PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio]AKCJA - Kolego nie klnij na radyjku



andykn
16-12-2009, 20:19
Witam!

Proponuje aktywnie poprzeć akcję z www.cbradio.szczecin.pl - Poniżej założenia akcji:
----------------------- AKCJA - kolego nie klnij na radyjku ---------------
"UWAGA:
Jeżeli tytuł już powiedział Ci wszystko i skręciło Cię z niesmakiem - odpuść sobie czytanie tekstu poniżej i nie pisz głupot w temacie.

I.Wstęp:
1.Inspiracje - niniejszym podziękowanie
a) Ziutek Skierniewice - ogólny - za sam pomysł i aktywne temperowanie tępych mobili
b) BartekB - za odpowiednią wypowiedź, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu
c) Zibi,RadJan - za kręcenie nosem, szukanie w dziury w całym, totalny brak zrozumienia sensu - co zmusiło mnie to twórczego myślenia w celu tłumaczenia

II. Cel akcji
1.Krótkoterminowy - jednodniowe masowe zwracanie uwagi wulgarnym użytkownikom kanału 19AM.
2.Średnioterminowy - rozpropagowanie akcji i ośmielenie innych użytkowników CB-19AM do zwracania uwagi przeklinającym - uruchomienie w ludziach samonapędzającej się reakcji na zdarzenie.
3.Długoterminowy - Ukrócenie pewnych patologicznych zachowań u kierowców w szczególności zwłaszcza zawodowych - "truckersów" -wywołanie efektu ciągłej niepewności że ktoś zwróci uwagę.

III. Czas, miejsce,zasięg akcji
1.Czas - 21 grudnia 24h - poświęćcie się choć jeden dzień i wytrzymajcie choć trochę na 19tym
2."Miejsce" - kanał 19 "drogowy" 27,180MHz
Nic nie stoi na przeszkodzie stosować go na innych kanałach, no ale wtedy będzie nas mniej na 19 smile.gif więc wytrzymajcie choć ten jeden dzień
3. Zasięg - ogólnokrajowy. Zależny on będzie od publikatorów na które rozniosę lub rozniesiemy temat akcji i propagacji internetu.

IV. Sposób wykonania
- Ciągły lub częsty odsłuch kanału 19AM
- Szybka reakcja na usłyszany wulgaryzm - zwrócenie uwagi
- Wsparcie swoim głosem (poparcia wink.gif ) innych zwracających uwagę.

V.Sposób zwracania uwagi.
1. Jeśli nie wiesz jak, użyj hasła akcji: "KOLEGO NIE KLNIJ NA RADIU"
2. Nie krzycz.
3. Nie daj się sprowokować do utarczki słownej.
4. Nie daj się wyprowadzić z równowagi. W razie pytań: uzasadnij że "Nie chcesz tego słuchać"
5. Nie zasłaniaj się młodszymi "dzieci słuchają" - to TOBIE ma to przeszkadzać.
6. Nie atakuj
7. W skrajnych przypadkach prób "wojny radiowej" nie reagować na zaczepki poza powtarzaniem "Nie klnij na radiu"

VI.Ustalenia pozostałe
1. Bardzo wskazane wsparcie kolegów silnych w mocy - bazówki, mobilno-bazowe
2. Wymagane zachowanie wysokiej kultury w czasie prowadzenia akcji- wstęgi i inne sposoby "karania" niepokornych typu -bełkot SSB, koziołki, tarzany i inne zakłócenia- stanowczo zakazane
3. Proszę o przekazanie niniejszego zapisu na inne fora społecznościowe - regionalne, moto, cb i inne
4. Jedynym i egocentrycznym Prezesem Honorowym akcji jestem JA - w terenie całość odpowiedzialność za akcję spoczywa jednak na lokalnych przedstawicielach zgodnie z zasadą "prowadzącego kanał" im silniejszy sygnał tym ważniejszy.

VII. Prawa własności
1. Ja Esol-161OLA032 - pozwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie pomysłu. Pozwalam na niewielkie modyfikacje niniejszego tekstu nie zmieniające jednak istoty akcji, zasad prowadzenia i praw intelektualnych.
2. Dopuszczam działania komercyjne (gadżety,ulotki)- zezwolenie jedynie po skontaktowaniu się ze mną bezpośrednio. GG126811

Jeśli to możliwe proszę administrację forum o nie zmienianie tego tekstu w celu łatwego kopiowania i podwieszenie tematu do czasu wygaśnięcia akcji
-----------------------

Jak myślicie jest szansa na sukces i ograniczenie wulgaryzmów na 19-tce?

Pzdr
AndyKN

Malar
16-12-2009, 20:21
Ta akcja idzie już chyba na całą polskę, na każdym forum cb jest post o tym, jaknajbardziej popieram ta akcję sam używam CB i częto słyszę jak się inni na readiu zachowują..
100% Poparcie dla tej akcji..

Netoper
16-12-2009, 20:32
To przyklejamy do co najmniej 21 grudnia.

mad
21-12-2009, 20:00
Można spróbować, szkoda że z 'buraka" nie da się w tak krótkim czasie zrobić normalnego człowieka.

andykn
21-12-2009, 20:15
Myślę, że trzeba próbować, jestem na radiu już kilka ładnych lat i to co się teraz dzieje w eterze zabija całkowicie sens radia obywatelskiego.

Lukasz
22-12-2009, 10:24
hehe wczoraj w Bydgoszczy w okolicach godziny 17tej jak się przebijałem w korkach po opadach śniegu mięso szło jak mało kiedy na panujące na drodze warunki :D jednym słowem nie słyszałem, żeby ktoś zwracał uwagę a i mi się nie chciało, bo myślałem podobnie (ale z założenia nie klnę na radiu)...

Netoper
08-01-2010, 14:47
Akcja zakończona, więc odklejam.
Nie oznacza to jednak, że nie mamy pilnować, przede wszystkim siebie, przed używaniem wulgaryzmów w eterze.