PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] chlapacze



lipa1977
05-02-2010, 00:32
hej


poszukuje chlapaczy do mk3 kombi 2005r - tyl.
czy ma ktos doswiadczenie z nieorginalnymi (np. z allegro)? czy gra jest warta swieczki?
moze moze ktos polecic jakies nieorginalne?
z gory dzieki

r.

dlugimaciek
05-02-2010, 08:15
nie oryginalne niestety nie będą pasować..... odstają lub nie dadzą się dobrze dopasować ,są po prostu źle wyprofilowane szukaj na alledrogo mozna kupic używki za przyzwoite pienądze

kamilxx87
05-02-2010, 08:51
ja kupiłem na allegro zamienniki i szczerze mówiąc nie jestem z nich zadowolony. z tyłu da rade bez problemu je dobrze zamontować tak ze nie odstają. tylko jest jeden mankament ze moim zdaniem są one za małe... jeżeli chodzi o przód to tam da rade tylko wkręcic je w nadkole i niestety opdstaja i brzydko to wyglada. szkoda mi kasy wyrzuconej w błoto ale na lato i tak bede zmieniał na oryginalne. na allegro widziałem ze nowe oryginały mozna juz nawet za 70-80 zł kupic. więc moim zdaniem lepiej zainwestować. tylko ma pytanie do osob posiadających oryginały, mianowicie jak jest z ich wytrzymałością? czy przy podjeżdzaniu pod krawęzniki nie pękaja? bo z tego co się orientuje są plastikowe.

Netoper
05-02-2010, 09:50
Kilka firmy robi chlapacze i jak się na dobre trafi to jest OK, my co prawda w MKII ale na zamiennikach i nie ma żadnych problemów, z tym że ze 3 różne były przymierzane zanim na dobre się trafiło.

evil44
05-02-2010, 11:21
A ja dokupiłem w ASO tylne chlapacze, przednie już miałem. Kosztowały 100zł.

Najbardziej nie lubię takich buraków, którzy kupują samochód za 120tyś zł, a na chlapacze za 200zł nie mają kasy. Jasne, że to im nie przeszkadza - bo błoto pryska osobie jadącej z tyłu. Ale ciekawe czy im to nie przeszkadza, jak przed nimi jedzie taki bez chlapaczy.

Szczególnie to uciążliwe, kiedy pojemnik na spryski ma taką ogromną pojemność jak w mondeo.
Jak ostatnio pojeździłem po mieście - to po 2 dniach musiałem zalać płyn na nowo. Na "wszelki" mam w bagażniku baniaczek 5l, bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie zabraknie płynu :jezyk1:

dlugimaciek
05-02-2010, 18:36
tylko ma pytanie do osob posiadających oryginały, mianowicie jak jest z ich wytrzymałością? czy przy podjeżdzaniu pod krawęzniki nie pękaja? bo z tego co się orientuje są plastikowe.
jeszcze nie pękły......... ;)

lipa1977
05-02-2010, 19:02
hej

dzieki za podpowiedzi. sprawa jasna. oryginal i tylko oryginal.
a moze został komuś prawy tylni chalapacz do kombiaka (mk3 2005r).
z checia przytule za rozsadne pieniążki.

r.

tompiorko
08-02-2010, 00:01
Cytat:
tylko ma pytanie do osob posiadających oryginały, mianowicie jak jest z ich wytrzymałością? czy przy podjeżdzaniu pod krawęzniki nie pękaja? bo z tego co się orientuje są plastikowe.

jeszcze nie pękły.........

U mnie też sprawują się dobrze :)

Nati
08-02-2010, 01:40
Ja zamowilam z allegro i niestety nie pasowaly;/ nie dalo sie ich oddac spowrotem wiec kolega taty sobie kupil. Miedzy zamiennikami a orginalnymi jest 100zl roznicy ale ma sie pewne ze pasuja i nie wyrzuca sie pieniedzy.

andrzej1963
09-02-2010, 20:34
ma sie pewne ze pasuja i nie wyrzuca sie pieniedzy.

dokładnie

meduz
09-02-2010, 22:05
Z tego co pamiętam to za oryginały 4 szt. zapłaciłem ok 180zł jakoś dwa lata temu, pasują idealnie, miałem używać ich tylko zimą w obawie przed zniszczoneniem lakieru itd ale tak naprawdę od momentu założenia nie były zdemontowane.

evil44
09-02-2010, 22:47
Czemu tylko zimą? Przecież dobrze chronią samochód przez cały rok. Zimą sól, latem kamienie. Zawsze się coś znajdzie, co tylko czeka na moment nieuwagi... I bach, progi rdza pochłania :(

Nati
09-02-2010, 23:10
Dokladnie chlapacze to dobra rzecz :)