PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pasek na szybie w bagazniku Kombi



tjsz
16-01-2010, 15:20
Witam!

Od poczatku jak posiadam mondeo mk2 1.8TD GHIA zastanawia mnie do czego sluzy miedziany pasek na szybie dlugiej (tej co jest w sumie z boku w bagazniku)...
Czy to ma sluzyc jako antena? Ale mam ja na dachu. Czy moze podgrzewanie tej szyby? ale gdzie sie wlacza? ;).

I jeszcze jedno. Grzebiac gdzies pod nogami pasazera po prawej stronie, zauwazylem jakies urzadzenie schowane pod wykladzina. Ma jakies wtyczki oznaczone Tx...cos jakby oznaczenia telefoniczne. Na prawym boku tunelu (na tym plastiku po srodku) jest wtyczka do podlaczenia telefonu, a obok przednich lampek wewnetrznych jest mikrofon. Wtyczka ta ma oznaczenia NOKIA ;).

Jakies sugestie?

Netoper
16-01-2010, 15:46
do czego sluzy miedziany pasek na szybie dlugiej
Antena

zauwazylem jakies urzadzenie schowane pod wykladzina.
Zapewne zestaw głośnomówiący do obsługi telefonów Nokia

tjsz
16-01-2010, 17:32
NO dobra, skoro antena to po co jest ta antena na dachu? Czy mozna w jakis sposob wyskorzystac ten pasek do wlasnie ogrzewania tej szyby ?

mad
16-01-2010, 18:47
Było montowane radio które obsługuje 2 anteny ;)

Speedo
17-01-2010, 00:22
ale jaki pasek, taki pieciokat spirala z trabka w srodku? to czujnik zbicia szyby

tjsz
17-01-2010, 11:03
Tam jest kilka paskow przez cala ta szybe. Nawet gdyby to byly czujniki zbicia szyby to po co mi jak nie mam alarmu tylko centralny zamek? Jak zrobie fotki to pokarze o co mi chodzi ;)

Tomlewis
17-01-2010, 11:21
Najlepiej będzie jak zrobisz zdjęcie twój opis przypomina raczej antenę GSM