PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wtryski MAGIC JET DO INSTALACJI ELPIGAZ



kornik21
29-12-2009, 10:56
Witam,
Koledzy mam takie pytanie:
Czy mogę założyć listwę wtryskiwaczy magic jet do instalacji elpigaz?
Instalka:
reduktor Vega
wtryskiwacze Stella IG1
elisa/stella

Tak profilaktycznie chcę wymienić bo mi nierówno pracuje na LPG a mam dostęp do takich wtryskiwaczy po 130 zeta:)
pozdrawiam

Exodos
29-12-2009, 14:20
możesz spokojnie, później trza w programie przestawić wtryski na magic jet, a jak nie ma to na matrix i kalibracje zrobić.

kornik21
29-12-2009, 16:55
A czy jest sens skracac te wezyki dolotowe od wtryskow? mam pomysł żeby wtryski umieścic na środku kolektora. w tym momencie są zainstalowane bliżej podszybia, co wydłuża wężyki.
mój gazownik twierdzi że skrócenie wężyków wyeliminuje problem z częstym opadaniem i wahlowaniem obrotów. czy ma rację, zakładając że wszytko inne jest sprawne?

dziękuję za odpowiedzi

Exodos
29-12-2009, 17:28
ma rację, wężyki mają być jak najkrótsze, w Mondeo moje wężyki mają ok. 8 cm, natomiast w astrze po ok. 5cm,

kornik21
04-01-2010, 20:22
zadzwoniłem dziś do chyba 10 gaziarzy i prawie każdy stwierdził że Magic Jety nie będą dobrze działały na elizie/stelli

ktoś to montował u siebie?

gizmo25
04-12-2010, 21:45
Powiem Ci że zakładanie MagicJet do Twojej instalacji to rzeczywiście lekkie ryzyko. One mają jakoś 1.7 ohm a wtryskiwacze dedykowane do Twojej instalacji mają po 3.0 ohm :( Stąd ryzyko spalenia instalacji... jeśli nie od razu to po czasie pojedziesz gdzieś i nagle spali komputer LPG :(
Na pocieszenie dodam Ci że wg najnowszych opinii w necie wtryskiwacze MagicJet nie są ideałem (http://wtryskiwacze-lpg-magic-jet.czy-warto-kupic.pl/). Nówki będą śmigać tak jak wtryskiwacze za 150 pln sztuka... ale minie trochę czasu 5-10kkm lub jedna zima... i znaczą się kłopoty. Stąd chyba jeśli chcesz mieć spokój to weź coś lepszego. Matrix nie wychodzi wiele drożej a powinno być o wiele bardziej pewnie.


Pozdrawiam

Netoper
04-12-2010, 21:48
Kolego, od stycznia to już problem został zapewne rozwiązany :) , proszę przeszukiwać bieżące tematy