PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podciągnąć linkę od ręcznego?



6-tec
08-10-2005, 23:42
[bPotrzebuję pomocy w podciągnięciu linki przy chamulcu ręcznym[/b]

Ford MKI 1,8TD

rc23
08-10-2005, 23:45
było, poszukaj w "szukaj" :) no dobra masz http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6224&highlight=

wrozek
09-10-2005, 16:01
Jeżeli linka ręcznego "zwisa luźno" to jest zabawa z rozmontowywaniem dźwigni hamulca ręcznego. Tam jest układ regulujący naciąg linki. Jeśli linka jest Ok a po prostu nie działa ręczny to samoregulatory przy szczękach hamulcowych nie działają ( przy hamulcach bębnowych) - trzeba zdemontować bębni i przeczyścić. Jeśli masz przypadek pierwszy to daj znać podeślę Ci coś o dźwigni hamulca ręcznego.

zdzichop
09-10-2005, 20:23
Być może, Twój problem to zapieczone samoregulatory?
Jeśli po zaciągnięciu ręczny nie trzyma, to
przy bębnach trzeba oczyścić taką listwe zębatą. Nie mam pewności ,czy ta zębatka nie jest umieszczona pod dźwignią :metal

6-tec
09-10-2005, 20:59
NIE

Hamulec ręczy trzyma tylko że łapie mi po samą górą dla mnie to bez znaczenia ale jak moja żona siada za kółkiem to jak ja go zaciągne to ona już go nie opuści w dół.
Więc sami rozumiecie. Wiem że do regulacji linki nie ma pod podwoziem tylo w kabinie samochodu tak??? to jak tam się dostać to tego bo nie chciałbym połamać sobie tych plastyków.
Pozdrawiam

Ford MKI 1,8TD '96

rc23
09-10-2005, 21:25
linka w tym przypadku jest do wymiany, w mondo jest samoregulator

waldemarz
09-10-2005, 21:39
linka w tym przypadku jest do wymiany, w mondo jest samoregulator Nie powiedzialbym ze tylko linka, bardziej bym wzial pod uwage cale urzadzenie od recznego. Ostatnio wlasnie rozmawialem z fachowcem od fordow i powiedzial mi ze jak nie mozna juz zrobic regulacji recznego za pomoca wlasnie dzwigni od recznego to trzeba juz wymienic urzadzenie regulacyjne, czyli to co jest przy dzwigni recznego. Sama wymiana linki moze nie pomoc. I to jest wlasnie wadą w fordach.

numerek
09-10-2005, 21:59
linka w tym przypadku jest do wymiany, w mondo jest samoregulator Nie powiedzialbym ze tylko linka, bardziej bym wzial pod uwage cale urzadzenie od recznego. Ostatnio wlasnie rozmawialem z fachowcem od fordow i powiedzial mi ze jak nie mozna juz zrobic regulacji recznego za pomoca wlasnie dzwigni od recznego to trzeba juz wymienic urzadzenie regulacyjne, czyli to co jest przy dzwigni recznego. Sama wymiana linki moze nie pomoc. I to jest wlasnie wadą w fordach.
otóz mialem to nieszczęście naprawiać dźwignię ręcznego w MKI i wiem że jest tam taki dziwny , zaiste bardzo dziwny regulator napiecia linki
jeśli podciągniemy całkiem do góry to możliwości sa dwie
1 regulator się rozpołowił ( tak było u mnie ) czyli blaszka profilowa ktora naciąga linke odspoiła się od zębatki -ta blacha jest do zebatki przygrzewana i pod puszczeniu tychże zgrzewów linka weszla miedzy te 2 elementy i hamulec łapie u samej góry
w tym wypadku nie pomoga żadne zabiegi z bebnami czy inne cuda
nalezy mymienić dźwignię
2 rozciągnęła się linka pod autem lub zapiekły się samoregulatory w bebnach na skutek np jazdy na ręcznym ( przegrzały się )

mam nadzieje że tu bedzie ta 2 przyczyna

ja u siebie 2 dni walczyłem z ta nieszczęsną blachą w dźwigni :wall:
można to naprawić po wyjęciu dżwigni z tunelu jak się ma wyposażony warsztat - w innym przypadku wymien całą dźwignię jak radzi waldek
to nie powinno być drogie na allegro

rc23
10-10-2005, 00:18
linka w tym przypadku jest do wymiany, w mondo jest samoregulator Nie powiedzialbym ze tylko linka, bardziej bym wzial pod uwage cale urzadzenie od recznego. Ostatnio wlasnie rozmawialem z fachowcem od fordow i powiedzial mi ze jak nie mozna juz zrobic regulacji recznego za pomoca wlasnie dzwigni od recznego to trzeba juz wymienic urzadzenie regulacyjne, czyli to co jest przy dzwigni recznego. Sama wymiana linki moze nie pomoc. I to jest wlasnie wadą w fordach.
ale jeśli zatrzask na zębatce nie jest starty to wystarczy wymienić linkę ,to zasadniczo ten sam mechanizm co przy samonapinaczu sprzęgła w fordzie