PDA

Zobacz pełn± wersję : Problemy z odpalaniem.



mjaza
30-03-2005, 22:52
Witam,
Mam Mondeo MKIII 1.8 (125 bhp) i mam czasami problemy z odpalaniem. Jesli silnik zaraz po jezdzie zgasze, a zwlaszcza jak go wczesniej mocniej przycisne, to potem nie chce zapalic. Niestety nie jest to regularne - bywa to czasami - akurat jak do aso podjade to chce odpalac na zlosc. Tak wiec mam z tym problem, a ponadto dzisiaj jak odpalilem po tygdniowej przerwie - wyjazd na swieta, to nie chcial trzymac obrotow. Odpalilem zimny silnik, a on uparcie 1000 obrotow utrzymywal dlawiac sie przy tym. Co moze byc nie tak? Wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam,
Maciek

mburz
30-03-2005, 23:52
Witam,
Mam Mondeo MKIII 1.8 (125 bhp) i mam czasami problemy z odpalaniem. Jesli silnik zaraz po jezdzie zgasze, a zwlaszcza jak go wczesniej mocniej przycisne, to potem nie chce zapalic. Niestety nie jest to regularne - bywa to czasami - akurat jak do aso podjade to chce odpalac na zlosc. Tak wiec mam z tym problem, a ponadto dzisiaj jak odpalilem po tygdniowej przerwie - wyjazd na swieta, to nie chcial trzymac obrotow. Odpalilem zimny silnik, a on uparcie 1000 obrotow utrzymywal dlawiac sie przy tym. Co moze byc nie tak? Wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam,
Maciek

1. Pompa paliwa - nie pracuje, mały wydatek
2. blokowany sporadycznie Immobilizer choć ASO powinno to odczytać
3. Brak wysterowania cewki zapłonowej
4. Wada doł±czonego alarmu, odciecie zapłonu , pompy j.w.

krzys-68
31-03-2005, 00:11
Witam,
Mam Mondeo MKIII 1.8 (125 bhp) i mam czasami problemy z odpalaniem. Jesli silnik zaraz po jezdzie zgasze, a zwlaszcza jak go wczesniej mocniej przycisne, to potem nie chce zapalic. Niestety nie jest to regularne - bywa to czasami - akurat jak do aso podjade to chce odpalac na zlosc. Tak wiec mam z tym problem, a ponadto dzisiaj jak odpalilem po tygdniowej przerwie - wyjazd na swieta, to nie chcial trzymac obrotow. Odpalilem zimny silnik, a on uparcie 1000 obrotow utrzymywal dlawiac sie przy tym. Co moze byc nie tak? Wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam,
MaciekA jaki masz przebieg?

mjaza
31-03-2005, 09:05
Przebieg - kolo 20kkm, wiec nie duzy. Pompa i imboliziler raczej wykluczona, poniewaz czekam chwile zanim zapale silnik po przekreceniu kluczyka, wiec imobilajzer gasnie, a pomapa zdazy napompowac.


pozdrawiam,
Maciek