PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Centralny z pilota cos nie halo



haller111
28-12-2009, 13:40
Hmm nie wiem czy to do konca tak powinno działać. otóż gdy chcę zamknąć samochód z kluczyka zamykają się tylko 3 drzwi kierowca pasożyt i tylny lewy pasożyt, a prawy zostaje w spokoju. dopiero gdy nasisnę drugi raz zamykają się wszystkie zakmi i mrugnie awaryjnymi. (otwierają się wszystki przy jednorazowym naciśnięciu ale też nie daje sygnału świetlnego).

Pomocy :) Michał

danielWr
28-12-2009, 21:11
poszukaj na forum bylo wiele razy. najprawdopodobniej do przeczyszczenia elektryka zamka kierowcy.

haller111
29-12-2009, 10:05
dzisiaj sprawdzalem i nawet kluczyk zamyka tylko jedną stronę (lewą) a po tym pilot przez jakis czas kiepsko działa.. hmm... postaram sie poszukać

Pozdrawiam Michał

MarekPrint
29-12-2009, 12:13
miałem to samo , rozebranie i czyszczenie połączeń nie pomogło , problem leżał w nie zawsze działającym mikrostyku , dopiero po wpakowaniu dużej ilości kontaktu do środka mikrostyku pomogło.

haller111
29-12-2009, 12:38
a gdzie ten mikrostyk sie znajduje ? jeżeli można wiedzieć :) to jest dłuższa dłubanina czy taka spokojniejsza :??

Netoper
29-12-2009, 12:44
a gdzie ten mikrostyk sie znajduje ?
W zamku
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=208&mode=&order=0&thold=0

eng
29-12-2009, 13:09
Trochę trzeba się namęczyć i nie ma gwarancji czy pomoże. Ja czyściłem to dziadostwo i nic nie dało. Pomogła za to wymiana całego zamka.

haller111
29-12-2009, 20:02
no i dzisiaj już padł zamek w drzwiach prawych tylnych. jakby wyszedł poza centralke... wczesniej zamek w tych drzwiach stawiał opór ale jak mocniej pchnolem to się ruszył...ale juz na centrlane nie reaguje..hmm chyba to grubsza sprawa.. w dodatku ostatnio prawy reflektor nie działał a dzisiaj działa :)

bart_em
07-01-2010, 01:44
Ja również mam problemy z zamkiem, otóż nie mogę zamknąć auta z pilota. Po naciśnięciu kłódki słychać jakby zamykał i zaraz otwierał, efekt - auto otwarte :los2:

Interesujące jest to, że problem występuje wyłącznie na mrozie, kiedy temperatura powietrza jest dodatnia zamek/pilot działa jak należy ;)

Z tego co mi wiadomo, w czasie mrozu powietrze jest suche, co kłóci się nieco z teorią wilgoci jako głównego sprawcy problemów z zamkiem.

Pozdrawiam

Netoper
07-01-2010, 09:27
Interesujące jest to, że problem występuje wyłącznie na mrozie,
Temat wałkowany co roku jak mrozy wyskakują, :) zamek jest przechodzony i przy mrozie popychacz mikrusa się przykula i go nie tryka.

tompiorko
07-01-2010, 09:41
Temat wałkowany co roku jak mrozy wyskakują
A nawet dłużej :)

zamek jest przechodzony i przy mrozie popychacz mikrusa się przykula
Nowy zamek też potrafi siąść jak w moim przypadku...choć wydaje się że to tylko część problemu :(

w czasie mrozu powietrze jest suche
Uszkodzony parapet, róznice temperatur i nie ma bata musi woda/wilgoć pójść. A przy tym zamki nazwijmy to "słynnej reputacji" i stąd takie problemy. Oby do wiosny :jezyk1:

Ps. ja nie mam zamiaru do niej czekać, bo za rok temat znów powróci :wall:

KOKOT
07-01-2010, 10:30
Kiedyś miałem problem z zamkiem i przy naprawie zrobiłem artykuł, link podał Netoper kilka postów wyżej.
I wtedy po naprawie sprawdziłem gdzie dostaje się woda i jak wlatuje do zamka.
Nad zamkiem wkleiłem kawałek grubszej folii tak aby woda ściekała po niej do środka drzwi a nie do zamka. Wiadomo że woda z drzwi wycieknie bo są specjalne otwory na dole, a z zamkiem mam spokój.
Radzę zrobić to samo i cieszyć się ze sprawnych zamków.

tompiorko
07-01-2010, 10:45
Nad zamkiem wkleiłem kawałek grubszej folii
Ja zrobiłem tak samo, jednak to nic nie dało. Możliwe też, że przykleiłem ją w trochę nieodpowiednim miejscu, po jakimś czasie odpadła (może przy opuszczaniu szyby zaczepiała :niewiem: ).

bart_em
07-01-2010, 21:44
zamek jest przechodzony i przy mrozie popychacz mikrusa się przykula i go nie tryka

Wydaje mi się, że nie w tym rzecz, ponieważ problem istnieje tylko przy próbie zamykania z pilota, wszystkie drzwi pozostają otwarte. Natomiast po przekręceniu kluczyka wszystkie drzwi zamykają się bez problemu.

Netoper
07-01-2010, 21:53
ponieważ problem istnieje tylko przy próbie zamykania z pilota, wszystkie drzwi pozostają otwarte. Natomiast po przekręceniu kluczyka
Z kluczyka zamkniesz przy uwalonym zamku, ale też do czasu

Zwal boczki wyciągnij zamek, wyżej link podałem do artykułu o regeneracji. Jak to nie pomoże to zamek do wymiany

tompiorko
08-01-2010, 11:29
Z kluczyka zamkniesz przy uwalonym zamku, ale też do czasu
Dokładnie tak jak Netoper napisał :up:

Niemiec
10-01-2010, 22:15
a ja mam taki problem...
prawy tylny zamek mi sie nie zamykal centralnym, musiałem go wduszać od środka. Ale ostatnio stało się tak że nie mogłem zamknąć tym rygielkiem od środka. Wykręciłem zamek, i okazało się że na przeszkodzie stoi mi część elektryczna zamka. Nawet nie mge go do końca rozkręcić, ponieważ jest tam takie cięgienko które jest w pozycji takiej, która przysłania mi jedną z tych maleńkich sróbeczek... mam nadzieje że rozumiecie o czym pisze :)

Coś z tym moge zrobić? Czy musze szukać nowego zamka??
Jak podpinałem pod kostkę, i dziubałem pilotem, to słychać było że coś w tym zamku brzęczy, ale ani drgnąl... Pomocy. Musiałem zdemontować cięgno od klamki zewnętrznej, bo autko się nie zamyka :(

Netoper
10-01-2010, 22:18
Tu masz artykuł jak rozebrać zamek
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=208&mode=&order=0&thold=0

Niemiec
11-01-2010, 14:12
no rozpracowałem ten zamek bez tego manuala, ale ulgnąłem na etapie rozkręcania części elektrycznej
http://images20.fotosik.pl/204/950d9c83fb1ec92dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=950d9c83fb1ec92d)
nie moge wykręcić jednej z tych małych śróbeczek. Jest zasłonięta przez takie cięgno które służy do ryglowania zamka. Jest w pozycji otwarty/niezaryglowany, a do odkręcenia tej ostatniej śróbeczki potrzeba go przestawić w inną pozycję. Ale niestety sie nie daje :(
Mam pytanko jeszcze... na części elektrycznej znajduje się jakiś taki guziczek. Do czego on służy? U mnie się nic nie dzieje po jego nacisnięciu