PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Terkotanie przy puszczonym gazie. 1.8 125km



6acek
12-02-2010, 03:42
Witam.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Mondeo Mk3 2001r w wersji hatchback.
Ostatnio zauważyłem, że puszczając gaz niezależnie od prędkości, biegu, czy sprzęgło wciśnięte itp coś terkocze z przodu. Co to może być? Nie wiem jak ten dźwięk opisać. Najtrafniej to chyba przypomina prace silnika diesla ale trochę o innej tonacji.

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem podobnego problemu.

Byzon
12-02-2010, 09:16
jeśli ten dźwięk wydobywa się z silnika to mogą to być popychacze. Jak się hamuje silnikiem to wtedy silnik jest mocno obciążony, to może być ale nie musi początek popychaczy ;) O ile to nie jest jakaś blaszka która stuka lub niedokręcona osłona :)

Kotot
12-02-2010, 09:22
Wpisz w szukajkę "klapki MkIII" i postudiuj ten temat, trochę o tym jest ;)

danielWr
12-02-2010, 09:46
Sprawdź klapki powinny tez hałasować podczas postoju. A "terkotanie" jest ciągłe czy nierównomierne?

canibal
12-02-2010, 15:33
też to miałem u mnie pomogło przegonienie auta i już się nie pojawiło , a powiedz czy jak dodajesz gazu to zaczyna szybciej terkotać ?

6acek
12-02-2010, 20:27
danielWr: terkotanie jest ciągłe, równomierne, ale podczas postoju jest nie regularnie i dużo mniej słyszalne, w zasadzie tylko przy podniesionej masce słychać.

canibal: przy dodawaniu gazu silnik już pracuje bardzo równo i tak jak powinien. Co masz na myśli pisząc "przegonienie auta"?

Kotot: dzięki, to może być kolektor, zaraz więcej poczytam

danielWr
12-02-2010, 20:46
w takim razie podnieś maskę i posłuchaj skąd dochodzi dźwięk mniej więcej.

Damiano
12-02-2010, 21:06
Co masz na myśli pisząc "przegonienie auta"?
pojezdzij na wyzszych obrotach, i agresywnie.

czytales o klapkach i ich odlaczeniu?

6acek
14-02-2010, 14:38
ok... w czasie postoju nie ma już żadnego dźwięku, miałem olej na minimum. Po dolaniu dźwięk znikł. Jednak w czasie jazdy przy hamowaniu silnikiem dźwięk dalej się pojawia. Przy większych prędkościach jest trochę głośniej.

Czytałem o tych klapkach i nie jestem do końca pewny czy to jest to. Nikt nie napisał, że mu się pojawia to tylko przy puszczeniu gazu.
Przy trzymaniu gazu, przyspieszaniu czy jeździe ze stałą prędkością wszystko pracuje czysto.

Przy okazji. Nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel, 10w40 czy 5w40. Wiem, że nie powinno się lać 5w po wcześniejszym używaniu 10w bo się silnik rozszczelni. Jaki najlepiej zalać?

Oddam samochód do znajomego mechanika w tym tygodniu, powymieniam wszystkie płyny, i sprawdzi mi to terkotanie. Zobaczymy jak on to zdiagnozuje.

Kotot
14-02-2010, 15:09
A odpinałeś podciśnienie od kolektora? Nikt nie napisał, że klekot klapek pojawia się tylko w danym momencie bo klapki mogą się wyrobić na kilka sposobów i w kilku samochodach dawać odgłos w różnych momentach. Dobrze jest więc sprawdzić czy słychać je przy odpiętym i zaślepionym wężyku i króćcu kolektora. Na podpiętym z kolei możesz posłuchać przez śrubokręt :)
Jak przy hamowaniu silnikiem to może coś z kolei idzie od skrzyni/sprzęgła?
Najlepiej zalać oryginał Forda, Formula F 5w30, konkurencyjny cenowo i zalecany przez producenta :bigok:

6acek
14-02-2010, 16:27
Ok, dzięki, sprawdzę ten kolektor. Jeżeli faktycznie to jest to - lepiej odpiąć podciśnienie, czy usunąć klapki? To podciśnienie mogę sam odpiąć? gdzie dokładnie się to znajduje? Może jakieś foto?

Co do oleju, mogę zalać oryginał forda niezależnie od tego jaki był wcześniej lany, bez żadnych konsekwencji? Ewentualnie gdybym takiego nie dostał jaki zamiennik?

Dzięki za odp.

Kotot
14-02-2010, 17:21
Odpięcie wężyka będzie łatwiejsze niż wydłubanie klapek bo do tego drugiego trzeba wyjąć kolektor. Jeśli faktycznie wyjdzie na to, że klapki w środku latają to docelowo lepiej będzie je wydłubać (taniej) albo wymienić cały kolektor (droższa zabawa) :bigok:
Podciśnienie odpinasz sam. Jak podniesiesz osłonę silnika to pomiędzy rurami idącymi do 2 i 3 cylindra jest gumowy wężyk. Trochę go tu widać:
http://img709.imageshack.us/img709/180/wezyk.th.jpg (http://img709.imageshack.us/i/wezyk.jpg/)
Tylko trzeba zaślepić i wężyk i króciec, na którym siedzi normalnie. Wielu robiło to np. za pomocą wkrętów itp, ja użyłem mocnej, elastycznej folii, w którą pakuje się tonery do drukarek i nałożyłem wężyk z powrotem.
Co do oleju - nie wiem czy coś się stanie po zamianie, ale sporo osób zmieniało po poprzednim właścicielu na oryginał i jeżdżą dalej, ale tu najlepsza była by wypowiedź kogoś, kto coś takiego robił :)
Oryginał dostaniesz jak nie stacjonarnie to przez net. Zamiennik może wyjść w każdym razie drożej, tu masz przykład po ile chodzi http://ford.sklep.pl/pl,product,388396,olej,silnikowy,5w30,formula,f,sy nthetic,5,litrow.html
W razie gdybyś jednak uparł się na inny to pod linkiem masz także specyfikację, z którą olej powinien być zgodny.

6acek
16-02-2010, 20:23
Założyłem folie z koszulek do segregatora na ten wężyk i dźwięk dalej się pojawia przy puszczonym gazie. Potem sprawdziłem ją i folia nie pękła, więc powinno niby być ok. No chyba, że źle jakoś ją założyłem. Myślałem, żeby spróbować jeszcze z prezerwatywą, może nieszczelnie wcześniej wężyk się zatkał.