylko uchyliłeś na tyle żeby druta wsadzic ?

Gebar
30-11-2010, 23:37
heheh :)
czytam te opisy jak udało się Wam otworzyć mondeo i mam mieszane uczucia :)
nie wiem po prostu czy powinniśmy pisać tu takie sposoby, choć z 2 strony wskazówki mogą przydać sie innym

izzyhool
02-12-2010, 13:22
Czy tylko uchyliłeś na tyle żeby druta wsadzic ?
tak dokladnie w ten sposob;]

Jendrekmak
02-12-2010, 21:36
odniosę się do starych postów:

ale coś takiego by sie przydało tylko szkoda że ciężko dostać w Polsce
chyba zamiast krzyżyka na łańcuszku? bo normalnie by było u mnie ze wszystkimi kluczami czyli tymi od auta też (czyli w środku - zatrzaśnięte)

może to?
nie w każdym aucie się udaje. chyba w mondku nie bardzo

ja kiedyś miałem manię zamykania drzwi ryglem w drzwiach kierowcy zamiast kluczykiem od zewnątrz i zatrzaskiwania drzwi. działało tylko czasem kluczyki zostawały w środku. po pewnym czasie miałem pod tylnym zderzakiem przyczepiony metrowy drut z siatki na wszelki wypadek. przydał mi się wielokrotnie, później się oduczyłem bo po zmianie auta już tak się nie dało robić (ryglem od środka i zatrzaskiwanie)