PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] problem z centralnym zamkiem



miras500
25-12-2009, 20:30
Witam przez pół roku miałem spokój i znowu się zaczeło, mam założony auto alarm
ale nie fabryczny , problem jest taki jak chcę otworzyć drzwi pilotem od alarmu drzwi
się otwiera i zaraz się zamyka.W tej chwili zamykam i otwieram drzwi kluczykiem.
W drug± stronę jak chcę zamkn±ć pilotem drzwi się zamykaj± i zaraz otwieraj±.
Pół roku temu było tak 2 lub 3 dni i samo przeszło teraz znowu to samo 8O

essi55
25-12-2009, 21:00
U mnie podobnie w niskich temperaturach. Podczas otwierania z pilota (znowu podobnie: z pilota z dorobionego alarmu) łapię natychmiast za klamke i otwieram zanim ponownie się drzwi nie zablokuj±. Podczas jazdy - gdy się wnętrze nagrzeje odblokowywuj± się pozostałe drzwi. Chyba zamarzaj±(?) siłowniki.

miras500
25-12-2009, 21:57
Byłem teraz w garażu po paru próbach i zabaw± centralnym znowu zaczeło
działać.U mnie dzieje się w tedy jak pada deszcz.

jedros1
25-12-2009, 23:43
Prawdopodobnie pada który¶ z siłowników zamka drzwi :) a jest ich 4 po jednym na każdych drzwiach :jezyk1: ( tak mam w MK II ) :wall:

miras500
26-12-2009, 11:12
Zauważyłem gdy siedziałem w ¶rodku ,gdy zamykałem centralny -zamek
od strony kierowcy się nie zamyka dlatego odbija resztę
Reszta zamyka się i zaraz otwiera.
Czytałem że zamek ma mikro styki powodem może być ta uszczelka :niewiem: http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=2118&cat_id=627
Albo siłownik drzwi od kierowcy.
W lecie ok mrozy ok gdy popadało znowu się zaczeło

fxxx
26-12-2009, 11:21
jak zamek dziala to mikrostyki do wymiany, a powodem tego sa parapety cieknace-zalewa ci zamek, jak dziala to lepiej robic bo zamoek jak kupisz o i tak bedzie przechodzony

rc23
26-12-2009, 13:23
Zauważyłem gdy siedziałem w ¶rodku ,gdy zamykałem centralny -zamek
od strony kierowcy się nie zamyka dlatego odbija resztę
Reszta zamyka się i zaraz otwiera.
Czytałem że zamek ma mikro styki powodem może być ta uszczelka :niewiem: http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=2118&cat_id=627
Albo siłownik drzwi od kierowcy.
W lecie ok mrozy ok gdy popadało znowu się zaczeło

zamek należy wyj±c i wyczy¶cić ze smaru, ford włozył jaki¶ kijowy smar który teżeje w niskich temp, zrobiłem tak w MK II po czym posmarowałem jakim¶ smarem który nie gęstnieje do -50 i spokój

niestety wiaże sie to z rozebraniem zamka

druga możliwo¶ć to padajacy silniczek od przekładni

trzecia, microwył±cznik

LaBobas
26-12-2009, 14:26
no ja rozebralem,tzn wyjalem z drzwi i....................porazka,nie udalo mi sie go rozlozyc na czesci pierwsze:((

rc23
26-12-2009, 15:12
no ja rozebralem,tzn wyjalem z drzwi i....................porazka,nie udalo mi sie go rozlozyc na czesci pierwsze:((
_________________

bo trzeba rozwiercic nit który trzyma to w kupie, potem po wyczyszczeniu trzeba go pospawać

tompiorko
29-12-2009, 00:55
bo trzeba rozwiercic nit który trzyma to w kupie
Niczego nie trzeba rozwiercać, plastyk obok nita spokojnie puszcza przy podważeniu.