PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Układ kierowniczy



madzia_1989
12-02-2010, 08:44
Cześć! Mam okazję kupić sześcioletnie Mondeo Mk3 za okazyjną cenę. Lecz posiada ono zepsuty układ kierowniczy. W salonie Forda powiedzieli mi że naprawa czegoś takiego będzie kosztować ok. 3,5 tys. Chłopak powiedział mi że jak bym kupiła części, to układ kierowniczy wymieniłby mi jego wój, który jest mechanikiem a wyszłoby to dużo taniej. Chciałabym się dowiedzieć co wchodzi w skład układu kierowniczego w Mk3. Proszę o radę jako kobieta i początkujący kierowca. :))

danielWr
12-02-2010, 09:52
A co jest dokładnie uszkodzone ?

madzia_1989
12-02-2010, 14:22
Przekładnia kierownicza :(

tompiorko
12-02-2010, 15:05
Przekładnia kierownicza
A coś dokładniej? Co się dzieje z przekładnią że chcą ją wymieniać ?

madzia_1989
12-02-2010, 15:11
Kiedy skręcę kierownicą maksymalnie w prawo koła tylko lekko skręcają w prawo i to samo się dzieje kiedy kręcę kierownicą w lewo. Nie można nawet skręcić tym samochodem.

Netoper
12-02-2010, 15:15
W razie co to nie kupuj nowej przekładni tylko w forumowym markecie zapytaj o używkę,
Albo do regeneracji oddać przekładnię, tylko do warsztatu który się tym zajmuje, koszt to 500-800zł.
ASO nie naprawia samochodów tylko wymienia uszkodzone (według nich) podzespoły na nowe. Zresztą zdarzało się że niepotrzebnie bo co innego było uszkodzone niż im się wydawało.

Opisz konkretnie co się dzieje jak problem wygląda, bo może z przekładnią OK a usterka na czym innym polega.

tompiorko
12-02-2010, 15:35
Kiedy skręcę kierownicą maksymalnie w prawo koła tylko lekko skręcają w prawo
Gdyby coś innego blokowało skręt nominalny to kiera winna stawić jakiś opór jak sądzę.
Przy kręceniu kierownicą dochodzą jakieś dziwne dzwięki, trzaski itp?

madzia_1989
12-02-2010, 15:45
Słychać tylko minimalne skrzypienie. Wspomaganie chodzi normalnie. Tylko koła się nie kręcą :(

daniellomasa
12-02-2010, 22:17
układ kierowniczy wymieniłby mi jego wój,


Słychać tylko minimalne skrzypienie. Wspomaganie chodzi normalnie. Tylko koła się nie kręcą

proponuję podjechać (zluzować) podnieść przód do góry i krok po kroku weryfikować co to może być
jeżeli nie ma metalicznych dżwięków stuków puków wycieku itp rzeczy to nie koniecznie przekładnia


nawet z odkręceniem drążków

butek1977
14-02-2010, 00:22
Sąsiad mój wymieniał całkiem nie dawno przekładnię kierowniczą . Założyli mu regenerowaną chyba za 1700 zł . W ASO nowa przekładnia kosztuje podobno ok 5000 i raczej nie zajmują się regeneracją . Madzia_1989 jak chcesz to mogę zapytać o szczegły tej naprawy .

kris2k
21-02-2010, 00:05
Jeśli taka okazyjna cena to sprawdziłbym czy to nie jakaś nieudolna przekłądka z angola, jeśli tak to poza przekładnią mogą wyjść jeszcze inne kwiatki. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak ,,wyjątkowa okazja", takie okazje zazwyczaj kończą się nieskończoną ilością postów na forum w przyszłości.. ;)

AKuba
16-07-2010, 12:42
Kiedy skręcę kierownicą maksymalnie w prawo koła tylko lekko skręcają w prawo i to samo się dzieje kiedy kręcę kierownicą w lewo. Nie można nawet skręcić tym samochodem.
To jakby niemożliwe.
Naprawione już?