PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przekładka licznika z mk2 do mk1



wzarow
05-01-2010, 14:44
Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie spasowania liczników z mk2 do mk1. Mój licznik w mk1 nie jest na linke.
1. Mam pytanko czy wszystkie liczniki pod 1,6 z mk2 będą pasować niezależnie od roku produkcji (oczywiście mówimy o licznikach pod interesujący mnie silnik)?
2. No i wałkowane pytanko ale w stu procentowej odpowiedzi nie otrzymalem. Jeśli na licznikach z mk2 występowała kontrolka rezerwy paliwa czy istnieje możliwośc, że ten licznik podejdzie w stu procentach pod mk1 (chodzi mi głównie o tą kontrolke rezerwy) czyli czy są pociągniete odpowiednie wiązki pozwalające na bezproblemowe przełączenie wskaźników?
Będe wdzieczny za odpowiedź i ewentualne linki :beer:

piotr130872
05-01-2010, 16:33
W MKI nie ma instalacji pod kontrolkę rezerwy.

Brudsien
05-01-2010, 16:53
Jak masz check panel to na nim jest kontrolka wiec moze i mozna pociagnac odpowiednie kable do zegarow z MKII no i pozostaje kwestia tego jaki masz rocznik auta bo jak masz zegary na linke to te od MKII nie podpasuja

piotr130872
05-01-2010, 17:46
Żeby mieć kontrolkę rezerwy chyba trzeba też zmienić pompę paliwową.

wzarow
05-01-2010, 18:36
mondek jest z 1995 roku i licznik nie jest na linke :) Pytam właśnie kontrolnie bo wiem że te ostatnie roczniki miały juz dużo przeróbek robionych już z myslą o mk2 także może akurat pompa już być taka jak w nowszej wersji.
Pytanie tylko jak mam je rozróżnić bo nie mam pojecia ;)
No i własnie chodzi mi czy już sam licznik i jego podstawowe kontrolki będa w pełni funkcjoonować: oleju, abs, poduszka itd. no o obrotomierzu i prędkościomierzu już nie wspomnę.

Dodano po 1 min.:

a check panela niestety nie mam. W sumie gdyby już była to pewnie nie było by problemu ;)

1olek
05-01-2010, 22:21
A wiec tak, wiem ze koledzy eksperymentowali z licznikami i z tego co pamietam liczniki z MKI (elektroniczne) pasowaly do MKII, przynajmniej tych z '97. Wiec w druga strone tez zadziala, szukaj zegarow do auta z rocznika '97 to nie bedziesz mial problemu ze wskaznik paliwa Ci odwrotnie pokazuje (pusty bak - wskaznik pokazuje pelny i odwrotnie). Liczniki te mialy na skali temperatury napis NORMAL pozniejsze wersje juz go nie mialy. Wszytsko bedzie Ci smigac ale kontrolka od rezerwy zdaje sie nie, wedlug mnie aby ja uruchomic trzeba skorzystac z tych schematow. (Schemat pokazuje podlaczenie kontrolki rezerwy na check panelu w MKI, wiec zamiast do check'a ktorego nie masz podpinasz kabel z pompki pod kontrolke z zegarow MKII). Z gory zaznaczam ze to moja opinia, ja bym w ten sposob spróbował to podlanczyc. Jak nie zadziala trzeba by sie pryjrzec budowie check panela, czyli co jest po drodze od pina do ktorego wchodzi sygnal z pomki i konczy sie na kontrolce rezerwy, pozniej trzeba by to samo zrobic z zegarami z MKII i uzupelnic brakujace elementy (zdolnosci elektroniczne wymagane) Patrz schemat 1 i 25.

http://rapidshare.de/files/48948430/Schematy_elektryczne.rar.html