PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Skrzynia biegów / automatyczna !#(BŁAD)#!!



prog
28-12-2009, 22:13
Witam Drogich Kolegów.

Chciałęm ponownie zapytać, oraz otrzymać odpowiedź , odpowiedź która niestety jeszcze nie doszła na moje PW

a więc zadaje pytanie: (lekko zmienione)

W której części Polski można naprawić SKRZYNIE. Biegów automatyczną (nie pamietam typu skrzyni, ale sprawdzę to dopiszę) która pracuje w Fordzie Mondeo 1997 2.5 V6 Duratec . Dodam że błąd objawia sie w momencie przejechania paru kilometrow.

---------------------------------------------------------------
(migotanie kontrolki overdrive) <- to ten błąd
---------------------------------------------------------------

Dzięki :metal2:

rodan555
28-12-2009, 22:24
zajrzyj do działu podwozie zawieszenie naped i wydech tam masz wydzielony watek od skrzyn automatycznych. ten blad co masz to moze byc i zamalo oleju i pare innych w miare prostych rzeczy. a jak masz mondeo z 97 roku to masz najpewniej skrzynie cd4e. napisz cos wiecej o tej skrzyni ale juz w odpowiednim dziale to ci podpowiemy co nalezy sprawdzic nim odasz samochod do jakichs specow :).

Majadero
29-12-2009, 02:50
Mozesz pojechac do Midparts w Warszawie - to dobrzy fachowcy. Wpisz w google naprawa ASB, znajdziesz cos blisko Ciebie. A co sie dzieje, jak pojezdzisz ostrzej na trasie? Masz objaw "slizgajacego sie sprzegla"? Czesta awaria w tej skrzyni jest poprostu awaria konwertera, czyli sprzegla hydrokinetycznego. Regeneracja i wymiana to zazwyczaj koszt okolo 1500 zl. Mozna tez kupic konwerter w usa i wymienic go gdzies w mniej specjalistycznym (tanszym) warsztacie.

rodan555
29-12-2009, 10:43
nie strasz go remontem skrzyni. jak kontrolka zapala mu sie po paru kilometrach to pierwsze co musi sprawdzic to poziom oleju. na chodzacym silniku i najlepiej rozgrzanej skrzyni. lewarek na park i trzeba sprawdzic olej. poziom ma byc w zakratkowanym polu. przy okazji nalezy sprawdzic jakosc oleju czy nieczuc spalenizna i jaki jego kolor jest. Jakby mieszkal blizej to bym mu zaproponowal zeby podjechal do mnie to by sie to posprawdzalo wszystko ale on z opola jest a to ladnych pare kilometrow.

prog
29-12-2009, 20:54
Odpowiadam
Bląd uruchamia się w nieoczekiwanym momencie.

podczas:

- poranego uruchomienia silnika
- jazdy w trybie SPORT
- normalnej przejażdżki po mieście

Samochód juz był u paru mechaników, coś tam grzebali, grzebali niby błąd z komputera skasowany, no ale ... błąd jak był tak jest.
Czasami bardzo mocno szarpie, wali pod spodem.
Zdjęcie klemy na ( około 1 minuty ) z akumulatora kasuje bląd.
Przy blędzie slyszałęm że zamiast 6 chodzi na 5 garach, czyli przełącza się tryb awaryjny, i tutaj nie ma żartów.


Kasa tutaj nie gra roli
Pieniążki są z ubezpieczenia. :banan:
Przy drobnej kolizji uwzględnili również i skrzynię.

SteelRat
29-12-2009, 23:17
no to ziu do Dlugoleki na serwis skrzyni, sie nie ma co zastanawiac nawet, ja teraz u siebie za sama naprawe skrzyni dalem 1200 pln :(

mozesz tez we Wrocku poszukac kogos od napraw. mam jednego takiego, co niby bdb, ale drogi (u mnie zaspiewal 2500 - tarczki 2 i 4 biegu, cos z koszem, hamulec), wiec, niestety, oddalem skrzynie do naprawy tam, gdzie taniej... no i niby dziala... tarczki pozmieniane, hamulec uzywka, ale oryginal i bez zadnych sladow uszkodzen, cos w tlokiem w koszu tez robil, bo zle dociskal i stad spalenie tarczek.

inna sprawa, ze u Ciebie silnik idzie w tryb jakis dziwny, skoro nie pali na 6 cylindrow. w kwestii skrzyni tym niemniej polecam Dlugoleke wlasnie, bo mi tez ja polecano, ale coz... nie moglem juz dluzej bez auta zostawac, musialem szybko konczyc remont, wiec nawet tam nie trafilem.

prog
30-12-2009, 19:00
Dzięki Koledzy, każdy z was pomógł.
Za to wszystkim po piwku stawiam. ! :beer:
btw; dlaczego mnie to spotkało. ? :zly: