PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII]centralny zamek



kiokio
27-01-2010, 20:24
Witam,
mam dośc uciążliwy problem z centralnym zamkiem
mianowicie, drzwi blokują się po uruchomieniu silnika... ale UWAGA! nawet nie trzeba ruszać.
Jest to problematyczne, bo jak silnik pracuje i wysiąde z samochodu np zamknąć bramę to fordziak sam sie zatrzaśnie z kluczykami w środku.
Ma ktos jakiś patent na to??

eMJot
27-01-2010, 21:12
mhm mam :) drugi kluczyk zawsze przy sobie :)

tak na poważnie to dzieje mi się czasem podobnie bardzo rzadko ale się dzieje, zamki w mondeo są bardzo wrażliwe na wilgoć niestety

kiokio
27-01-2010, 21:46
to nie wina wilgoci, tak jest od nowości... wkońcu postanowiłem to zlikwidować (o ile się da) bo 3 razy zatrzasnąłem sobie kluczyki, musiałem zatykać rurę wydechową żeby zgasić silnik (kiedy silnik gaśnie a zamki automatycznie się otwierają)

tompiorko
27-01-2010, 22:35
drzwi blokują się po uruchomieniu silnika... ale UWAGA! nawet nie trzeba ruszać
A nie masz przypadkiem dołożonego autoalarmu z funkcją automatycznego ryglowania/odryglowywania (zamyka tuż po zapaleniu auta,otwiera po zgaszeniu)?

kiokio
27-01-2010, 22:57
Mam alarm Cobra AC3178 z takim pilotem na gumowym uchwycie, mam do niego podstawową instrukcje ale nic na temat programowania jego funkcji...

tompiorko
27-01-2010, 23:05
Mam alarm Cobra AC3178
A wiesz może kto go zakładał? Może te osoby pomogą. I jeśli jesteś w stanie dotrzeć do centralki to spróbować ją odłączyć i zabaczyć jak wtedy się będzie central zachowywał.

kiokio
28-01-2010, 00:41
nie wiem gdzie jest centralka, Alarm zakładali w Italsec Warszawa, dzwonilem do nich ale dziady chca 180pln za reset centralki bądz zmianę obecnej funkcjonalności.

Może ktoś wie jak przywrócić centralke do ustawień fabrycznych??
Może ktoś ma instrukcje programowania?
Dodam tylko że znam kod PIN do alarmu

shogun23
31-01-2010, 22:01
witam wszystkich chce opisać rzecz której jeszcze nie przeczytałem a mianowicie. jeśli przekręcę kluczyk w drzwiach kierowcy jestem w stanie zamknąć wszystkie drzwi, pilotem mogę otworzyć wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy. Jeżeli otworze kluczykiem drzwi kierowcy, to nie mogę pilotem zamknąć żadnych drzwi. mam pytanie czy to jest coś co się ustawia w aucie?? Dziś kupiłem mondeo mk3 i jestem zachwycony, ale nie wiem co z tym centralnym. Proszę o pomoc.

tompiorko
01-02-2010, 12:17
jeśli przekręcę kluczyk w drzwiach kierowcy jestem w stanie zamknąć wszystkie drzwi, pilotem mogę otworzyć wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy
Wychodzi na to, że uwalony jest zamek nadrzędny w drzwiach kierownika. Przy otwartych drzwiach kierowcy i przy próbie zamknięcia z pilota zamki próbują się zamknąć ale master ich nie "puszcza".
Zamek jest do sprawdzenia i ewentualnego wyczyszczenia.

czy to jest coś co się ustawia w aucie
Ustawić/zmienić można jedynie sposób otwierania zamków-za jednym naciśnięciem pilota otwierają się wszystkie drzwi lub tylko drzwi kierowcy(za dugim naciśnięciem reszta drzwi).