PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk2] Szyba kierowcy - problem z zamknięciem



Lava1
11-01-2010, 10:10
Wczoraj po mimo zimna otwierałem kilka razy przednią szybę od kierowcy (el. sterowana) i było ok, aż za którymś razem otworzyłem i podczas zamykania zaczęła się jakby przechylać do przodu (tył szedł dobrze). Po mimo opuszczenia szyby i próby podniesienia jej jeszcze kilkukrotnie - niestety efekt był ten sam.

Podtrzymałem więc "przód" szyby i jakoś udało mi się ją zamknąć.

Ale teraz pytanie zanim rozłożę drzwi na czynniki pierwsze. Czy szyba mogła spaść z jakiejś prowadnicy, czy jaki może być powód takiego działania ?

Z góry dzięki za pomoc

Netoper
11-01-2010, 10:38
Mechanizm podnoszenia szyby jest do niej od spodu na środku przymocowany, może tam się wyrobiło, a może boczne prowadnice już zbyt wyeksploatowane i szyba w nich lata.

DominikkropkaD
11-01-2010, 10:44
Rozkręcałem kiedyś boczek z tyłu i wyciągałem szybę więc może coś Ci to pomoże. Szyba jest osadzona w szczękach i skręcona poniżej bodajże dwoma śrubami. Jeżeli jedna się poluzowała to może być efekt jaki opisujesz. Po rozkręceniu tapicerki sprawa jest prosta bo opuszczasz szybę do otworów, przez które dostęp do śrub jest łatwy. No chyba, że:
- mocowanie szyby z przodu jest inne,
- masz wygłuszone drzwi...
Tak czy inaczej proponuję się za to zabrać bo dalej może być już tylko gorzej.

Rafaello
13-01-2010, 01:31
wyskoczyła Ci z przedniej prowadnicy. Zdejmij boczek zamontuj z powrotem w prowadnicy i zobaczysz - powinno byc OK

Lava1
16-01-2010, 20:22
wyskoczyła Ci z przedniej prowadnicy. Zdejmij boczek zamontuj z powrotem w prowadnicy i zobaczysz - powinno byc OK

Dziś wziąłem się za ta szybę i niestety nie zrobiłem.

Okazało się, że taki czerwony plastik, który jest przykręcony do szyby i jednocześnie "jeździ" po środkowej szynie jest w diabły połamany.

Tak więc szukam mechanizmu elektrycznego podnoszenia szyby drzwi kierowcy.