PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Gdzie podpiąć kable żeby podświetlić nogi.



stroikstroik
06-01-2010, 18:16
Witam mam pytanko. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć najlepiej bardzo dokładnie i w prosty sposób jedną rzecz? Otóż, Chciał bym zamontować w moim Mondeo mk1 żarówki do podświetlania nóg. Ale.... Na forum jest jak podświetlić nogi tak żeby światełka gasły gdy zamykamy drzwi. A ja chciał bym zrobić coś troszkę innego. Otóż mam już podświetlane nogi gdy owieram drzwi i gasną wraz z lampkawi w środku. Chciał bym jeszcze dodać żaróweczki świecące ledwo ledwo niebieską barwą wtedy gdy zapale postojówki i żeby się paliły dopuki nie zgaszę postojówek. Śiatełka będą tak leciuśko świeciły że nie będą mi przeszkadzać w jeździe. Natomiast te co już mam czyli te które gasną będą świecić mocniej. Czy może mi ktoś powiedzieć do których kabli w kabinie (prawdopodobnie pod kierownicą) mam się podpiąć?Będę wdzięczny:) POZDRAWIAM :niewiem:

jamax
06-01-2010, 18:18
Nic pod kierownicą .Najprościej ( ja tak zrobiłem) od lampki podsufitowej po słupku na dół i ....gotowe :metal:

Netoper
06-01-2010, 18:18
Podłącz się pod bezpiecznik od pozycyjnych.

stroikstroik
06-01-2010, 18:21
A jak się podłączyć pod bezpiecznik postojowych?

Dodano po 1 min.:

Jak się podłącze pokd lampki pod sufitem to aróweczki będą gasły a mają gasnąć gdy wyłącze postojówki:)

Netoper
06-01-2010, 18:25
A jak się podłączyć pod bezpiecznik postojowych?
No przewód pod niego podłączyć.



Jak się podłącze pokd lampki pod sufitem to aróweczki będą gasły a mają gasnąć gdy wyłącze postojówki:)
Dlatego podłącz się pod bezpiecznik pozycyjnych
Tu masz rozpisane
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155&mode=&order=0&thold=0

stroikstroik
06-01-2010, 18:31
Wybacz że zadaje takie głupie pytaie ale nie bardzo znam się na instania elektrycznej. Więc tak, Powiedzmy że wiem gdzie jest bezpiecznik od świateł pozycyjnych i w razie czego wiem jak go wymienić. Ale nie wiem które kable są od tego bezpiecznika. Bo w linku który mi wysłałeś są podane oznaczenia bezbeczników a nie kabli chyba że jakoś się podpina bod bezpiecznik ale to wtedy już całkiem nie kumam jak:)

Netoper
06-01-2010, 18:35
Wyciągasz bezpiecznik, miernikiem sprawdzasz na którym złączu jest prąd po włączeniu pozycji. wkładasz przewód w tą złączkę co nie ma prądu i dociskasz bezpiecznikiem.

jamax
06-01-2010, 18:42
A drugi do najbliższej masy .

stroikstroik
06-01-2010, 18:48
Czy to któryś z tych zaznaczonych na czerwono, zielono, czy niebiesko?

http://stroikstroik.wrzuta.pl/obraz/3RY7Mjcgpyt/untitled2

Sorry że tak Cię męcze ale naprawde nie mam pojęcia jak to zrobić:)[/img]

bolekrbv
06-01-2010, 18:54
A ja zrobiłem to inaczej poprowadziłem + od radia a - gdzie kolwiek byle było blisko. Dzięki temu zawsze po włonczeniu postojówek podświetlenie dziala no i oczywiscie moge je sciemniac razem z zegarami. Zastosowałem do podświetlenia diody.

jamax
06-01-2010, 18:54
CZERWONO !!!

stroikstroik
06-01-2010, 18:57
Acha:) Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Tym co już ręce opadły tym bardziej za cierpliwość:) Już wiem mniej więcej jak to zrobić:) Pozdrawiam

Netoper
06-01-2010, 19:00
Na czerwono zaznaczyłeś bezpieczniki, na niebiesko przekaźniki, na zielono złącza.
Podpinasz się pod bezpiecznik 33 lub 35 tylko warto go na 10A zamienić

stroikstroik
06-01-2010, 19:01
Netoper Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc i cierpliwość:)