PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na dobrze zrobiony przegląd w ASO?



krzysiek__m
11-01-2010, 14:10
Jako, że zainteresowałem się ostatnio programem przedłużonej gwarancji Gwarancja 12 wprowadzonym przez Forda przyszła mi do głowy pewna myśl.
Ponieważ standardowy przegląd przed zakupem przeważnie jest nic nie warty (moje doświadczenia) należy zgłosić się jako kandydat do programu Gwarancja 12.
Przegląd kwalifikacyjny, który muszą wtedy wykonać jest bardzo dokładny i obejmuje nawet sprawdzenie kompresji (przebieg > 100 tys.).
Koszt tego przeglądu jest podobny do tego przed zakupem, a potem po ewentualnym zakupie auta można zrobić przegląd techniczny i dokupić sobie tę gwarancję, która kosztuje 89 zł/rok.
Dotyczy to aut w miarę nowych (gwarancja dotyczy aut młodszych niż 10 lat i do 200 tys. przebiegu).

Przypomniało mi się. Podłączają też auto pod komputer. Na normalnym przeglądzie przed zakupem potrafią zażyczyć sobie za to dodatkowe prawie 200 zł.

OTTO
11-01-2010, 16:59
A ile kosztuje taki przegląd przed zakupem w ASO ? Mam na myśli sytuację gdy chcę kupic kilkuletnie auto ?

krzysiek__m
11-01-2010, 18:18
Chyba zależy od serwisu. Robiłem w zeszłym roku taki przegląd przedsprzedażny w dwóch serwisach (ASO).
W jednym skasowali mnie za 0,5 godziny, czyli ok. 120 zł. W drugim policzyli 1 godzinę, czyli ponad 200 zł.
Najgorsze jest to, że w każdym przypadku nikt nie sprawdzał funkcjonowania podzespołów w trakcie jazdy - jedynie na podnośniku oglądali samochód.
Ten do gwarancji chyba kosztuje 149 zł ( nie mam jeszcze faktury).

vipszybki
12-01-2010, 00:15
Zależy jeszcze gdzie w Warszawie się pytałem to: komp, geometria, podwozie itp- 200 zł ( w Lublinie około 250 zł) test przelewowy - 100 zł

krzysiek__m
12-01-2010, 10:17
W Warszawie jest pewnie większa konkurencja pomiędzy ASO. W Trójmieście ASO jest tylko w Gdańsku i Gdyni.

CzarekJ
17-01-2010, 16:25
No dobrze - ale jak jest z przeglądem na którym chciałbym się dowiedzieć faktycznego przebiegu?
Noszę się z zamiarem zakupu auta właśnie z Gdańska a ten niby ma prawdopodobne ale....151 tys. (2001r) i jest to TDDI.
1 - Czy i za ile są w stanie w ASO to określić?
2 - Co się stanie gdy auto ich przeglądu nie przejdzie - zapłaci się tylko te 149zł czy - ?????

OTTO
17-01-2010, 20:08
Mnie się wydaje że żaden serwis nie jest w stanie sprawdzic czy auto miało skręcony przebieg, jedynie sprzedającego sprawdzic na wykrywaczu kłamstw. :pop:

CzarekJ
17-01-2010, 21:38
Nie jestem tego pewien - takie informacje sa zapisywane w pamięciach EPROM sterowników.....jak czegoś nie pokićkałem.
Tak gdzieś czytałem ,czy słyszałem.
Można podobno te dane odczytać jedynie na sprzęcie serwisowym ASO danego producenta.

Dlatego moja prośba o pomoc - do najbliższej ASO Forda mam niestety ponad setkę a koledzy z Gdańska mogliby się zapytać - ostatecznie maja na miejscu dwie czy trzy :-).
Ja i tak będę dzwonił,ale jezeli informacja o takiej możliwości znalazłaby sie na forum - nie przydałaby się komuś???

steell
17-01-2010, 21:52
nic nie jest zapisywane niestety, jedyna szansa to znaleźć dojście lub podjechać oficjalnie do ASO gdzie pojazd był serwisowany tam można się ewentualnie dowiedzieć jaki przebieg był przy ostatnim przeglądzie, gorzej jak auto przyjechało z za granicy

krzysiek__m
19-01-2010, 09:46
Z tego co ja wiem, to faktycznie nic nie jest zapisywane co do przebiegu. Tylko licznik.
Jeżeli auto nie jest z Polski, to jedyna możliwość, to sprawdzenie historii napraw gwarancyjnych w systemie Forda. Niestety nie ma tam przeglądów, więc w przypadku starszego auta może to być np. naprawa gwarancyjna nadwozia (perforacja).
Jeżeli auto przeglądu nie przejdzie, to dostaniesz listę usterek do usunięcia. W każdym razie i tak najlepiej zapytać, bo z tego co wiem to ta gwarancja to nowa rzecz i każdy serwis potrafi sobie inaczej interpretować niektóre rzeczy.

Piotr123
02-02-2010, 21:28
Nie wiem czy to sprawdzona wiadomość-mój mechanik stwierdził,że można przebieg sprawdzić w ABS-ie.Pytałem w serwisie forda i mechaniory ani mi nie potwierdzili ani zaprzeczyli.Ponoc trzeba mieć specjalny program do kompa.
Może ktoś coś wie na ten temat?W końcu musi być jakiś spsób na sprawdzenie przebiegu!!!!

vipszybki
17-03-2010, 20:47
A czy ktoś wie coś na temat sprawdzania historii serwisowej po numerze VIN w serwisie Forda ??? Pytałem znajomego, który pracuje w ASO Ford i mówi że nie da się tego sprawdzić bo polskie serwisy nie mają dostępu do europejskiej bazy danych, do której i tak mało kto wprowadza dane pojazdów, a znowu ktoś inny powiedział mi że można, jeszcze inny mi powiedział że nie każdy serwis może to sprawdzić.......a jak jest na prawdę ? Posiada ktoś jakąś wiedzę na ten temat ???

m_niew
17-03-2010, 21:23
Ja wiem, że można sprawdzić tylko krajowe pojazdy. Nie ma europejskiego systemu.
Może coś się zmieniło w ciągu kilku miesięcy...

vipszybki
23-03-2010, 18:52
Ja wiem, że można sprawdzić tylko krajowe pojazdy. Nie ma europejskiego systemu.
Może coś się zmieniło w ciągu kilku miesięcy...
Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.

djtomo
13-05-2010, 23:24
Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.

dokładnie tak jest jak kolega napisał

Pablo81
02-06-2010, 02:08
Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.

dokładnie tak jest jak kolega napisał

hmmm... w Ford Plaza wymieniali mi na gwarancji sprężarkę klimy, a potem jak robiłem przegląd u Lipskiego to wiedzieli gdzie auto było i co robili... więc przynajmniej to co bylo robione na gwarancji jest jakoś dostępne

djtomo
03-06-2010, 12:56
hmmm... w Ford Plaza wymieniali mi na gwarancji sprężarkę klimy, a potem jak robiłem przegląd u Lipskiego to wiedzieli gdzie auto było i co robili... więc przynajmniej to co bylo robione na gwarancji jest jakoś dostępne

naprawy gwarancyjne są widoczne w systemie ale nie wiem czy tylko w Polsce czy całej Europie.

Pablo81
03-06-2010, 13:04
czyli wszystko jasne...

Kucher
06-01-2011, 16:49
Naprawy gwarancyjne, bez względu czy na podstawowej 2-letniej czy na GW12, są wprowadzane do systemu Oasis widocznego dla Europy - tak mi ostatnio w ASO powiedziano ...

tlopuc
06-11-2011, 18:22
No a co z Tym odczytem z ABS???
W sumie układ ma możliwości rejestracji przebiegu, tylko pytanie czy programowo jest obsługiwane?

blokers86
29-04-2013, 15:12
Włączę się do tematu, bo tylko obserwowałem wcześniej. Słyszałem na innym forum, bo przed kupnem Forda mondeo myślałem poważnie o Peugeot 407 sw, ale francuska motoryzacja mi przeszła. Jednak w Peugeot było mnóstwo ofert przeglądu przed zakupem na stronie [CIACH] w dziale promocje przed zakupem, w fordzie niestety tego nie widze.. znacie moze inna wyszukiwarke niz [CIACH] ?


W celu umieszczania na forum reklamy najpierw należy z Zarządem uzgodnić warunki współpracy.
A kolejne takie zachowania mogą skutkować zamknięciem konta.

mad
02-05-2013, 09:35
blokers spamerze na każdym forum Forda będziesz pisał to samo i reklamował swoją stronę? :boshe:

BiG
16-08-2013, 12:53
Napiszę krótko, nie wierzę w ASO, chyba, że patrzysz im na ręce, chociaż na cenę i tak nie będziesz miał wpływu.

wodzu
27-11-2013, 11:56
Nie jest tak Hop Siup z tym ASO bo trzeba u nich wykonac przegląd auta, albo podpisac papier że własnie taki przeglad jesli teraz np.był robiony zrobi sie u nich i to w roku na który sie tą gwarancje 12mcy wykupiło. Oczywiscie na ich olejach i oryginalnych filtrach itp.A to kosztuje to wiadomo ile!!!

pierwszywolny
02-09-2018, 12:25
Niestety, przegląd przedzakupowy - jak wspomniano w pierwszym poście - jest nic nie warty.

ASO 'dostaje' pod nos auto kupione u nich w salonie. Mają w ręku dowód rejestracyjny, wgląd w historię serwisowania. Mają czas, bo rezerwując wizytę na konkretną godzinę każą czekać na wyniki oględzin ok. dwóch godzin.
Co dostajemy w zamian za zostawienie hajsu w kasie serwisu?
Brak wydruku czy nawet informacji o historii serwisowania,
brak wydruku z CEPiK-u (a mają dowód rejestracyjny w ręce),
brak informacji o sprawności amortyzatorów, hamulców, czyli tego co sprawdza się na rolkach;
niepełna informacja o grubości powłoki lakierniczej,
brak informacji o działaniu elementów wyposażenia pojazdu (grzanie foteli, czujniki parkowania) czy oświetlenia zewnętrznego (poziomowanie ksenonów).

Brak możliwości wejścia na teren warsztatu i obejrzenia podniesionego auta.