PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jak zrobić żeby działały światła wsteczne??



Shiroitora
15-02-2010, 22:54
Witam...Jak w temacie mam od niedawna MDO 2.5V6 95r MK1. Był to kiedyś automat a teraz no cóż jest manual. Poprzedni właściciel nie podłączył świateł cofania :wall: . Wiem że jest wiązka przy lewarku zmiany biegów i wiem ze 2 przewodowa wtyczka jest od sportu( automat) ale problem zaczyna się w momencie jak to zrobić aby działało :) . Obok jest wtyczka z paroma przewodami( chyba z 7 lub 8 nie pamiętam). Czujnik w skrzyni manualnej ma 5 pinów. Automat jak wiem ma sterowanie z kości okrągłej leżącej teraz luźno obok skrzyni i kolejna wtyczka 2 pinowa również luźna obok skrzyni. Nie mam wiązki od włącznika świateł wstecznych przy skrzyni(mogę go dostać) Które z przewodów musiał bym przeciągnąć o ile jest taka potrzeba lub co zrobić aby to działało??

Mam nadzieję ze napisałem całkiem jasno. Proszę o pomoc?? Jak można jakieś zdjęcia lub inne przydatne materiały:) Pozdrawiam :)

maniek_
15-02-2010, 23:02
Napisz PW do kolegi Arczi3, dzisiaj miał do pokonania ten temat

Shiroitora
15-02-2010, 23:07
Ok postaram się napisać :) ....Tak czy siak morzę ktoś miał taką sytuacje:)

kuba_89
16-02-2010, 10:07
kolego wystarczy sie rozejrzec po forum
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=67549

Shiroitora
16-02-2010, 10:53
Dziękuję za link ale już go wcześniej znalazłem :) . Natomiast ma się nijak do mojego problemu.Jak pisałem u mnie był automat a teraz jest manual. Wiązki elektryczne są inne :) . Tylko teraz jak połączyć te wiązki (mowa o wiązce automatu) tak by teraz na manualu działało światło wsteczne ;)

arczi3
16-02-2010, 16:09
Dziękuję za link ale już go wcześniej znalazłem :) . Natomiast ma się nijak do mojego problemu.Jak pisałem u mnie był automat a teraz jest manual. Wiązki elektryczne są inne :) . Tylko teraz jak połączyć te wiązki (mowa o wiązce automatu) tak by teraz na manualu działało światło wsteczne ;)


popieram przedmówce link jest okiej lecz nie do naszego problemu ( naszego , bo jestem w trakcie podłączania świateł cofania :)) :)) :)) :)) :)) )

w środę to jest 17-02-2010 jadę do mecha podłączać te światła ponieważ róznią się wiązki między automatem a manualem są inne wtyczki , zgadza się w manualu jest pięciopinowa wtyczka lecz używane są tylko dwa a w automacie są trzy i puszczane przez przekaźnik dlatego będę podłączał pod bezpiecznik od świateł cofania i do aku , tak mi objaśnił mechanik .

Jak zrobię puszcze na pewno opis jak podłączyć :helm: :helm: :helm: :helm: poczekaj do jutra lub pojutrza :metal: :metal: :metal: :metal:

Shiroitora
16-02-2010, 22:11
Oki jak tak szczekam i powodzenia życzę :) . Ps dotarłem do starego tematu na jakimś innym forum i dodzwoniłem się do osoby która wątek rozpoczęła. Okazało się że najszybszym sposobem było filtrowanie kabli ale jak i w jakiej kolejności lub jakie kable osoba nie pamiętała bo udało sie mi do niej dodzwonić :satan: ....zaznaczam że wątek był z 2006r :metal: więć i tak sukces kontaktu samego w sobie 8O :satan: