PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]ford 7000 zanika wyświetlacz-to znane...ALE!



esik_az_eso
04-01-2010, 01:28
problem znany wszystkim, w ford 7k zanika ekran, ale uwaga, wraz z mrozami im zimniej tym lepiej wyświetlacz działa, co to u licha jest i jak to naprawić!

kula159
04-01-2010, 11:34
No u mnie to samo jest.. :wall: Wyjąłem radio i 48h poleżało na parapecie w domu i jakiś tydzień było dobrze, ale teraz znowu to samo.. ;) Ten typ chyba tak ma, i nic się już nie zrobi.. :(

esik_az_eso
05-01-2010, 03:15
wiesz co ktoś na forum blademan? miał po powrocie do domu się tym zająć stąd ciekaw jestem czy da się coś zrobić

Bajek
05-01-2010, 07:39
To w końcu działa dobrze na zimnie czy na cieple?

Speedo
05-01-2010, 08:42
u mnie na cieple dziala, jak auto długo stoi nie jezdzone albo sa mrozy to nie dziala

esik_az_eso
05-01-2010, 16:40
a u mnie działa im zimniej, jak jest ciepło to nie działa

Bajek
05-01-2010, 16:44
Jak jest zimno to bym obstawiał, że wyświetlacz przymarza, u mnie jak było -20 to się strasznie wolno zmieniało.

_Mario
05-01-2010, 17:05
to co piszecie to wskazuje mi na wilgoć. Co ściśle mi pasuje z tym że jak się robi cieplej zaczyna pracować gorzej po mijających mrozach.
Tylko że naprawdę to nie ma złotego sposobu na te dolegliwości...Można spróbować izolować radio, tylko czym i jak by znowuż go nie zagotować?
Tylko że to jest tak jakbyśmy leczyli chorobę środkiem zwalczającym jedynie skutki , a nie przyczyny. Uważam że właściwa wentylacja kabiny to połowa sukcesu z takimi problemami .

kula159
05-01-2010, 17:20
No u mnie działa jak mu się podoba, nie ma reguły ciepło czy zimno.. :(

_Mario
05-01-2010, 17:35
Nie doszukiwał bym się przyczyny po stronie radioodtwarzaczy. Choć może teraz ktoś zaprotestuje mając swojego "radyjka" dosyć.
Można wejść na stronę producenta danego radia , odszukać model i zobaczyć jakie zakresy temperatur -pracy są podane dla naszych radyjek . Myślę że na pewno nie takie z jakimi mieliśmy do czynienia tej zimy. Więc wniosek jeden problem nie leży po stronie urządzenia i samej temperatury, ale innych warunków w jakich musi pracować i przy tym spełniało nasze oczekiwania.

Dodano po 1 min.:

tu mały artykuł na temat samochód zimą http://wasze.motofakty.pl/artykul/wilgoc_w_samochodzie_2.html

ARTi
05-01-2010, 19:26
No u mnie działa jak mu się podoba, nie ma reguły ciepło czy zimno.. :(

Mam dokładnie to samo :)) Dobrze że przynajmniej podświetla na czerwono numerek stacji lub płyty w zmieniarce :)

_Mario
05-01-2010, 22:49
Ja używałem np. takich preparatów
http://euroelektronik.com.pl/chemia-dla-elektronikow--S-97-Smar-silikonowy--17.html
http://euroelektronik.com.pl/chemia-dla-elektronikow--V-66-Lakier-izolacyjny--12.html
i z elektroniką w samochodzie problemów nie mam.

esik_az_eso
28-05-2010, 04:29
ktoś miał kiedyś patent na naprawdę tego-czy wiecie co można z tym radiem zrobić?

kula159
28-05-2010, 22:41
Nie wiem ja już się poddałem po długiej walce, ale (odpukać) od jakiś 2 tygodni wszystko działa.. 8O Nie wiem co jest nie tak z tym modelem, ale już nie mam na to siły i odpuściłem sobie temat.. ;)

esik_az_eso
29-05-2010, 00:25
Nie wiem ja już się poddałem po długiej walce, ale (odpukać) od jakiś 2 tygodni wszystko działa.. 8O Nie wiem co jest nie tak z tym modelem, ale już nie mam na to siły i odpuściłem sobie temat.. ;)

żeby pilot działał tylko :-)

Rafaello
29-05-2010, 17:43
ktoś miał kiedyś patent na naprawdę tego-czy wiecie co można z tym radiem zrobić?

Jeżeli Ktoś z Ludu MKP ma takie właśnie radyjo, czyli model 7000 i wyświetlacz działa i nie ma żadnych dolegliwości to (uwaga) :

NIE PSIKAĆ PLAKIEM NA WYŚWIETLACZ ani innymi środkami podobnymi - trzymać radio od tego z daleka........!!.........spływający plak wchodzi właśnie w reakcje z wyświetlaczem na łączeniu go z płytką .....niestety "ponoć" nie do naprawy :(


Info od kol el. :kawa:

Ale można poszukać radia ze spalonym wzmakiem lub coś w tym stylu i przełożyć panel razem z wyświetlaczem do "swojego" radia

Dodano po 3 min.:

aha....pewnie "może" zastanawiacie się dlaczego to nie dzieje się w innych modelach........zastosowany jest w nich inny rodzaj łączenia wyśw.......taką gumką, coś w stylu wyś w tripie itd.

Jacky
29-05-2010, 18:06
Nie wiem jak u Was, ale umnie też tak było około 1 roku, a zakończylo sie tym, że zostało tylko podświetlenie wyswietlacza. Radyjko grało, ale nic nie pokazywało. Przy braku napięcia już nie dało się go odkodować, z powodu braku napisów na wyświetlaczu. Elektryk orzekł koniec procesora i brak sensu naprawy. Kupiłem drugi identyczny i na razie mam spokój.

kula159
29-05-2010, 19:24
No i się pochwaliłem.... :wall: Dzisiaj znowu zaczął przerywać.. :( No ale trudno, da się jakoś z tym żyć... ;) trzeba się po prostu przyzwyczaić lub zmienić na inny model.. :)