PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] kontrolka poduszki sie nie swieci



rumcio20
03-01-2010, 09:53
Wiatam Mam mondiego 97 2,0 przy przekreceniu zapłonu swiecą się wszystkie kontrolki (olej, abs...) oprócz airbag spr bezpiecznik jest ok . Jaka może byc tego przyczyna?

1olek
03-01-2010, 11:52
np. ktos wyjal kontrolke zeby ukryc niesprawnosc ukladu, wyjmij zegary i sprawdz czy kontrolka jest, podmien z inna i zobacz czy zadziala

lyssy
03-01-2010, 12:36
Problemik jest taki, że kontrolka poduszek jako jedyna w zegarach jest zrobiona na diodzie LED - wpięcie zamiast niej zwykłej żarówki może nie dać zamierzonych efektów - o ile w ogóle się uda (cokół jest bodajże inny).

1olek
03-01-2010, 12:51
LED tez chyba jest od ABS po to zeby sie nie spalila, wiec jak nie swieci to ktos ja celowo unieruchomil. Co do cokolu to juz nie pamietam ale zdaje sie jest taki sam i mozna zarowke wpiac zastepczo, tu chodzi tylko o trwalosc kontrolki

Brudsien
03-01-2010, 12:57
Sam mam zarowke w abs i w airbagu i oczywsicie swieca sie tu w sumie chodzi o trwalosc aby sie nie spalily

lyssy
03-01-2010, 19:18
LED tez chyba jest od ABSA rzeczywiście - ale po 08/98, żeby nie było za prosto :hehe:


po to zeby sie nie spalilaNie tylko - kontrolka poduszek pracuje w takim układzie, że będzie się świecić ciągle gdy moduł poduszek w ogóle nie działa (lub go nie ma).
Jest jeszcze jedna możliwość - uszkodzenie wiązki akurat takie, że linia sygnałowa moduł airbagu-kontrolka jest zwarta do masy - wtedy kontrolka nie będzie świecić w ogóle. No i jest różnica w podłączeniu kontrolki airbagu do modułu w zależności od tego czy moduł obsługuje boczne poduszki, czy nie - to też teoretycznie może powodować problemy.

rumcio20
04-01-2010, 12:57
sa 2 jaśki z przodu bocznych nie ma moduł jest bo spr