PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wskaźnik paliwa nigdy nie wiem ile mam paliwa



szymii18
04-01-2010, 21:13
Witam

Mam pytanie w moim mondeo 1.8 td szaleje wskaźnik paliwa jeżdżę bardzo ekonomicznie a praktycznie 10 L paliwa starcza na 100 km to chyba troche duzo według wskąxnika... nie wiem kiedy jest koniec czy na czerwonym polu czy przy literce E ktos moze wie??? Dodam że jak mam poł baku i wcisne gaz w podłoge to wskazówka leci mocno w dół... Opiszcie chociaż kiedy jest koniec paliwa czy za czerwonym czy na E... Nie mam kontrolki od rezerwy...

WojtasS
04-01-2010, 21:20
hmmm w każdym MKI chyba było inaczej w moim poprzednim MKI TD jak było milimetr przed czerwonym polem to już brakowało i kaput było...

szymii18
04-01-2010, 21:22
ja jeździłem max kawałek za czerwone pole ale auto nadal jechało... no ale bez przesady że leje za 50 dych i jeżdze 100 km nie dusząc może własnie go zamulam??? zmieniam biegi przy 1900 - 2100

kusiciel3
04-01-2010, 21:48
No to w końcu kłopot jest z wskaźnikiem , spalaniem , czy stylem jazdy?

Może zatankuj pod korek a potem znowu i wtedy bedziesz wiedział ile spala ... polecam też serwis motostat.pl tam wszystko liczy się samooo ...
Pozdrawiam :party:

jamax
04-01-2010, 21:51
No to w końcu kłopot jest z wskaźnikiem , spalaniem , czy stylem jazdy?

Może zatankuj pod korek a potem znowu i wtedy bedziesz wiedział ile spala ... polecam też serwis motostat.pl tam wszystko liczy się samooo ...
Pozdrawiam Party
________
:metal: :metal: :metal: :metal:
Od początku czerwonego pola jeszcze 100km ale po co mulic ? Pod korek zawsze i tyle, nie lubie jak ta głupia wskazówka ( zwana inaczej skarbnikiem ) nisko leży :satan: A na pełnym spokojnie 750 km (patrz motostat)

szymii18
05-01-2010, 10:04
Ja jeżdżę tylko po miescie nie jest mi potrzrebne tyle paliwa bo chyba bym miesiac jeździł... jeżdze tylko po miescie czasami krotka trasa około 100 km w dwie strony... problem jest we wszystkim bo chciałbym wyjeździc paliwo do konca a tak naprawde nie wiem kiedy on nastapi... Np w brahola passacie b5 za 50 zł zrobiłem 250 kilosów i atm zmieniałem biegi tak na około 1600 obr/min w mondku tak sie nie da bo jest moł wielki wtedy jak wy jeździcie??? a ktos mi pisał że ten wskaźnik da sie jakos zrobic blaszke na pływaku sie odgina czy cos takiego o co tam chodzi??? Dodam ze jak auto sie rozgrzeje to pokazuje w miare racjonalny stan paliwa...

lukaszs
05-01-2010, 10:28
Ja jeżdżę tylko po miescie nie jest mi potrzrebne tyle paliwa bo chyba bym miesiac jeździł... jeżdze tylko po miescie czasami krotka trasa około 100 km w dwie strony... problem jest we wszystkim bo chciałbym wyjeździc paliwo do konca a tak naprawde nie wiem kiedy on nastapi... Np w brahola passacie b5 za 50 zł zrobiłem 250 kilosów i atm zmieniałem biegi tak na około 1600 obr/min w mondku tak sie nie da bo jest moł wielki wtedy jak wy jeździcie??? a ktos mi pisał że ten wskaźnik da sie jakos zrobic blaszke na pływaku sie odgina czy cos takiego o co tam chodzi??? Dodam ze jak auto sie rozgrzeje to pokazuje w miare racjonalny stan paliwa...

Ja popieram kolegów, zalej pod korek, później wyjeździj z 400 kilometrów i znów zalej pod korek, wtedy obliczysz ile Twój Mundek pali. Warto to sprawdzić bo możne masz jakiś problem i Twoje auto bardzo dożo pali, a jak spalanie będzie w normie to faktycznie wskaźnik szaleje. A jak nie chcesz lać pod korek to możesz tak zrobić ze weź sobie w kanisterek 10 litrów, wyjeździj auto do zera - aż stanie, później wlej paliwo z kanisterka i znów wyjeździj do zera, dowiesz się ile pali i dowiesz sie jak nisko jest Twój wskaźnik jak paliwa brakuje :)

tededei
05-01-2010, 11:01
wydaje mi się, że coś dużo te 10litrów na 100km i problem nie leży we wskaźniku.. a zmiana biegów przy 1900-2100 jest wg mnie ok. Mój mondek przy takim stylu jazdy spokojnie nawet do 6 litrów pali, w cyklu z przewagą miasta.

szymii18
05-01-2010, 14:51
jak go kupiłem to palił mniej ale teraz cos chyba regulowałem niedawno booster i wtedy duzo palił ale teraz znowu mam ustawienia fabryczne i 10 L jak nic sobie pije dzisiaj zalałem 30 l bo na wiecej kasy nie maiłem haha zobaczymy ile na tym zrobie... myslałem o takim tescie żeby wozic kanister ale czy jak zabraknie paliwa to potem odpale bez problemu??? Moze sie przeciez zapowietrzyc... wydaje mi sie tez ze silnik duzo pali bo robie za krotkie trasy jak jade gdzies na trase to duzo mniej wtedy pali około 6l ale w miescie jest ,maskra raz chyba mi łyknoł z 12 L ale wtedy go troche dusiłem

lukaszs
05-01-2010, 15:33
Jak nie zalales do pełna tonie bedziesz mogl sprawdzic ile spali, bo co by bylo puktem odniesienia jesli podejrzewamy wskaznik o zle dzialanie? Co do kanisterka faktycznie TD moze miec problemy. A silnik dobrze łapie temperaturę? 12 litrow to moje 2.0 PB w miescie pije, na TD to o wiele za duzo

kusiciel3
05-01-2010, 18:03
Nie o wiele a tak 2 x za dużo ;o Jesli nie zatankujesz pod korek to nigdy się nie dowiesz co i jak ...jazdy do "zera nie polecam bo jak zapowietrzysz i masz np słaby aku albo nie umiesz dobrze odpowietrzyć to możesz sobie kłopotów na mieście narobić .... odkładaj kasę i lej ropkę .... a ze wskaźnikami z mdo jest tak że jak zalejsz do pełna no to nawet mi sie zdarzyło 130 km przjechać i nic ... zero ruchu , potem leci powoli i bardzo to cieszy oko :] a od połowy to już .........cieżko mu sie zatrzymać takie ma tępo :]

Zalej pod korek kolego mówię CI ....

szymii18
05-01-2010, 21:02
Zaleje jak wypłatka wpłynie... Ogolnie auto super chodzi jakies 12 sec do 100... odpala nawet po 20 stopniowym mrozie... łapie temperature chyba normalnie po 15 min jest na N maxs dochodzi do O... Ludzie mówia że jak jade to słychac turbine mocno w srodku nic... Nie wiem moze turbo cos ale czy to ma jakis wpływ... dzisiaj doszło mi za czerwone pole i dopiero zatankowałem 30 literków...

N2O
05-01-2010, 21:30
Zmień styl jazdy, za bardzo zamulasz - diesel musi oddychać. Wsiądź na rower, zapnij najwyższy biegi i spróbuj się rozpędzić. Staraj się aby nigdy obroty nie spadały poniżej 1800obr/min. Zmiana biegów przy około 3 tyś obr, przyśpieszanie szybkie i zdecydowane, po osiągnięciu wybranej prędkości szybko odpuścić i jechać z tą prędkością jak najdłużej.
Paliwa nigdy nie wyjeżdżaj do końca, jak masz ćwiartkę na wskaźniku to należy zatankować, nie warto kusić losu, tym bardziej w zimie.

A i jeszcze w tym samochodzie wskazówka opada bardzo szybko jak jest poniżej połowy.

szymii18
05-01-2010, 21:50
Brahol to samo mi powiedział że za bardzo zamulam... Zrobie sobie test bede przyspieszał tak do 3000 zobaczymy jak wyjdzie... a i jeszcze jak dzisiaj zalałem 30 L to wskazówka podeszła na Full haha jaja jak nic cos napewno jest z tym wskaxnikiem... Jak lałem bio diesla to nie dośc że samochód lepiej chodził to nie bylo problemów ze wskazówka...

kusiciel3
05-01-2010, 22:00
A frytki było czuć ? :latam:

szymii18
05-01-2010, 22:44
Nie bo dolewałem troche on.....

lukaszs
05-01-2010, 22:51
Wskaźnik w mondeo jest tragiczny. U mnie jak lejesz do pełna to dopiero po około 250 kilometrach wskazówka się rusza, ale jak juz się ruszy to nie można jej powstrzymać ;p Zrób tak jak koledzy mówili "przegoń" to auto, jedź gdzieś na szybszą droge i pokręć silnik, niech się odmuli.

szymii18
05-01-2010, 22:58
Ale mondo nie jest zamulone jak w dusze gaz w podłoge to jak sie okno otworzy to słychac tylko turbo jak w tdikach vaga obroty bez problemu dojdą do 5000... Kumple mi sie pytaja ila to ma koni jak mowie że 88 to robia wielkie oczy... (myslałem że ze 115)... Auto nie jest zamulone no może troche ja przesadzam z ekodrivingiem od jutra pojade jak kolega N20 poradzil zobaczymy jak bedzie wtedy ze spalaniem...

szymii18
07-01-2010, 10:59
Spalanie spadło mocno wskazówka tylko troche sie obnizyła a przejechałem juz 120 km po miescie od zalania poł baku... zmieniam biegi przy 2600 do 3100 a jak uzyskam predkosc to jade tak gdzies na 1700 1800 max 2000 obrotów naprawde mniej pali

lukaszs
07-01-2010, 11:37
Spalanie spadło mocno wskazówka tylko troche sie obnizyła a przejechałem juz 120 km po miescie od zalania poł baku... zmieniam biegi przy 2600 do 3100 a jak uzyskam predkosc to jade tak gdzies na 1700 1800 max 2000 obrotów naprawde mniej pali

No to sie tylko cieszyc mozna ;)

szymii18
08-01-2010, 09:44
Mało tego.... haha przestało tak mocno dymic

Piotrek_Pulawy
08-01-2010, 10:46
Jeszcze polecam środek do czyszczenia wtrysków STP, kupisz w każdym motoryzacyjnym albo na stacji benzynowej...

szymii18
09-01-2010, 12:37
Ja miałem taki środek wlałem go jak były mocno ujemne temperatury lepiej odpalał po tym