PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zmiana oleju w skrzyni na inny czy można??



Rastamanjah
19-12-2009, 15:54
Witam chce zmienic olej w skrzyni na inny poniewż biegi ciezko wchodza najomy mechanik ożekł że olej jest kiepski lub go wcale nie ma ;/ podobno był lany jakis shella ale nie jestem pewein czy jak bym chciał zmienic czy ja jakoś musze ta skrzynie wypłukac czy nie, i nieweim jaki teraz wlac macie jakis sprawdzony zeby teraz wszyskto dobrze działało ?? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

tattooator
19-12-2009, 16:31
Może tu coś wyczytasz :
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=73490&highlight=wymiana+oleju+skrzyni

janczo
19-12-2009, 16:32
Jeśli chodzi o markę to możesz wlać co chcesz bez płukania. Jeśli dobrze pamiętam to powinien być 75w90.

Rastamanjah
21-12-2009, 01:16
no z tego co mi jedni mówi ze nie wolno nowego bo opiłki ze starego sa i tego sie nie da wypłukac i bedzie po skrzyni, a inni żeby wymienic bezproblemowo ;/

Netoper
21-12-2009, 01:31
ze nie wolno nowego bo opiłki ze starego sa i tego sie nie da wypłukac i bedzie po skrzyni, a inni żeby wymienic bezproblemowo ;/
Nawet jak są opiłki po po zlaniu starego będzie ich mniej, więc to raczej zdrowo dla skrzyni....

janczo
21-12-2009, 12:25
Zlewaj stary olej na ciepło po jeździe to jeśli są jakieś opiłki to będą wymieszane ze starym olejem i z nim wypłyną w znakomitej większości. Zawsze tak robiłem i co jak co ale skrzynie miałem lux - teraz czeka mnie to w mondo bo przy -15 zmiana biegów to katorga.

CzarekJ
27-12-2009, 09:54
Jeśli chodzi o markę to możesz wlać co chcesz bez płukania. Jeśli dobrze pamiętam to powinien być 75w90.
Z powodzeniem może to być również olej do skrzyń automatycznych i układów wspomagania o tej specyfikacji (inaczej GL-5 lub Dextron III).
Najczęściej wszystkie te specyfikacje występują razem.