PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana żarówek,palników w lampach przednich , ST220



PewniakJakub
05-01-2010, 00:32
WItam serdecznie...
Mam problem że tak powiem ( może nie aż taki problem ale... ) i proszę o szybką pomoc...
W moim ST220,przyszło czas na zmiane Palników,przypalił sie tylko jeden ( drugi juz świeci się na żułtawo,czyli czas na wymianę 2 sztuk).
I więc tak ,pokolei..
-Odkręciłem dziś, 2 śrubki i 2 takie plastikowe wtyki itp. ,pociagłem do siebie i Grill z głowy ;)
-nastepnie 2 śledzie ,kostka do swiateł i lampa juz na zewn...
Pytanie dalej,nie śmiać się proszę,to był mój 1 RAZ :))
Jak wyciągnąc ten plastik ( a może coś innego ) żeby wymienić Palniki i przy okazji żaroweczki w postojówkach.
Pytałem juz kilka osob na GG z forum łącznie Netopera i nie wiedzą do końca jak to jest z xenonami.
Więc bardzo proszę o Pomoc :beer:
Palniki już mam ,tylko nie wiem jak dokończyć robotę :jezor:
Z góry osobom pomocnym w tym temacie ślicznie dziękuję...POzdrawiam.

rc23
05-01-2010, 07:12
trzeba odkręcić pokrywę, jest na torxach trzy śruby bodajże potem unosisz plastik od strony przeciwnej położeniu przetwornicy

X-RAY
05-01-2010, 10:20
Tak, później jeszcze trzeba zdjąć starter z palnika (mała czerwona kostka), odpinając wcześniej dochodzący do niego przewód i odkręcić czarne, plastikowe kółko, mocujące palnik w soczewce. Ważne aby potem wszystko złożyć prawidłowo z powrotem, montując poszczególne elementy we właściwym położeniu.

adela
05-01-2010, 15:40
torx 20...

Pawel2910
05-01-2010, 15:57
Przyłączając się do tematu. W moim mdo posiadam xenony jedna żarówka delikatnie mruga już przez około pół roku i po zapaleni najpierw jest niebieska a później żółknie, druga świeci normalnie. Czy to objaw spalonego żarnika czy może wina wtyczek lub przewodów ?

PewniakJakub
17-01-2010, 19:18
Przyłączając się do tematu. W moim mdo posiadam xenony jedna żarówka delikatnie mruga już przez około pół roku i po zapaleni najpierw jest niebieska a później żółknie, druga świeci normalnie. Czy to objaw spalonego żarnika czy może wina wtyczek lub przewodów ?
Czas na wymiany u mnie było podobnie ...
Po kupnie auta się przestraszyłem bo wiedziałem ze wersja ST220 ma xenony ale tu było tak licho że szok.Po wymianie na nowe żarniki jest jak w książce napisane.