PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Mondeo [MKII] po 3 godzinach postoju aku padnięty



spooko5
18-01-2010, 13:29
Witam.

Wiem, że tematów na ten temat już było sporo, ale zależy mi na szybkich i dobrych poradach.

Jakieś 4 miesiące temu mój ojciec kupił sobie mondka mk2 z 98r. benz.
Myślał że kupił sobie fajny samochodzik, bo mondek był wypicowany, zadbany, tapicerka prawie jak nówka. Ale po tygodniu użytkowania zauważył kilka usterek. Np. nie działające gniazdo zapalniczki, przednia szyba podgrzewała sie tylko od strony pasażera, dmuchawa chodziła tylko w 4 pozycji(w sumie to raz chodziła, raz nie chodziła), nie było ogrzewania, a jak było to słabe. Usterki wychodziły z czasem, ale jedna była od samego początku, aczkolwiek niezauważalna przy zakupie. Mianowicie, po ok 3-4 godzinach postoju, samochód nie odpalał, a po dłuższym czasie praktycznie nie było nawet tyle prądu żeby zapaliła sie jakaś kontrolka. (oczywiście podgrzewanie szyby, i ogrzewanie wyszło dopiero nie dawno na jaw).

No i właśnie o ten rozładowujący akumulator mi najbardziej chodzi. Co może być powodem tak szybkiego rozładowywania sie akumulatora(dodam tylko że to nie wina starego zużytego aku bo wymieniony na nowy).

Bardzo prosze o szybką pomoc bo nie da się funkcjonować z tym problemem. Narazie radzimy sobie tak że jak mamy zamiar gdzieś postać dłużej to rozłączamy aku.

Acha, jeśli ktoś by miał propozycję jak naprawić pozostałe usterki, to bede wdzięczny za informacje.

Z góry dziękuje.[/b]

maniek_
18-01-2010, 14:38
nie działające gniazdo zapalniczki
Zacznij od sprawdzenie bezpiecznika


przednia szyba podgrzewała sie tylko od strony pasażera
Również sprawdź bezpiecznik i styk przy szybie, całe ogrzewanie dzieli się właśnie na dwie części


dmuchawa chodziła tylko w 4 pozycji(w sumie to raz chodziła, raz nie chodziła)
Rezystor dmuchawy do wymiany - koszt ok 70 zł

Co do aku to na początek sprawdź pobór prądu na postoju

Dodano po 31 sek.:

PS Dopisz proszę w profilu jaki masz silnik w aucie

Dodano po 3 min.:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155 Tutaj masz spis bezpieczników, co do dmuchawy wpisz w wyszukiwarkę "rezystor dmuchawy", poszukaj również w bazie artykułów bo chyba jest opis wymiany

spooko5
18-01-2010, 15:58
Dziękuje za szybką odpowiedź, w najbliższym czasie sprawdze te bezpieczniki, chociaż z tego co mówił ojciec to on już kiedyś sprawdzał i tylko jeden był spalony, nawiet nie wiem od czego, ale już wymienił na nowy.

A co może być powodem braku ogrzewania, bo praktycznie go niema, latem to może potrzebne nie jest, ale o tej porze roku obowiązkowe, w samochodzie zimno jak w lodówce. Aha i ogrzewanie przestało działać z dnia na dzień bo wcześniej grzało porządnie.

(Nie wypełniłem jeszcze wszystkich informacji w profilu bo musiałbym sie ojca zapytać o dokładne dane samochodu, a narazie nie mam kiedy)

Brudsien
18-01-2010, 16:10
Jak masz zimno to pierwsze co to sprawdzenie termostatu,a jak wyglada wskazowka temperatury podnosi sie ?

Zeus
20-01-2010, 19:03
No i właśnie o ten rozładowujący akumulator mi najbardziej chodzi. Co może być powodem tak szybkiego rozładowywania sie akumulatora(dodam tylko że to nie wina starego zużytego aku bo wymieniony na nowy).


A czy na starym akumulatorze objaw był identyczny, tzn. też się w takim tempie rozładowywał ?



Narazie radzimy sobie tak że jak mamy zamiar gdzieś postać dłużej to rozłączamy aku.

I rozumiem że w takim przypadku po podłaczeniu akumulator nie jest rozładowany.

Ponoć takie "podbieranie" prądu powodują niektóre radia, słyszałem też że komputer potrafi konsumować pomimo nieużytkowania auta.

spooko5
21-01-2010, 14:19
Jak masz zimno to pierwsze co to sprawdzenie termostatu,a jak wyglada wskazowka temperatury podnosi sie ?
Wskazówka temperatury podnosi sie, ale tak optymalnie, do pewnego poziomu i potem stoi. Jest jeszcze takie coś, że pokrętła od ogrzewania nie da sie przekręcić na maksa na gorąco bo coś tam blokuje. ale tak było od samego początku.

Dodano po 8 min.:




No i właśnie o ten rozładowujący akumulator mi najbardziej chodzi. Co może być powodem tak szybkiego rozładowywania sie akumulatora(dodam tylko że to nie wina starego zużytego aku bo wymieniony na nowy).


A czy na starym akumulatorze objaw był identyczny, tzn. też się w takim tempie rozładowywał ?



Narazie radzimy sobie tak że jak mamy zamiar gdzieś postać dłużej to rozłączamy aku.

I rozumiem że w takim przypadku po podłaczeniu akumulator nie jest rozładowany.

Ponoć takie "podbieranie" prądu powodują niektóre radia, słyszałem też że komputer potrafi konsumować pomimo nieużytkowania auta.
Na starym aku było tak samo, rozładowywał sie też w takim tępie. Dlatego jak zauważyliśmy, że włożenie nowego aku nic nie pomogło to włożyliśmy ten stary aku i na nim narazie jeździmy.
No i po podłączeniu, aku nie jest rozładowany, samochód opdala na dotyk, nie ma problemu z rozruchem, tylko wystarczy że postoi podłączony kilka godzin i już nie odpali. Zauważyłem też że, przy rozruchu, samochod dostaje obrotów, tak jak powinien, zaraz potem obroty spadają jakby miał zgasnąć i znowu raca do normy i potem się już tak utrzymuje. I jeszcze przy hamowaniu jest taki efekt jakby światła mijania przygasały. Tylko nie wiem czy to tak widać bo przy hamowaniu przód idzie troche w dół, czy poprostu przygasają, nie potrafie tego określić.

Netoper
21-01-2010, 14:29
Zmierz pobór prądu przy wyłączonych odbiornikach, i sprawdź od razu ładowanie.
Radio masz fabryczne czy jakieś inne i z przejściówką na zasilaniu?


Tylko nie wiem czy to tak widać bo przy hamowaniu przód idzie troche w dół, czy poprostu przygasają, nie potrafie tego określić.
To w miejscu naciskaj hamulec i wtedy patrz czy przygasają.

spooko5
21-01-2010, 16:50
Radio masz fabryczne czy jakieś inne i z przejściówką na zasilaniu?
Radio jest fabryczne fordowskie, nic tam nigdy nie grzebaliśmy.



Zmierz pobór prądu przy wyłączonych odbiornikach, i sprawdź od razu ładowanie.
A w jaki sposób zmierzyć ten pobór prądu i sprawdzić ładowanie?
Pytam bo jestem zielony w tych sprawach. Domyślam sie że jakiś multimetr trzeba posiadać, ale ja nigdy nie używałem takich urządzeń.

Zeus
21-01-2010, 17:38
Do pomiarów poboru prądu i napięcia ładowania będzie niezbędny multimetr, przed zakupem polecam ten temat (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=75323).

Napięcie ładowania mierzysz przy włączonym silniku, na mierniku należy ustawić zakres 20 VDC (czyli pomiar napięcia stałego do maks. 20V). Wskazanie powinno być nie większe niż 14,75 i nie mniejsze niż 14,00 (jeśli się walnąłem to proszę kolegów o poprawkę).

Pomiar poboru prądu przeprowadza się na silniku wyłączonym. Należy odpiąć jedną z klem akumulatora, niektórzy zalecają minusową dla większego bezpieczeństwa, miernik łączymy szeregowo pomiędzy odpiętą klemę a "gołą" końcówkę akumulatora, czyli jeden przewód do aku, drugi do odpiętej klemy. Na mierniku należy ustawić zakres 200m ADC czyli pomiar prądu stałego. Jeśli w takim ustawieniu nie będzie żadnego wskazania (a jak wynika z opisu sytuacji może go nie być), to miernik należy przestawić w pozycję 10A, wtedy też będzie najprawdopodobniej wymagane przepięcie czerwonego przewodu w mierniku do najwyższego gniazdka, ono jest często oznaczane 10A DC.

Co do wskazań przy pomiarach - im tańszy miernik tym bardziej mogą odbiegać od rzeczywistości.

spooko5
28-01-2010, 13:36
Witam.

Prawie wszystkie usterki już naprawione.
Niestety nie było czasu żeby zająć się tym samemu, więc oddaliśmy mondka do serwisu.
Napisze na przyszłość przyczyny usterek, dla osób które spotkają sie z tymi usterkami w swoich mondkach.
No więc:


dmuchawa chodziła tylko w 4 pozycji(w sumie to raz chodziła, raz nie chodziła),
Uszkodzony tranzystor przy pokrętle zmiany siły nadmuchu.


po ok 3-4 godzinach postoju, samochód nie odpalał, a po dłuższym czasie praktycznie nie było nawet tyle prądu żeby zapaliła sie jakaś kontrolka.
Okazało sie że czujnik odpowiedzialny za zapalanie sie i gaszenie żarówki w bagażniku był uszkodzony, i wydawało mu sie że bagażnik cały czas jest otwarty i właśnie owa żarówka rozładowywała akumulator.

nie działające gniazdo zapalniczki
Pomogła wymiana bezpiecznika.

nie było ogrzewania, a jak było to słabe
Powodem była uszkodzona linka od pokrętła ogrzewania(ciepło/zimno).

Co do reszty usterek narazie daliśmy sobie spokój, bo kasy nie ma na to, a to co było najbardziej uciążliwe zostało naprawione. Jeśli chodzi o przygasające światła przy hamowaniu, to chyba przyczyną był właśnie ten uszkodzony czujnik od żarówki w bagażniku, bo po tej całej naprawie nie ma już tego efektu.

Przy naprawie wymienili tez jakiś filtr powietrza, i czujnik oleju.
Cały koszt naprawy wraz z częściami: ok. 500 zł w Serwisie Forda w Zabrzu.

Dziwi mnie tylko że głupia mała żaróweczka mogła tak szybko rozładowywać akumulator.

Jeszcze raz, Dzieki za wszystkie propozycje i porady.

Netoper
29-01-2010, 16:23
Dziwi mnie tylko że głupia mała żaróweczka mogła tak szybko rozładowywać akumulator.
U nas jak był słaby akumulator to po 20 minutach, jak tylko podświetlenie na golonki sie świeciło (2x5W), już nie miał siły żeby rozrusznikiem zakręcić.