PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pytanie o bezpiecznik pompy spryskiwacza MKI Kombi



Jarodt
16-12-2009, 22:31
Witam,
mam problem z pompą spryskiwaczy przód/tył. Rano działała, skończył się płyn,w ciągu godziny dolałem nowy ( do -37 *C - czyli pewnie do 20 ) . Ale pompa przestała działać. Wycieraczki latają,ale ani wywołanie tył,ani przód nie pomaga. Zauważyłem,że w okolicy pompy są 2 kable z wtyczkami - jedna standardowa szersza z sprężynką , druga jak od wtyku na zwykłą złączkę typu / o_o /. Pomyślałem,że może kable wypadł. wjechałem na kanał,ale żadnych wejść do tych kabli nie widziałem, natomiast widziałem podłączony wtyk szerszy z sprężynką, taki sam jak ten co wisi obok. Jeden z tych kabli ,to mogę zrozumieć, że od ewentualnych "sprysków" na halogeny (ja ich nie mam ) , ale drugi po co? Oczywiście oba wychodzą z kable , który jest przypięty do pompy spryskiwaczy. Ok, tyle opisu. Pytanie : Który bezpiecznik jest od pompy spryskiwaczy? Przejrzałem całą książkę "Sam naprawiam..." i nie ma na ten temat słowa. Dodatkowe sugestie co do powodów awarii też mile widziane :) Oczywiście przeszukałem forum i możliwe wady wziąłem pod uwagę - wtyk stracił połączenie; pompa padła, czyli wymiana. Jutro pewnie sprawdzę, natomiast chciałem najpierw dowiedzieć się o bezpiecznik - który i której skrzynce. Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

buko
17-12-2009, 00:16
TU (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155&mode=&order=0&thold=0) masz linka z bezpiecznikami i przekaźnikami ale też nie widzę nić o spryskiwaczach :niewiem:

A może ten ma coś wspólnego ?

20 / 10 A / Zabezpieczenie silnika wycieraczki

Netoper
17-12-2009, 00:25
W dziale "klima" było chyba ze 3 razy opisywane, że jak padł jakiś bezpiecznik od sprężarki klimy to spryskiwaczy nie było, w jednym przypadku pompka właśnie robiła zwarcie i wywalało ten bezpiecznik.
Ale kurcze nie pamiętam czy to o MKI na pewno chodziło.

Jarodt
17-12-2009, 07:06
ok,sprawdzę obie propozycję. Klimy u mnie brak,ale bezpiecznik może podchodzić do tego samego obwodu. A macie pomysły, o co chodzi z tymi dwoma wtyczkami? jeden, to jak mówiłem, pewnie od spryskiwaczy reflektorów, a drugi?

Dzięki za podpowiedzi

Sławomir
17-12-2009, 09:56
A macie pomysły, o co chodzi z tymi dwoma wtyczkami? jeden, to jak mówiłem, pewnie od spryskiwaczy reflektorów, a drugi?
Może od czujnika ilości płynu do spryskiwaczy.