PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Rozkodowany pilot



ORSOL
30-12-2009, 10:24
Witam. Mam problem z pilotem, rozkodował się. Jeśli wiecie jak go zakodować napiszcie. :(


Proszę na przyszłość w temacie wpisywać czego problem dotyczy
Netoper

Netoper
30-12-2009, 11:02
Witaj
Zassij instrukcję i w niej jest opisane jak zakodować
http://www.ford.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi

Kwestia jeszcze czy to ma być kodowanie immo czy pilota

ORSOL
30-12-2009, 23:19
Wielkie dzięki.

topmech
17-12-2012, 21:56
Dodatkowa informacja dla chętnych którym nie wiadomo czemu rozkodował się pilot - tak jak mi.
Informacji o sposobie kodowania kluczy-pilotów nie ma w instrukcjach do samochodów wyprodukowanych w 2008 roku, ja znalazłem ją w instrukcji 2009.
Dla chętnych zamieszczam cytat:
"PROGRAMOWANIE PILOTA
ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem).
Programowanie nowego pilota zdalnego sterowania
1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a następnie z powrotem do położenia 0 cztery razy, w krótkich odstępach czasu (co około sekundę).
3. Wyjmij kluczyk z włącznika zapłonu i naciśnij dowolny przycisk na pilocie zdalnego sterowania.
4. Ponownie włóż kluczyk i obróć do położenia II, a następnie 0. Wyjmij kluczyk i sprawdź działanie pilota zdalnego sterowania, aby upewnić się, że
programowanie zostało ukończone pomyślnie."
Info ode mnie: pomiędzy czynnością 2 i 3 (przed naciśnięciem przycisku) usłyszymy dźwięk systemu (ding), usłyszymy go także po przyjęciu przez system nowego pilota.
Pozdrawiam