PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Krokowy,Elektrozawór,podciśnienie...



Qornell
12-01-2010, 12:38
Witam Kolegów.Mam kilka pytań na które jeżeli ktoś zna odp.to prosił bym o nią :) Wiem że już nie raz te tematy były poruszane ale jakoś po przeglądaniu postów nie znalazłem konkretnych odpowiedzi dlatego pytam:

-Jak sprawdzić poprawność działania elektrozaworu sterującego podciśnieniami(EGR,itd.) i jak sprawdzić czy wogóle działa bo mój chyba jest ded albo brudny bo nie daje w ogóle podciśnienia na egr:/

-Jeżeli po odpięciu czujnika od wspomagania obroty nie wzrastają lub wzrastają na sekundę i znowu spadają do ok 750obr./sek. to oznacza w 100% że krokowy jest walnięty?czy oznacza to że jest uwalony krokowy albo lewe powietrze gdzieś zasysa?

-Czy po zdjęciu takiego kapturka z krokowego powinno pojawiać się jakieś podciśnienie i silnik powinien wariować lub nawet zgasnąć?czy nie powinno być żadnej reakcji? U mnie tak jest i wydaje mi się że nie powinno tak chyba być

-Czy ten stożek w krokowym który zamyka lub otwiera komorę,po odpięciu od kostki powinien być otwarty czy zamknięty?czy lekko uchylony?

-Często padają uszczelki pod kolektorem ssącym i tym poniżej w którym są dodatkowe doloty otwierane?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i sorki wielkie za zaśmiecanie forum jeżeli konkretne odp.są na forum,ja ich po prostu nie znalazłem.

Pozdrawiam

eng
12-01-2010, 13:26
Ten kapturek pod którym jest taki filterek powinien być szczelny inaczej będzie brał z krokowca lewe powietrze. Stożek w krokowym po jego zdjęciu powinien być otwarty. Uszczelki raczej często nie padają ale podczas czyszczenia kolektora należy je wymienić. A EGR ponoć się zaślepia i w ten sposób sprawdza się czy działa, ale niech się jeszcze jakiś macher wypowie :D

lyssy
13-01-2010, 00:40
Jak sprawdzić poprawność działania elektrozaworu sterującego podciśnieniami(EGR,itd.) i jak sprawdzić czy wogóle działa bo mój chyba jest ded albo brudny bo nie daje w ogóle podciśnieniaW zasadzie to... zczytać błędy z PCMa. EGR nie pracuje na postoju więc i diagnostyka będzie trudna - możesz co najwyżej odłączyć wężyk od zaworu i sprawdzić czy nie ssie (nie powinien) i ewentualnie własnopłucnie zassać zawór - tylko nie wiem czy płucek starczy do jego otwarcia ;) Albo podłączyć na chwilę podciśnienie z innego miejsca (sprzed zaworu sterującego?) i sprawdzić czy coś się zmienia w pracy silnika.


eżeli po odpięciu czujnika od wspomagania obroty nie wzrastają lub wzrastają na sekundę i znowu spadają do ok 750obr./sek. to oznacza w 100% że krokowy jest walnięty?Hmm, niekoniecznie - owszem, reakcja na odpięcie czujnika być powinna, ale nie aż typu "mamy nagle 1500 rpm". Może to być właśnie coś typu chwilowy wzrost obrotów. Trzeba by zresztą porównac z jakimś na pewno dobrym egzemplarzem...

gorilla666
13-01-2010, 01:57
wiekszosc odpowiedzi juz padla powyzej,dodam tylko ze uszczelki pod dolotowym umieraja ze starosci lub poprostu przez zamocne dokrecania kolektora,lepiej je wymienic jak sa juz zmeczone gdyz przez nie lubi sie dostawac lewe powietrze....

Qornell
13-01-2010, 17:55
Dzięki za odpowiedzi.JAk ktoś ma jeszcze jakieś info na ten temat to będę wdzięczny:) A co z tym kapturkiem na krokowym??jak się go zdejmie to powinna być odczuwalna różnica w pracy silnika?powinno być tam podciśnienie? Bo ja mam jakiś taki dziwny ten krokowy:/ nie taki jak dostępny na allegro lub Sklepie Forda gdzie ten kapturek jest "na plecach"krokowego a ja mam od góry:/


ewentualnie własnopłucnie zassać zawór - tylko nie wiem czy płucek starczy do jego otwarcia

Płucek wystarczy-niepalący;) jutro będę zasysał:)



A EGR ponoć się zaślepia i w ten sposób sprawdza się czy działa
A czy EGR odpowiada za obroty na postoju??Bo jak Lyssy napisał nie działa na postoju to chyba nie ma wpływu na za niskie obroty i gaśnięcie na postoju.

Uszczelki są ok na oko(te od dolotowego) te niżej nie wiem bo już nie było czasu sprawdzić,ale jak są sparciałe te niżej to mogło je wydmuchać bo była taka dziwna sytuacja że silnik wydał dźwięk( przed tym jak stanął) taki jak by spaliny przez ssący wywalił albo przez uszczelkę po kolektorem lub dodatkowymi dolotami.Najgorsze jest że nie słychać czy zasysa silnik przez uszczelkę bo np.słychać łańcuch od strony rozrządu jak się ślizga(chyba że normalnie tego nie słychać i to właśnie jest dźwięk lewego powietrza) i nie mogę za bardzo zlokalizować:/

Netoper
13-01-2010, 18:42
A czy EGR odpowiada za obroty na postoju
EGR w ogóle nie odpowiada za obroty, on służy do wprowadzania spalin do cylindrów.
Jednak jak jest uwalony to może powodować problemy z kulturą pracy silnika
Tu trochę teorii
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=81&mode=&order=0&thold=0