PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pomocy koledzy, jak zdemontować klamke zewnetrzną??



Misiek_sc_87
02-01-2010, 13:11
Muszę zdemontować klamkę zewnętrzną z lewego przodu, ale nie wiem jak odpiąć z niej wodzik metalowy co do zamka idzie.
Rozbieram bo pękły kołeczki mocujące sprężynę powracającą. Na dodatek wewnętrzna klamka zablokowała mi się w pozycji otwierania drzwi i nie da się jej ruszyć. chyba zablokowało się coś w zamku bo nie otwiera i nie zamyka drzwi.
POMOCY :pad:

Netoper
02-01-2010, 15:15
le nie wiem jak odpiąć z niej wodzik metalowy co do zamka idzie.
Opisać to się nie za za bardzo dokładnie, na wodziku jest taki plastik/zabezpieczenie, trzeba ten plastik otworzyć i wtedy bez problemu wodzik wychodzi

BartekM
02-01-2010, 16:48
Tylko najpierw trzeba zdjąć klamkę z jej obudowy, lekko rozginając plastik na górze lub na dole bolca. potem trzeba klamkę lekko przekręcić - linka jest montowana jak w hamuclach rowerowych - i linka zchodzi z klamki. Dalej, tak jak Netoper pisał - kolorowy plastik w dół i voila ;)

Misiek_sc_87
02-01-2010, 19:09
Dzięki za pomoc. Udało mi się zdjąć i naprawić całość. Choć nie było łatwo bo śnieg sypał :D a zablokowało cały zamek mechanizmem od klamki wewnętrznej który się zakleszczył. Dodatkowo wykryłem wadę. Mianowicie taki okrągły plastikowy koreczek na końcu wodzika zaraz przy zamku mam w sumie w strzępach, ledwo się trzyma na pręcie. Muszę po sklepach poszukać i kupić bo długo to cudo myśli inżynieryjnej nie pociągnie :D