PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] gdzie macie zamontowany reduktor- parownik



krzysiekbyd
01-01-2010, 11:21
tak jak w temacie gdzie macie zamontowany reduktor parownik od gazu w jakim miejscu ?? bo kolega z forum mowi mi ze mam zamontowany w zlym miejscu ....

Qrzyh
01-01-2010, 12:17
Zle miejsce to pojecie wzgledne:P Ja mam u siebie jak stoisz przodem do auta i patrzysz pod maske tp przy prawej stronie chlodnicy tuz przy aku, pozdro

krzysiekbyd
01-01-2010, 12:27
dziekuje nastepny prosze :)

pele
01-01-2010, 13:12
przed chłodnicą lekko z prawej strony jak stoisz przed otwartą maską

krzysiekbyd
01-01-2010, 13:37
przed chłodnicą lekko z prawej strony jak stoisz przed otwartą maską
dziekuje i ja mam tak samo i uslyszalem ze to jest fatalne miejce montazu

pele
01-01-2010, 13:57
a czemu?

Dodano po 2 min.:

ja tam mam fabrycznie zamontowany w holandii to chyba oni się znają

krzysiekbyd
01-01-2010, 14:06
a czemu?

Dodano po 2 min.:

ja tam mam fabrycznie zamontowany w holandii to chyba oni się znają
poczekam az do dyskusji wlaczy sie osoba ktora mi tak powiedziala i montuje na co dzien instalacje ,kolega doradzil mi przelozenie redukrora gdzies wyzej np kolo akumulatora i juz sam nie wiem ....

zajec
01-01-2010, 15:04
heh... zasadniczo, prawidlowo zamontowany parownik powinien sie znajdowac jak najnizej sie da. ja niestety mam zamontowany przy kielichu (prawym, jak sie pod maske zaglada). no i daje mi to niezle w kosc :| bardzo wolno sie membrana nagrzewa, samochod czesto pracuje bardzo nierowno (na jalowym, nawet jak rozgrzany, obroty faluja od 1000 do 200, a nie zadko auto gasnie). na wiosne jade do "magika" przelozyc parownik w inne miejsce...

Seski
01-01-2010, 15:23
ja niestety mam zamontowany przy kielichu (prawym, jak sie pod maske zaglada).

Też mam tutaj zamontowany. Z tym, że nie mam takich objawów negatywnych obecnie.

piotr130872
01-01-2010, 18:46
Ja mam zamontowany pod akumulatorem. Jest nisko, ale dostęp tylko z kanału

Exodos
01-01-2010, 21:13
Chyba wiem o kim mowa, reduktor ma być założony tak:
- Jak najbliżej miksera/listwy wtryskowej czemu ? żeby zmniejszyć bezwładność całego układu, bardzo ważne przy 1 i 2 generacji, dlatego że w długim wężu Reduktor - mikser zbiera się gaz przy puszczaniu gazu(zamykaniu przepustnicy), i tak jak np. ktoś ma wąż o długości np. 1 metra + w połowie drogi ma silniczek krokowy to musi, po prostu musi mieć opóźnioną reakcję na pedał gazu i efekt przytrzymywania obrotów po puszczeniu pedału gazu np. przy zmianie biegów, przy prawidłowym montażu czyli reduktor najbliżej jak się da miksera + silniczek krokowy przy samym mikserze tego efektu nie ma.
- możliwie jak najniżej, chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to żeby układ chłodzenia się prawidłowo odpowietrzał tak jak się odpowietrzał przed montażem gazu.

Ja mam w Vce reduktor stojąc przodem do silnika za lewym reflektorem, długość węża z reduktora do wtrysków wynosi u mnie ok 50 cm, natomiast w Astrze ma on dosłownie 33 cm (mierzone), w Skodzie przy 2 generacji, odległość silniczka krokowego od miksera to 2 cm, da się mniej, ale nie wygodnie się opaski skręca, natomiast do reduktora ma później ok. 40 cm, przy takim montażu niema opcji opóźnionej reakcji na pedał gazu czy wiszące obroty.

pawel798
02-01-2010, 00:11
ja mam zamontowany od spodu samochodu przy klaksonie. nie gawedzi mi i nigdzie nim nie zawadze. Jedyny problem jaki mam to jak go puszcze na luz i jedzie powyzej 80km/h to obroty spadaja praktycznie do zera i chce zgasnac nieraz nawet zaczyna migac kontrolka od akumulatora.

LaBobas
02-01-2010, 01:05
Ja mam pod akumulatorem,zero falowania obrotow,reaguje od razu na pedal gazu.Jedyne co zmienilem po gazownikacho to to,ze przelozylem krokowca pod sam mikser.

Exodos
02-01-2010, 01:21
Jedyne co zmienilem po gazownikacho to to,ze przelozylem krokowca pod sam mikser.

Ale początkowo było źle :)

zeki
02-01-2010, 09:08
Ja mam zamontowany pod akumulatorem. Jest nisko, ale dostęp tylko z kanału

podobnie u mnie ale dojść można do niego z bólem od góry...

krzysiekbyd
02-01-2010, 09:40
koledzy no to wszystko jasne a moze przelozyc tylko kroka jaK NAJBLIZEJ MIXERA a parownika nie ruszac ??

Exodos
02-01-2010, 12:14
koledzy no to wszystko jasne a moze przelozyc tylko kroka jaK NAJBLIZEJ MIXERA a parownika nie ruszac ??

Jeszcze tego nie zrobiłeś ?

krzysiekbyd
02-01-2010, 13:35
zrobilem ale jakis takis mulowaty jest co sie stalo kurnczaki ....

Exodos
02-01-2010, 14:19
No a byłeś na regulacji instalacji ?

Paker
02-01-2010, 15:43
ja mam tak samo jak użytkownik piotr130872.Rano jak odpalam autko to ruszam na benzynie staram sie nie przekraczać 2.5tys. w obrotach.,dopiero jak przejadę gdzieś około 5-6 km w zależności od temperatury czasami jest to 10km i dopiero wciskam pedał tak aby obroty weszły gdzieś w okolicach 3tys i auto przełącza sie na gaz i pracuje bezproblemowo.Bo faktycznie odpalać na zimnym i przełączyć na gaz to szkoda silnika bo meczy sie pracując na gazie nierozgrzany.Nie wiem czy dobrze robie ale jakoś potem brak problemu z telepaniem,dławieniem,itp

Taka rade dał mi gazownik bo gaz ma większą temperaturę spalania,i na zimnym silniku podzespoły są jeszcze tzw.zamulone wiec muszą trochę sie rozgrzać.zresztą ponoć przy sekwencji auto tez sie nie przełączy na lpg gdy nie osiągnie tam jakiejś temperaturę.Wiec ja staram sie użytkować 2ga generacje jak lpg ze względu na silnik

Exodos
02-01-2010, 20:55
Gazu nie używa się na zimnym silniku tylko dla tego że może zamrozić reduktor, dwa więcej go spala, bo gaz nie jest w formie lotnej tylko ciekłej, nic poza tym, nic się nie niszczy jak instalacja serwisowana odpowiednio.

krzysiekbyd
02-01-2010, 21:19
No a byłeś na regulacji instalacji ?
kolego juz oki poprawilem i wszystko gra

LaBobas
02-01-2010, 23:21
Ale początkowo było źle
szczerze?nie zauwazylem zadnej roznicy po przelozeniu,jak zapiernicza tak zapiernicza

Taka rade dał mi gazownik bo gaz ma większą temperaturę spalania,i na zimnym silniku podzespoły są jeszcze tzw.zamulone wiec muszą trochę sie rozgrzać.zresztą ponoć przy sekwencji auto tez sie nie przełączy na lpg gdy nie osiągnie tam jakiejś temperaturę.Wiec ja staram sie użytkować 2ga generacje jak lpg ze względu na silnik
_________________u mnie znowu jak zimy to lepiej jedzie niz na cieplym:)pod wzgledem dynamiki:)
W II generacji mozna od razu przerzucic na gaz,zalezy jak amsz w centralce ustawione.

Paker
02-01-2010, 23:36
Ale początkowo było źle
szczerze?nie zauwazylem zadnej roznicy po przelozeniu,jak zapiernicza tak zapiernicza

Taka rade dał mi gazownik bo gaz ma większą temperaturę spalania,i na zimnym silniku podzespoły są jeszcze tzw.zamulone wiec muszą trochę sie rozgrzać.zresztą ponoć przy sekwencji auto tez sie nie przełączy na lpg gdy nie osiągnie tam jakiejś temperaturę.Wiec ja staram sie użytkować 2ga generacje jak lpg ze względu na silnik
_________________u mnie znowu jak zimy to lepiej jedzie niz na cieplym:)pod wzgledem dynamiki:)
W II generacji mozna od razu przerzucic na gaz,zalezy jak amsz w centralce ustawione.

tak tak zgadzam się z tobą tylko po przełączeniu na lpg jak silnik zimny to podzespoły bardziej dostają po d.... tak jak napisał wyżej użytkownik Exodos

Exodos
03-01-2010, 01:10
Ja nie napisałem że silnik dostaje po tyłku, tylko to że więcej gazu spala. No i membrany w reduktorze też szybciej sztywnieją.

pele
03-01-2010, 07:39
zawsze myślałem że mixer i reduktor to to samo
teraz po przeczytaniu tych postów już nie wiem co mam myśleć

Dodano po 37 sek.:

proszę o wyjaśnienie

krzysiekbyd
03-01-2010, 08:28
zawsze myślałem że mixer i reduktor to to samo
teraz po przeczytaniu tych postów już nie wiem co mam myśleć

Dodano po 37 sek.:

proszę o wyjaśnienie
kolego to jest mixer http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16142711a3b0dfdc.html
a to jest Reduktor mowia tez na niego Parownik jedni nazywaja tak drudzy tak http://www.allegro.pl/item863234561_reduktor_parownik_tomasetto_140_hp_a sterik_nowy.html

pele
03-01-2010, 13:53
jeszcze pytanko, gdzie ten mixer się znajduje?
bo coś u siebie nie mogę go znależć

piotr130872
03-01-2010, 14:49
Mikser montuje się nad przepustnicą wtej czarnej obudowie( tojest chyba rezonator)

Netoper
03-01-2010, 15:43
jeszcze pytanko, gdzie ten mixer się znajduje?
Idź po przewodzie z parownika i na jego końcu będzie mikser :)

Exodos
03-01-2010, 16:55
jeszcze pytanko, gdzie ten mixer się znajduje?
Idź po przewodzie z parownika i na jego końcu będzie mikser :)

Ale po drodze będzie śrubka albo krokowiec :)

LaBobas
04-01-2010, 03:30
Ale po drodze będzie śrubka albo krokowiec
albo jedno i drugie:)))razem:)

Exodos
04-01-2010, 06:21
Można i tak :P

krzysiekbyd
04-01-2010, 17:49
jeszcze pytanko, gdzie ten mixer się znajduje?
bo coś u siebie nie mogę go znależć
zerknij na zdjecie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f42778252a988df0.html

Kaszub
04-01-2010, 22:44
Ja mam pod akumulatorem dostęp jest bardzo dobry, a przy okazji ponoć musi być ustawiony równolegle do kierunku jazdy ktoś wytłumaczy dlaczego? no i równolegle to tą węższym bokiem do przodu rozumiem?

Exodos
05-01-2010, 00:17
Reduktor ma być w kierunku jazdy to fakt, dlatego żeby się za bardzo nie schładzał podczas jazdy, wiadomo im mniejsza powierzchnia tym mniej ciepła odda, a jak jest przekrzywiony to powietrze schładza większą powierzchnię reduktora.

LaBobas
05-01-2010, 11:51
a ja kiedys slyszalem gdzies,ze tu chodzi glownie o to,zeby nie gasl przy zakretach,o sily bezwladnosci czy jakos tam i stad takie zamontowanie parownika.Kurcze u mnie chyba jest chyba inaczej niz piszecie,ale nie chce mi sie juz tego przerabiac.POtem zaczna sie jakies zagadki,chodzi dobrze,to lepiej nie ruszac:)

Netoper
05-01-2010, 11:56
Jak parownik umiejscowiony w takim miejscu że narażony na owiew zimnego powietrza, to trza go tak ustawiać aby jak najmniejszą powierzchnią był na ten owiew ustawiany.
Bezwładność to drugorzędny warunek przy parowniku, natomiast bardzo ważny przy wielozaworze

LaBobas
05-01-2010, 11:59
tam pod akumulatorem to akurat hmm no w sumie jest kratka i cos na niego wieje,ale czy az tak duzo.hmm
trzeba by parownik gdzies wyzej zamontowac,zeby na niego nie wialo,albo zamntowac ekran z czegos:)

Netoper
05-01-2010, 12:03
ale czy az tak duzo.hmm
Wraz ze wzrostem prędkości coraz więcej :)
Na szybko to można spokojnie go izolacją cieplną obłożyć, taką co się przy ocieplaniu budynków stosuje.

LaBobas
05-01-2010, 13:29
Na szybko to można spokojnie go izolacją cieplną obłożyć, taką co się przy ocieplaniu budynków stosuje.
ale jak to wygladac bedzie fuuuuuujjjjjjj

Netoper
05-01-2010, 13:38
ale jak to wygladac bedzie fuuuuuujjjjjjj
A jak często tam zaglądasz? Nie masz ładniejszych widoków ? :))
Jak ładnie się obłoży to nie będzie po oczach biło.

Kaszub
06-01-2010, 01:27
ale jak to wygladac bedzie fuuuuuujjjjjjj

To ma dobrze działać - nie wyglądać :)

LaBobas
06-01-2010, 02:03
a niby co mi ma to polepszyc,dobre samopoczucie czy ..cos innego?

Kaszub
06-01-2010, 19:00
W innym wątku będę napisałem że będę eksperymentował z tym, i wtedy CI odpowiem czy poprawia humor, czy szybsze przełączenie z benzyny na gaz przy zimnym silniku :)

komandir
07-01-2010, 00:14
Ja mam zamontowane (patrząc od przodu auta) z prawej strony u dołu. I jeździ :))