PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk II] Jak zdemontować zaślepkę w boczkach



Critu
23-12-2009, 19:52
Jak zdemontować zaślepkę w uchwycie w przednich boczkach, tak aby jej nie uszkodzić i nie połamać. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?
Potrzebuję dostać się do podświetlenia klamek we wszystkich drzwiach.

_Mario
23-12-2009, 20:48
Jak zdemontować zaślepkę w uchwycie w przednich boczkach, tak aby jej nie uszkodzić i nie połamać. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?
Potrzebuję dostać się do podświetlenia klamek we wszystkich drzwiach.

Rozumiem że chodzi o rączkę drzwi...- musisz użyć jak najbardziej płaskiego narzędzia , może to być mały śrubokręt , nóż itp. lekko podważasz i wyskoczy.

Powodzenia.

Critu
23-12-2009, 22:39
dzięki, jutro popróbuję

Sławomir
24-12-2009, 00:09
Jeśli chodzi o rączkę to masz od spodu rączki otworek specjalnie pod tą czynność naszykowany.Wciskasz tam odpowiedni śrubokręt ,podważasz i powinno powoli wyjść.

Critu
24-12-2009, 00:33
tak konkretnie chodzi o rączkę. Wiem, że pod nią są dwa wkręty. Muszę się do nich dostać aby odkręcić boczek. Niestety mam te drewnopodobne zaślepki więc nie chciałbym ich uszkodzić

jackuno
24-12-2009, 00:58
tak konkretnie chodzi o rączkę. Wiem, że pod nią są dwa wkręty. Muszę się do nich dostać aby odkręcić boczek. Niestety mam te drewnopodobne zaślepki więc nie chciałbym ich uszkodzić

Na dole rączki masz otwór. Przez niego wciskasz jakiś sztywny drut/śrubokręt. On tak jakby wyciśnie Ci tę całą zaślepkę od środka.

_Mario
24-12-2009, 21:41
spojrzysz pod tą klamkę to zobaczysz jaki jest tam otworek i co najlepiej użyć do tego , ja używam pęsety jest lekko zakrzywiona i twarda więc się nie podda a spełni swoje zadanie .