PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kontrolki W mkII



Pamcik12
27-01-2010, 08:44
Witam
Zakładam ten temat ponieważ nie mogłem znaleźć odp na moje pyt w innych forach. (przepraszam za powielanie pytania jeśli już gdzieś padło).
mam nadzieję że z czasem znajdą sie tu odpowiedzi na wszelkie wątpliwości dot. kontrolek w mkII.
mam pytanko w sprawie kontrolki poduszki powietrza. Pytam ponieważ nie mam instrukcji i nie mogę sprawdzić.
W\w kontrolka miga mi w następującym trybie:
5 regularnych mignięć potem kilka sekund przerwy i znowu 5 mignięć i przerwa itd, itd...
Co to znaczy?
Proszę również o info gdzie można znaleźć jakiś dobry download instrukcji obsł. do mondeo mkII 1,8 TDi kombi 1999r język polski?
pozdro dla wszystkich miłośników MKP

Krzychu32
27-01-2010, 08:59
Co to znaczy?
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=43

Proszę również o info gdzie można znaleźć jakiś dobry download instrukcji obsł. do mondeo mkII 1,8 TDi kombi 1999r język polski?
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30156

Auto: Mondeo 1,8 TDI
a nie czasem TD ??? :)

boropi
27-01-2010, 09:02
To zamiast szukać odpowiedzi na innych forach, lepiej wpisać w wyszukiwarkę "kontrolka poduszek" tu masz link:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=search

po chwili będziesz miał ponad 100 wątków do poczytania.
Żebyś długo nie szukał tu masz też od razu kody błyskowe:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0

Pamcik12
27-01-2010, 16:13
Wielkie dzięki panowie
znalazłem to czego chciałem . zanalazłem też że rozwiązaniem problemu może być sprawdzenie łączenia przewodów pod fotelem kierowcy. czy jeśli to niczego mnie zmieni, sa jeszcze jakieś sposoby na samodzielne usunięcie migania tej kontrolki? od razu mówię że nie jestem elektrykiem i nie mam żadnych przyrządów, mógłbym jeszcze odłączyć akumulator na 1h ale nie wiem co to jest ten proces samoadaptacji.(nie chcę sam czegoś spieprzyć po prostu.




a nie czasem TD ???

sam nie wiem do końca czy prawidłowe oznaczenie to TD czy TDI. równie często spotykam z jednym jak i z drugim. w dow rej mam TDI, choć spotykam się z róznymi opiniami co to "I"wogóle znaczy; jedni mówią że tyczy się to systemu wtrysków i nni ze dotyczy intercoolera...
jeszcze raz dzięki za pomoc i jeszcze raz sorrrki za powielanie istniejących tematów (jestem tu od niedawna więc póki co tłumaczę się swoją indolencją w kożystaniu z serwisu).
pozdro

Brudsien
27-01-2010, 18:24
sam nie wiem do końca czy prawidłowe oznaczenie to TD czy TDI. równie często spotykam z jednym jak i z drugim. w dow rej mam TDI, choć spotykam się z róznymi opiniami co to "I"wogóle znaczy; jedni mówią że tyczy się to systemu wtrysków i nni ze dotyczy intercoolera...
jeszcze raz dzięki za pomoc i jeszcze raz sorrrki za powielanie istniejących tematów (jestem tu od niedawna więc póki co tłumaczę się swoją indolencją w kożystaniu z serwisu).
pozdro

Ale my wiemy i to jest zwykly TurboDiesel z 84r nieco zmodyfikowany przez forda i nie ma nic wspólnego z TDI od vw

Pamcik12
27-01-2010, 18:47
Ale my wiemy i to jest zwykly TurboDiesel z 84r nieco zmodyfikowany przez forda i nie ma nic wspólnego z TDI od vw

skoro wiecie to wypytam przy okazji ;)
czy rzeczywiście od 84 roku nie bylo w tym silniku żadnych znaczących zmian?
czy TDI to oznaczenie wyłącznie silników vw?
(jeździłem vw caddy przez długi czas-służbowym co prawda-i nie mogę złego słowa o tym silniku powiedzieć)
czym różni się TD forda od TDI vw? (tzn czy ford ma się czego wstydzić?)
i w końcu-co to jest to "I"?
przepraszam za ciekawość i dzięki z góry za ewentualne info
pozdrawiam

Brudsien
27-01-2010, 19:37
TDI to sa silniki koncernu VAG, a ten fordowski to zwykly TD jest daleko za TDI
TD to zwykly diesle praktycznie bez elektroniki i ford dodal intercooler i chyba pare innych rzeczy, a TDI to silnik ktory jest bardziej nowoczesny ma wiecej elektroniki

Pamcik12
27-01-2010, 22:12
i już wiem coś wiecej-dzięki za info.
pozdrawiam