PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] kontrolka ABS+reczny



blady1
10-01-2010, 15:32
jadąc po dzieciaka do rodziców wjechałem w drogę zawaloną sniegiem i tam musiałem troszkę pokombinować do przodu , do tyłu , do przodu , do tyłu tak kilkanaście razy i nagle zapaliły się kontrolki od ABS i ręcznego . ABS działa raczny opuszczony auto gaszone i odpalane przejachanie troszkę i tak kilkanaście razy a one nie gasną
co to morze być najgorsza jest ta czerwona od ręcznego bo oznacza coś jeszcze ale nie wiem co

Rafaello
10-01-2010, 16:06
sprawdz płyn, moze czujnik Ci zawaliło śniegiem lub prawdopodobny koniec klocków....to ta na szybko co przychodzi do głowy....u mnie dodatkowo swieciła sie lampka tcs i były to klocki....po wymianie wszystko zgasło...

blady1
10-01-2010, 16:13
płynu w zbiorniczku jest ok , na tyle nie ma czujnikóe klocków to myslę ze z przodu tez nie ma mam klopot z zacierajaca sie pompą od ABS może teraz wyzioneła ducha do końca ale jak to sprwadzić ( zresztą ABS działa terkocze na pompie ale działa )

blady1
10-01-2010, 20:42
chyba mam rozwiązanie na 99,9% to pompa nidomaga teraz po przejechaniu ok 30 m słychać tak samo jak dotąd terkotanie (czyli zacierania sie pompy ) ale po tym kontrolki gasną myslę że wymiana pompy jaka chcę zrobic w niedługim czasie rozwiarze kłopot

Netoper
10-01-2010, 20:48
Nie tak prędko z tą pompą, te terkotanie to może być autotest pompy.
Zajrzyj do czujników czy zębatki sygnałowe kokluszem nie obrosły i kostki od czujników odepnij psiknij czymś do poprawiania kontaktu zapnij z powrotem, w międzyczasie odczep akumulator żeby się reset zrobił, odepnij na co najmniej pół godziny.

boropi
10-01-2010, 23:07
Kontrolka ABS nie sygnalizuje zatartej pompy tylko błąd elektroniki.

blady1
11-01-2010, 09:24
terkotanie jet tak silne że jak hamuje to się ludzie na ulicy ogladaja i jest z samej pompy ,posadziłem na silniku mechanika i tak hamowałem cała pompa az skakała a prądu pobiera wtedy tyle że nawet światła gasną