PDA

Zobacz pełną wersję : kolo zamachowe-mkI 2.5--planowac?czy ktos to cwiczył?



gorilla666
06-10-2005, 23:03
Witam!! Jestem swiezo upieczonym czlonkiem(oczywiscie klubu) Pozdrawiam cala Fordowska Brac!! i nadaje taki temacik--toczyc? nie toczyc? czy trzeba dac do wywazenia kolo+wal?--gdzies wyczytalem ze bez wywazenia walu moze blok strzelic--prawda to? naprawde wiele cwiczylem z moim autem-moge pomoc w wielu tematach ale na ten temat mam sprzeczne opinie,moze ktos to cwiczyl? z gory dzieki za kazde info.POZDRAWIAM :pad:

wrozek
06-10-2005, 23:49
Witaj !!! A w jakim celu chcesz planować koło? Bo jeśli dla zmniejszenia wagi i lepszej "wkręcalności" silnika to może warto poszukać lekkiego koła zamachowego od ST-ka? Trzeba by sprawdzić czy by pasowało ... Koło zamachowe ma tłumik drgań ale czy to zwalnia od wyważenia to nie mam pojęcia ....

krzys139
07-10-2005, 00:06
Tez sie zastanawiam co chcesz uzyskac przez zmniejszenie wagi kola zamachowego moim zdaniem bez sensu. Poprawisz przyspieszenie ale spadnie predkosc maksymalna. I auto bedzie bardziej nerwowo reagowalo na gaz.

gorilla666
07-10-2005, 00:13
dokladnie o to mi chodzi,lzejsze no i zaczyna ostro wkrecac,tak mnie naszlo bo mialem okazje pobrumbrac Capri przed toczeniem i po--to jak sie wkreca po toczeniu to poezja---moje MDO to zolw z porazeniem mozgowym w poruwnaniu do tej Caprychy(no fakt ze 2.9 piec i lzejszy)ale wkretka na wolnych do 7 tys to naprawde moment

Lowlander
07-10-2005, 00:17
A może Angole sprzedają jakieś "wyczynowe" koła zamachowe? Myślę, że warto dodać parę zeta i mieć taki gotowy produkt.

gorilla666
07-10-2005, 01:17
to by bylo ok,tylko pytanie czrobia,taki eksperyment z kolem to duze ryzyko-skutki ??????podzwonie,bo sam jestem ciekaw czy robia cos takiego--koncepcja kola od ST-ka taz ok--jutro zaczynamj dzwonic--napisze co ustale............
P.s cyt szarzuje pozyczonym 1.8 TD---to jest tak dobre ze łzy mi sie cisna na oczy........jak jezdze za granice to daje mojego kumplowi a on mi TD i kurde szarza tym autem to nielada wyczyn!!!!! :bud:

VinCe
07-10-2005, 01:20
firma Fidanza robi koła zamachowe..na pewno do Mondeo też mają a jak nie to zrobią... ale ceną na pewno zabiją.. a jeśli toczyc serię no to później dynamiczne wyważanie koła + wału...