PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zapach płynu w aucie



rustin
06-02-2010, 23:05
Dzisiaj teść powiedział mi że czuć płyn chłodniczy w samochodzie,czy mi nie ubywa no i zajrzałem pod maskę a tam 1cm poniżej kreski maks a jeszcze 2 tyg temu było równo z kreską.Gdzie szukać przyczyny? W obecnych warunkach pogodowych ciężko zbadać czy jest mokro pod dywanikami przez płyn :)

Netoper
07-02-2010, 11:03
Gdzie szukać przyczyny?
Wszędzie tam gdzie są elementy układu chłodzenia/ogrzewania :)
Zapach masz cały czas czy dopiero jak odpalisz silnik?
Jak cały czas no to w kabinie bym poszukiwania zaczął, jak dopiero po odpaleniu no to może gdzieś w komorze silnika przepuszcza z jakiegoś węża pod zaciskiem.

rustin
07-02-2010, 11:10
ja szczerze to nie czuję wogolę :) teść ma taki węch :) raczej czuć po nagrzaniu bo wsiadł do samochodu jak był ciepły.patrzyłem przy silniku teraz i nie widać żadnych zacieków chyba że dopiero jak pracuje silnik i jest ciepły to wtedy będzie widac? a jak dostać się do nagrzewnicy żeby zerknąc na nią?pod dywanikami itd nie zobaczę bo i tak cały czas jest mokro.

Netoper
07-02-2010, 11:28
teść ma taki węch
Widać rzadko klekotem jeździ :)) :beer:

Z tego co piszesz o ubytku to nie masz dużego wycieku, wystarczy że kropelka gdzieś spadnie na ciepły element i już będzie woniało.
Obejrzyj tę rurę co idzie dołem auta po stronie rozrządu, ona lubi korodować może tam gdzieś się przesącza, ale to raczej z kanału do obejrzenia.

Thazek
07-02-2010, 11:38
Ja miałem takie coś w poprzednim autku...
ciekło mi z przewodów gumowych które szły do nagrzewnicy w środku auta!
w Tipo te przewody były pod kierownicą i tam włąsnie opaska popuściła i pomalutku ciekło jak się nagrzewał...
sprawdź sobie to i każdą opaskę w środku! :)

rustin
07-02-2010, 11:50
Ok jutro jak będzie w miarę ładna pogoda to po oglądam :)

Critu
07-02-2010, 18:39
a czy przy ogrzewaniu parują ci szyby?

rustin
07-02-2010, 21:51
Paruję w normie:) tak jak zawsze.