PDA

Zobacz pełną wersję : nadmuch powietrza na boczne szyby kierowcy i pasażera



Artek
10-10-2005, 14:07
Witam

Zauważyłem że nie leci powietrze z bocznych otworów które są w desce rozdzielczej.To te które podają powietrze poprzez drzwi i trójaty na boczne szyby.

Wyciągnąlem schowek bo myslalem że jakś rurka bądź kanał spadł.A tu wygląda na to że nie mam tych gumowych węży.Są tylko te kończące w desce.


Gdzi powinny być podłączone te przewody?

Pewnie gdzieś do nagrzewnicy tylko gdzie?

W serwisie te elementy są już niedostępne a na szrotach sprzedają tylko z nagrzewnicami,ze względu na coraz większą popularnośc anglików.Mówią że nie chcą dekompletować.

Może da się to zastapić jakimś innym wężem?

Pozdrawiam

m3hoo
10-10-2005, 14:10
Raczej nie bezpośrednio do nagrzewnicy, a do głownego kanału, który rozdziela nadmuch odpowiednio na szyby, pasażerów itp.
Niestety, nie dysponuję rysunkami, więc musisz popytać resztę.

Artek
10-10-2005, 14:14
Po wyjęciu schowka przyjrzałem się kanałowi który doprowadza powietrze do kabiny z prawego boku i nie znalazłem żadnego odejścia.Może jest gdzieś głębiej?

m3hoo
10-10-2005, 14:20
Myślę, że te przewody powinny być podpięte gdzieś w okolicach siłownika podciśnieniowego, serwomotora (przesłony nawiewu na szybę), ponieważ nawiew na szyby boczne załącza się wraz z nawiewem na szybę przednią.

Artek
10-10-2005, 14:23
Czy to jest ten czarny element za schowkien który wygląda jak walec ?

m3hoo
10-10-2005, 14:29
Poniżej skan z książki Etzolda - widać na nim część układu klimatyzacyjnego. Nie wiem jednak, gdzie to jest fizycznie, bo jeszcze tego nie rozbierałem :niewiem:
Może coś Ci to pomoże:
http://img435.imageshack.us/img435/8571/nawiew0gi.th.jpg (http://img435.imageshack.us/my.php?image=nawiew0gi.jpg)

Artek
10-10-2005, 15:29
Dzięki za skan.



Wcześniej :bigok:

Pozdrawiam

vMZe
10-10-2005, 15:32
Czy to jest ten czarny element za schowkien który wygląda jak walec ?

To jest obudowa a w niej silnik wentylatora nawiewu.

Artek
18-10-2005, 22:23
wczoraj sprawdziłem w innym mondeo jak działa nawiew na boczne szyby i okazało się iż nie zależnie od ustawienia przełącznika czy na szybę przednią czy na nogi itd z bocznych otworów powietrze dmucha cały czas.


Czy tak powinno być ?


gdzie w efekcie powinny być podpięte te przewody bo napewno nie do nagrzewnicy.
jeden z kolegów napisał że w okolicach siłownika podciśnieniowego, serwomotora (przesłony nawiewu na szybę), ponieważ nawiew na szyby boczne załącza się wraz z nawiewem na szybę przednią.


Jeżeli tak to jak dostać się do siłownika podciśnieniowego?
Czy wymaga to rezebrania całej deski ?

Pozdrawiam

STraits
18-10-2005, 23:07
Nadmuch na szyby boczne powinien działać jak jest właczony nawiew na szybe przednią. Przewody od nagrzewnicy do gumowych końcówek to czarne - karbowane rurki - węże, jak do odkurzacza :)

Artek
19-10-2005, 00:00
W związku z tym że w czasie kiedy robili przekładkę nie założono tych przewodów zamówiłem je w piątek i dziś je odebrałem.

Nie wiem co było powodem że tego nie założyli,jeden z mechaniorów powiedział że ta nagrzewnica nie ma możliwości podłączenia takich przewodów.Myślę że to bzdura.

Gdzi dokładnie powinienem je wcisnąć?
Czy w nagrzewnicy są otwory do podłączenia tych rurek?

Zaczynam się gubić .
W Autoplazie też nie wiedzieli dokładnie gdzie trzeba je podpiąć .
Na rysunku w Microcacie widać było nagrzewnicę i po bokach właśnie te przewody odsunięte od nagrzewnicy.A w samej nagrzewnicy było witać kółko które pewnie imitowało otwór.Ale chłopak nie był pewny czy to jest napewno to miejsce gdzie należy się wpiąć.



ps.czyli u mojego kumpla też coś jest nie tak jeżeli po włączeniu nawiewu bokami dmucha cały czas.
pozdrawiam

waldemarz
19-10-2005, 00:11
Tutaj masz rysunek calego ukladu tych tuneli.

http://img440.imageshack.us/img440/2107/uklad17kf.jpg

Artek
19-10-2005, 00:34
Dzięki Waldemarze zaraz :bigok:

Artek
19-10-2005, 00:49
Patrząc na ten schemat to wygląda że trzeba się wpiąć z boku nagrzewnicy.

Co trzeba wymontować aby dostać się do tego miejsca?

pozdrawiam

STraits
19-10-2005, 10:41
nie. Nie trzeba. Z lewej strony dostaniesz się wyjmując np. radio. Z drugiej strony to samo, lub wyjmując schowek i odczepiając ten plastik który jest na górze.

waldemarz
19-10-2005, 10:45
Od strony kierowcy mozesz dostac sie tak jak napisal Straits albo poprostu zdjac oslone cala co jest pod kierownica i bedziesz mial lepsza widocznosc.

Artek
19-10-2005, 23:43
Witam


Wielkie dzięki i :bigok: dla kolegów Straitsa i Waldemarza.

Spróbuję jutro pogrzebać i może uda mi się rozwiązać ten.
Napewno dam znać o moich osiągnięciach.

Jako ciekawostkę dodam iż dziś rano przy okazji zakupów w castoramie udałem się do Autoplazy .Miałem przy sobie rysunek który wysłał mi Waldemarz.Idę więc do mechaniorów i pytam ,panowie jak podłączyć te gumowe przewody do nadmuchu na boczne szyby.Stoi jeden i patrzy, podchodzi drugi i patrzą już we dwóch,po chwili pojawił się trzeci,patrzą we trzech a na ich czołach widzę pogoń myśli za rozumem i..... :niewiem:

Pozdrawiam już wkrótce oramkowany.