PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica w zabezpieczeniu antykorozyjnym.



krzys139
08-10-2005, 23:00
Czy ktokolwiek z forumowiczow wie czym rozni sie i czy wogole rozni sie zabezpieczenie antykorozyjne w Mondeo MK1 i Mondeo MkII?
Szukalem na forum ale albo slabo szukalem lub niebylo to jeszcze poruszane.

rc23
08-10-2005, 23:17
ale chodzi Tobie o co? o masę natryskiwaną od spodu czy generalnie np. czy jest ocynkowany?

krzys139
08-10-2005, 23:28
ale chodzi Tobie o co? o masę natryskiwaną od spodu czy generalnie np. czy jest ocynkowany?

Ogolnie czy cos sie zmienilo w zabezpieczeniu auta przed ruda np. na tylnich nadkolach.

rc23
08-10-2005, 23:34
nie sądzę, żre jak żarła :( zabezpiecz we własnym zakresie , jeśli masz ogniska korozji to oczyść i posmaruj płynem który wiąże rdzę chemicznie na to np. hammerite no i jakaś masa bitumiczna by się przydała albo lepiej wosk tyle, że wosk drożej

krzys139
08-10-2005, 23:40
nie sądzę, żre jak żarła :( zabezpiecz we własnym zakresie , jeśli masz ogniska korozji to oczyść i posmaruj płynem który wiąże rdzę chemicznie na to np. hammerite no i jakaś masa bitumiczna by się przydała albo lepiej wosk tyle, że wosk drożej

Zmartwiles mnie sprawa narazie mnie nie dotyczy ale szukam dla siebie drugiego autka i mondeo bardzo pasuje mi ze wzgledu na niska cene i dobre wyposazenie. Ale bede musial z tego co widze dobrze obejrzec auto bo widzialem dzis MKI strasznie zzarte:( I myslalem ze MKII troszke poprawiono. Mysle tez o Vectrze B ale tam ten sam problem :(

rc23
08-10-2005, 23:54
nie sądzę, żre jak żarła :( zabezpiecz we własnym zakresie , jeśli masz ogniska korozji to oczyść i posmaruj płynem który wiąże rdzę chemicznie na to np. hammerite no i jakaś masa bitumiczna by się przydała albo lepiej wosk tyle, że wosk drożej

Zmartwiles mnie sprawa narazie mnie nie dotyczy ale szukam dla siebie drugiego autka i mondeo bardzo pasuje mi ze wzgledu na niska cene i dobre wyposazenie. Ale bede musial z tego co widze dobrze obejrzec auto bo widzialem dzis MKI strasznie zzarte:( I myslalem ze MKII troszke poprawiono. Mysle tez o Vectrze B ale tam ten sam problem :(
O oplu zapomnij i nie przesadzaj nie jest tak źle pewnie ten którego oglądałes był walnięty ja mam 98' i jest dobrze, trzeba sprawdzić przy kupnie najlepiej od strony bagażnika, wyciągnij maty i zobacz czy nie wychodzi na zgrzewach przy nadkolach jeśli nie ma prześwitów :)) to nie ma problemu

krzys139
09-10-2005, 00:01
Dzieki za odpwiedzi bede musial sie mocno rozejrzec zeby niczego nie przegapic:)
A co masz przeciwko oplowi?:P

rc23
09-10-2005, 00:06
Dzieki za odpwiedzi bede musial sie mocno rozejrzec zeby niczego nie przegapic:)
A co masz przeciwko oplowi?:P
OPEL TO ZŁO :satan: tak naprawdę to opinie użytkowników (znam kilku)

krzys139
09-10-2005, 00:10
Ja sie z taka opinia jeszcze nie spotkalem a poliftowa Vectra jest naprawde ladna:)
Ale i tak mondeo jest piekne :metal

rc23
09-10-2005, 00:15
Ja sie z taka opinia jeszcze nie spotkalem a poliftowa Vectra jest naprawde ladna:)
Ale i tak mondeo jest piekne :metalVectra "ładna" to tyle co można o niej powiedzieć , zawieszkę będziesz robił co kawałek zwłaszcza tył :wall:

werc
09-10-2005, 00:21
............ Mysle tez o Vectrze B ale tam ten sam problem :(

I do tego GNIJE :wall:

wrozek
09-10-2005, 01:42
Z tego co wiem Mk II jest ocynkowany z zwenątrz do linii okien .. Mk I chyba mniej ale jak jest dokładnie to :niewiem:

XDX
09-10-2005, 09:48
niedawno stała sie rzecz straszna ktoś powgniatał i porysował mi drzwi i błotnik lewy i w ten sposób ( bardzo zły sposób) wiem że jest ocynk na tych częsciach napewno i jest go duzo bo widać że jest zdrowy.

leslaw
09-10-2005, 10:59
o wectre pytaj na vectra club

mareckis
09-10-2005, 11:05
Z doświadczenia użytkowników - jesli myślisz o vectrze B to tylko po face liftingu który był w połowie '99. Wtedy to poprawili elektronikę, zawieszenie no i przede wszystkim zabezpieczenie antykorozyjne które wcześniej było wyraźnie gorsze niż np. w MDO MKII.

krzys139
09-10-2005, 11:16
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi i przepraszam ze wtracil sie watek Vectry :pad:

krzys-68
09-10-2005, 21:28
ale chodzi Tobie o co? o masę natryskiwaną od spodu czy generalnie np. czy jest ocynkowany?

Ogolnie czy cos sie zmienilo w zabezpieczeniu auta przed ruda np. na tylnich nadkolach.Ogólnie pomiedzu MKI i MKII nic sie nie zmieniło